Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Ką veikia Europos Centrinis Bankas ir ką tai reiškia jums

2018 m. birželio 1 d. (atnaujinta 2021 m. sausio 30 d.)

Didžiuojamės galėdami dirbti apie 350 milijonų europiečių, kasdien naudojančių eurą 

Ar už turimus eurus rytoj galėsite nusipirkti tiek pat, kiek šiandien? Ar savo banku galite pasitikėti ir gerais, ir blogais laikais? Visi mes, 4 000 ECB darbuotojų, dirbame, kad atsakymas į šiuos klausimus būtų neabejotinas „taip“!

Mūsų darbo vieta yra Frankfurte, tačiau esame suvažiavę iš visos Europos ir kalbame 24 skirtingomis kalbomis. Taip pat glaudžiai bendradarbiaujame su euro zonos šalių centriniuose bankuose dirbančiais kolegomis. Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kokius dešimt dalykų atliekame jūsų labui.

Rūpinamės, kad galėtumėte patikimai planuoti, kaip panaudosite savo uždirbtus pinigus. Jeigu jūsų perkamoji galia bus stabili, tai taip pat bus naudinga ekonomikai ir užimtumui.

1. Saugome jūsų eurų vertę

Prižiūrime, kad kainos smarkiai nedidėtų, nes tokiu atveju jūsų pinigai greitai nuvertėtų. Taip pat prižiūrime, kad kainų mažėjimo laikotarpis neužsitęstų, nes tokiu atveju žmonės savo pirkinius atideda, o dėl to gali sulėtėti ekonomikos augimas ir padidėti nedarbas. Kai kainos yra stabilios, žmonėms ir įmonėms lengviau planuoti ateitį.

2. Siekiame ekonomikos augimo ir užimtumo didėjimo

Naudojame įvairias pinigų politikos priemones, kad užtikrintume kainų stabilumą, o tai yra naudinga ekonomikai, gyventojų pajamoms ir darbo vietų kūrimui. Pavyzdžiui, nustatome pagrindines palūkanų normas, skolindami bankams palaikome kredito teikimą namų ūkiams ir įmonėms, pirkdami turtą siekiame užtikrinti finansavimą visiems sektoriams.

Rūpinamės, kad galėtumėte saugiai taupyti ir investuoti, todėl prižiūrime bankus ir visą finansų sistemą.

3. Prižiūrime jūsų banką

Kad galėtumėte pasitikėti euro zonos bankais, nuo 2014 m. stebime, ar jie yra saugūs ir atsparūs. Pastebėję kokių nors trūkumų, prašome, kad bankai juos pašalintų. Didelius bankus prižiūrime patys, o mažesnių bankų priežiūros srityje bendradarbiaujame su nacionalinėmis priežiūros institucijomis.

4. Stebime, ar finansų sistema pakankamai stabili,

... kad net ir neramiais laikais žmonės galėtų naudotis savo banko sąskaitomis, įmonės galėtų atlikti ir gauti mokėjimus, o investuotojai – vykdyti prekybą. Atspari sistema gali atlaikyti sukrėtimus be didesnių sutrikimų.

Rūpinamės, kad mokėjimus (grynaisiais, kortele ar internetu) galėtumėte atlikti saugiai.

5. Leidžiame eurų banknotus

Ar atpažintumėte padirbtą banknotą? Per pastaruosius kelerius metus kartu su euro zonos nacionaliniais centriniais bankais į apyvartą išleidome naujos serijos eurų banknotus, apsaugotus atnaujintomis apsaugos priemonėmis – dėl jų banknotus padirbti tapo dar sudėtingiau.

6. Rūpinamės elektroninių mokėjimų saugumu

Užtikriname, kad jums atsiskaitant eurais kortele arba internetu pinigai būtų pervedami – tiek mūsų pačių, tiek mūsų prižiūrimomis sistemomis – saugiai ir greitai. Mūsų sistemos suteikia bankams galimybę jūsų pinigus ES pervesti vos per kelias sekundes.

Rūpindamiesi jūsų pinigais, ieškome būdų, kaip pritaikyti naujas technologijas ir užtikrinti kibernetinį saugumą.

7. Nagrinėjame kriptoturto ir blokų grandinės technologijų sritį

Kokią įtaką kriptovaliutos gali daryti bankams ir jūsų pinigams? Kaip naujomis kriptovaliutų technologijomis, pavyzdžiui, blokų grandinėmis, galėtume pasinaudoti mes visi atsiskaitymo būdams patobulinti? Tai dalykai, į kuriuos gilinasi mūsų inovacijų srities specialistai.

8. Padedame bankams užtikrinti savo kibernetinį atsparumą

Kad jūsų pinigai netaptų kibernetinių nusikaltimų objektu, padedame užtikrinti, kad finansų sektorius būtų pasirengęs atremti kibernetines grėsmes. Be kitų dalykų, atliekame kibernetinio atsparumo testavimus pasitelkdami „etiškuosius įsilaužėlius“. Jie bando įsilaužti į bankų sistemas ir taip stengiasi nustatyti saugumo spragas.

Čia esame tik dėl jūsų. Dirbame jums.

9. Esame nepriklausomi, todėl galime nevaržomi dirbti jūsų labui

Mūsų nepriklausomumas reiškia, kad mūsų negali paveikti jokie trumpalaikiai politiniai interesai. Savo dėmesį sutelkiame tik į tai, kas naudingiausia ekonomikai vidutiniu laikotarpiu, kad euro zonos šalių gyventojams būtų užtikrintas stabilumas.

10. Esame atskaitingi jums

Mūsų darbas turi įtakos jums – milijonams euro zonos šalių gyventojų ir įmonių, ypač jūsų sprendimui taupyti ar investuoti, skolintis ar skolinti. Todėl stengiamės paaiškinti savo sprendimus ir esame teisiškai įpareigoti už juos atsiskaityti jūsų išrinktam Europos Parlamentui.

Žinome, kad kartais su mumis nėra paprasta susisiekti.

Tačiau norėtume su jumis pabendrauti dažniau. Mūsų kontaktinius duomenis rasite šiame tinklalapyje. Su mumis susisiekti taip pat galite „Twitter“, „LinkedIn“ ir „Instagram“ tinklais.  Be to, kviečiame užsukti į mūsų Lankytojų centrą Frankfurte arba aplankyti mus virtualiai iš bet kurios pasaulio vietos!