Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Mūsų pareiga yra palaikyti kainų stabilumą. Tai geriausias pinigų politikos indėlis į ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.

Kainų stabilumą palaikome užtikrindami, kad infliacija, t. y. bendro prekių ir paslaugų kainų kilimo laikui bėgant tempas, išliktų maža, stabili ir prognozuojama.

Siekiame, kad infliacija vidutiniu laikotarpiu būtų 2 %.

Mūsų įsipareigojimas siekti šio infliacijos tikslo yra simetrinis. Tai reiškia, kad mes per mažą infliaciją vertiname lygiai taip pat neigiamai kaip ir per didelę.

Pinigų politikos priemonės

Kad kainos išliktų stabilios, reikia tinkamų priemonių. Viena iš tokių mūsų taikomų pinigų politikos priemonių yra mūsų nustatomos palūkanų normos.

Infliaciją valdome įvairiomis priemonėmis, kurias naudojame po vieną arba po kelias vienu metu. Pastaraisiais metais, reaguodami į didelius ekonomikos pokyčius, dėl kurių mūsų uždavinys palaikyti kainų stabilumą tapo dar sudėtingesnis, savo įrankių arsenalą papildėme naujomis priemonėmis.

Sprendimai dėl pinigų politikos
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Daugiau apie pinigų politiką

KOKS PINIGŲ POLITIKOS VAIDMUO?

Pinigų politika – tai mūsų būdas užtikrinti kainų stabilumą. Taikomomis priemonėmis skatiname tokią ekonomikos raidą, kuri padėtų užtikrinti, kad infliacija atitiktų mūsų tikslą.

SUŽINOKITE DAUGIAU APIE PINIGŲ POLITIKĄ

MŪSŲ NAUJAS KAINŲ STABILUMO TIKSLAS

Nuo tada, kai paskutinį kartą atlikome strategijos peržiūrą, ekonomika labai pasikeitė. Išsikėlėme aiškų ir prognozuojamą kainų stabilumo tikslą, kurį žmonėms šioje besikeičiančioje ekonominėje aplinkoje nesunku suprasti.

Mūsų kainų stabilumo tikslas ir strategijos peržiūra

Visi šios dalies puslapiai