European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Žaliosios pertvarkos palaikymas

Vienintelis būdas išvengti blogiausių klimato kaitos padarinių – sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį. Todėl Europos Sąjunga įsipareigojo iki 2030 m. sumažinti išmetamų teršalų kiekį 55 %, o iki 2050 m. pasiekti, kad ekonomikos poveikis klimatui būtų neutralizuotas.

Nors pagrindinė atsakomybė už šios pertvarkos įgyvendinimą ir skatinimą tenka šalių vyriausybėms, ECB taip pat turi prisidėti prie šio proceso skatindamas siekti finansų tvarumo bei savo pinigų politikos operacijų žalinimo, nenukrypstant nuo savo pagrindinio tikslo siekti kainų stabilumo.

Kodėl žalioji pertvarka yra svarbi ECB?

Ilguoju laikotarpiu greitos ir sklandžios pertvarkos privalumai gerokai nusvers pradines sąnaudas

Mūsų atlikto visos ekonomikos testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai parodė, kad, jei nedelsime veikti, perėjimo prie neutralaus anglies dioksido poveikio ekonomikos sąnaudos bus daug mažesnės nei sąnaudos, kurios būtų patirtos nieko nedarant.

Tvarkinga ekonomikos žalioji transformacija suteikia mums visiems, įskaitant įmones ir finansų įstaigas, galimybę pasinaudoti švaria ir pigesne energija, technologinėmis naujovėmis ir naujomis verslo galimybėmis.

Mūsų atlikto visos ekonomikos testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai

Žalioji ekonomika galiausiai padėtų palaikyti kainų ir finansinį stabilumą

Įvykus tvarkingai ekonomikos žaliajai transformacijai, ilgainiui visa ekonomika ir finansų sistema susidurtų su mažesne su klimatu susijusia rizika. Ši rizika sumažėtų ir infliacijos perspektyvoms bei į Eurosistemos balansą įtrauktam turtui. Todėl galiausiai žalioji ekonomika padėtų palaikyti kainų ir finansinį stabilumą.

Kaip ES institucija, palaikome šią ES iniciatyvą

ES sutartyje nustatyta ECB pareiga, laikantis jam suteiktų įgaliojimų ir nenukrypstant nuo pagrindinio tikslo siekti kainų stabilumo, remti ES bendrą ekonominę politiką. Tokiu būdu prisidedame prie perėjimo prie neutralaus anglies dioksido poveikio ekonomikos ir aplinkos saugojimo. 

Ką ECB daro žaliajai pertvarkai palaikyti?

Dalijamės patirtimi ir konsultuojame tvariųjų finansų klausimais ir taip skatiname šios srities raidą, nes bankams bei kitoms finansų sektoriaus įstaigoms tenka esminis vaidmuo finansuojant žaliąją pertvarką.

Patys darydami savo veiklą, įskaitant pinigų politikos operacijas, ekologiškesnę, kuriame paskatas finansų sistemos žaliajai transformacijai.

Analizė ir politinės rekomendacijos

Dalyvaujame europinių ir tarptautinių forumų darbe rengiant su klimatu susijusios politikos kryptis tokiose srityse kaip anglies dioksido apmokestinimas, žaliųjų finansų stiprinimas, žalioji inovacija ir nelaimių rizikos valdymas.

Pinigų politikos įgyvendinimas

Įgyvendindami savo pinigų politiką, į klimato kaitą atsižvelgiame, pavyzdžiui, vykdydami turto pirkimus ir tvarkydami įkaito valdymo sistemą.

Pranešimas spaudai

TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinoti daugiau

Mūsų veiksmai klimato srityje

Mūsų klimato srities veiksmų darbotvarkėje išsamiai apžvelgiamas visas ECB šioje srityje atliekamas darbas, suskirstytas į šešias prioritetines sritis ir orientuotas į mūsų trijų strateginių klimato srities tikslų įgyvendinimą.

ECB klimato srities veiksmų darbotvarkė

Visi šios dalies puslapiai