Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Visiems reikalingas stabilumas


Stabilumas – tai mūsų sritis

Ar pagalvojate apie Europos Centrinį Banką (ECB), kai perkate maisto produktus, taupote bilietui į koncertą ar atidarote banko sąskaitą? Turbūt ne. To ir nereikia. ECB darbas jūsų labui vyksta užkulisiuose, kad dėmesį galėtumėte telkti į svarbius savo gyvenimo dalykus.

Taigi, ką darome jūsų labui? Mūsų pagrindinis uždavinys – stabilizuoti kainas euro zonoje. Jei jums tai skamba kiek abstrakčiai, tikimės, kad ši informacinė kampanija padės geriau suprasti, ką tai reiškia praktiškai. Trumpai tariant – sudarome jums palankesnes sąlygas planuoti, taupyti ir investuoti į savo ateitį.

Sužinokite daugiau apie mūsų darbo poveikį jums Sužinokite daugiau apsilankę mūsų „Instagram“ puslapyje

Trumpai apie ECB

Esame dvidešimties eurą įsivedusių šalių centrinis bankas. Mūsų pagrindinis uždavinys – stabilizuoti kainas, nes tai padeda užtikrinti, kad jūsų pinigai neprarastų vertės, o jūsų šalies ekonomika augtų. Tai vienas iš būdų, kaip palaikome stabilumą. Pažiūrėję šį vaizdo siužetą, sužinosite ir apie kitus:

Saugome jūsų sunkiai uždirbtų pinigų vertę

Mokėdami už kavą, galite būti tikri, kad jūsų 10 eurų banknotas arba elektroninis mokėjimas bus priimti. Kasdienis kavinės savininkės uždarbis, įskaitant ir jūsų mokėjimą, bus saugus euro zonos banko sąskaitoje. O jai pervedant atlyginimus savo darbuotojams, pinigai bus pervesti sklandžiai.

Ar esate kada nors atidžiai apžiūrėję pinigus savo piniginėje?

Esame atsakingi ir už eurų banknotus, turinčius daug įvairių apsaugos priemonių. Euras – daug daugiau nei vien saugus mokėjimo būdas. Su euru – mūsų bendrąja valiuta – lengviau keliauti, studijuoti ar dirbti užsienyje. Euras mus suburia, jis sieja Europos žmones.

Europiečiai, dirbantys Europai, dirba jums!

ECB darbuotojai atvykę iš visos Europos ir didžiuojasi galėdami dirbti 346 milijonų europiečių, kasdien naudojančių eurą, labui. Glaudžiai bendradarbiaudami su jūsų šalies centriniu banku, siekiame užtikrinti finansinį stabilumą Europos piliečiams – tokiems žmonėms kaip jūs ir mes.

Norite sužinoti daugiau?

Jei norite sužinoti daugiau apie mūsų darbą ir kokią įtaką jis daro jūsų kasdieniam gyvenimui, domėtis galite pradėti čia:

Ką veikia ECB ir ką tai reiškia jums?

Pažvelkime į dešimt būdų, kaip mūsų darbas teikia naudą jums.

Daugiau apie mūsų darbą
ECB ir Eurosistemos trijų minučių pristatymas

Šiame trijų minučių trukmės vaizdo įraše trumpai pristatyta viskas, ką darome jūsų labui.

Žiūrėti vaizdo įrašą
Norite sužinoti dar daugiau?

Čia rasite mūsų paaiškinimus ir galėsite pasitikrinti žinias mūsų viktorinose.

Kiti mūsų informacijos šaltiniai

Visi šios dalies puslapiai