Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Daugiašalių organizacijų etikos tinklas (ENMO)

Daugiašalių organizacijų etikos tinklas (angl. Ethics Network of Multilateral Organizations, ENMO) įkurtas 2010 m. Jis vienija apie 50 daugiašalių tarpvyriausybinių institucijų ir joms atstovaujančius aukštas pareigas einančius atstovus, atsakingus už etikos funkcijas.

Misija

ENMO – tai vieta, kur šio tinklo nariai gali dalytis informacija ir patirtimi, kad išplėstų savo žinių bagažą, sustiprintų profesinius gebėjimus ir propaguotų praktikos standartus bei atsakomybę už etikos užtikrinimo funkciją.

Narystė

Narystė ENMO yra institucinė – nariais gali būti daugiašalės tarpvyriausybinės organizacijos, įskaitant tas, kurios yra Jungtinių Tautų šeimos ir susijusių organizacijų narės, taip pat tarptautinės ir regioninės finansų institucijos bei kitos organizacijos.

ECB, įsipareigojęs visapusiškai laikytis etikos ir gero vidaus valdymo standartų, 2019 m. tapo šio tinklo nariu.

2021 m. ECB rengia Daugiašalių organizacijų etikos tinklo metinį susitikimą

ENMO susitikimus, inicijuojamus JT organizacijų, TVF ir Pasaulio Banko, kasmet rengia vis kitas tinklo narys.

Vyresnieji etikos pareigūnai iš daugiau kaip 40 daugiašalių tarpvyriausybinių institucijų dalyvavo 13-ajame metiniame ENMO susitikime, kurį ECB surengė 2021 m. liepos ir lapkričio mėn. Dėl koronaviruso pandemijos nulemtų kelionių apribojimų ir atsargumo sumetimais susitikimas vyko nuotoliniu būdu.

Pirmininkė C. Lagarde pradėjo metinį susitikimą ir pakvietė susitikimo dalyvius pasinaudoti minčių įvairove ir kolektyvinės išminties klodais ir bendradarbiauti, dalytis ir keistis patirtimi, numatyti laukiančius iššūkius ir drąsiai kurti geriausias etikos ir sąžiningumo sistemas.

2021 m. liepos 7–8 d. dalyviai pasidalijo geriausios praktikos pavyzdžiais ir aptarė visiems rūpimus klausimus, susijusius su etikos iššūkiais ir rizika, kylančia dėl darbo nuotoliniu būdu ir „naujos kasdienybės“, taip pat vidinę „atviro kalbėjimo kultūrą“ ir kaip įvertinti ir pagerinti darbo vietos atmosferą. 2021 m. lapkričio 17–18 d. nariai kalbėjo apie diskriminaciją ir rasizmą tarptautinėse organizacijose etikos pareigūnų požiūriu, taip pat apie asmeninį naudojimąsi socialinės žiniasklaidos svetainėmis ir su tuo susijusią etinę riziką.

13-asis metinis ENMO susitikimas skiriamas buvusiai TVF patarėjai etikos klausimais ir ENMO aktyvistei Olivijai Graham atminti.

Bendradarbiavimo platforma
ENMO portalas (tik nariams)

Visi šios dalies puslapiai