Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kas yra pinigų politika?

2015 07 10 (atnaujinta 2021 08 25)

Pinigų politika – tai centrinių bankų priimami sprendimai, kuriais daroma įtaka apyvartoje cirkuliuojančių pinigų kainai ir kiekiui.

Euro zonai svarbiausias Europos Centrinio Banko sprendimas šiuo klausimu paprastai susijęs su pagrindinėmis palūkanų normomis. Kai tik ECB pakeičia šias normas, pasikeičia ir komercinių bankų palūkanos, kurias jie ima iš savo klientų už suteiktas paskolas. Kitaip sakant, ECB sprendimas turi įtakos vartotojų išlaidoms ir verslo investicijoms. ECB vykdomos pinigų politikos tikslas – palaikyti kainų stabilumą, t. y. imtis priemonių, kad infliacija vidutiniu laikotarpiu būtų 2 proc. Savo ruožtu tai padeda vykdyti ir bendrą ES ekonominę politiką, kuria siekiama visiško užimtumo ir ekonomikos augimo.

Mūsų nustatomos palūkanų normos yra tik viena iš priemonių, kurias naudojame vykdydami pinigų politiką. Pastaraisiais metais, reaguodami į didelius ekonomikos pokyčius, dėl kurių mūsų uždavinys palaikyti kainų stabilumą tapo dar sudėtingesnis, savo priemonių arsenalą papildėme naujomis priemonėmis.

Atnaujinta 2021 m. rugpjūčio mėn. pagal 2020–2021 m. vykdytos strategijos peržiūros rezultatus.

SUŽINOKITE DAUGIAU APIE PINIGŲ POLITIKĄ
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis