Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Skaitmeninio euro projekto tvarkaraštis ir pažanga

Šio projekto parengiamasis etapas prasidėjo 2023 m. lapkričio mėn. ir apima parengiamuosius galimo skaitmeninio euro išleidimo darbus. Tai – skaitmeninio euro schemos taisyklių sąvado užbaigimas ir paslaugų teikėjų, kurie galėtų sukurti skaitmeninio euro platformą bei infrastruktūrą, atranka. Per parengiamąjį etapą atliekami išsamūs bandymai ir eksperimentai, taip pat reguliariai keičiamasi informacija su visuomene ir kitais suinteresuotaisiais subjektais, siekiant užtikrinti, kad skaitmeninis euras atitiktų naudotojų poreikius ir Eurosistemos reikalavimus.

Projekto pažangą reguliariai dokumentuojame išsamiose ataskaitose.

Pažanga skaitmeninio euro srityje

Parengiamasis etapas – 1 dalis

Modeliu įtvirtintas privatumas

Privatumas ir duomenų apsauga yra neatskiriama skaitmeninio euro dalis. Skaitmeninis euras būtų kuriamas taikant pažangiausias privatumo užtikrinimo priemones. Neprisijungus prie interneto veikianti funkcija užtikrintų tokį patį privatumo lygį, kaip mokant grynaisiais pinigais.

Sužinokite daugiau apie skaitmeninį eurą ir privatumą
Sklandūs mokėjimai visoje Europoje

Skaitmeninis euras būtų pirmoji vieša Europos skaitmeninė mokėjimo priemonė. Jam būtų taikomas skaitmeninio euro taisyklių sąvadas – bendrų taisyklių, standartų ir procedūrų rinkinys, kuris užtikrintų, kad mokėjimai skaitmeniniais eurais visoje euro zonoje vyktų vienodai.

Daugiau apie skaitmeninio euro taisyklių sąvadą
Skaitmeninio euro kūrimas

Stengiamės užtikrinti, kad skaitmeninis euras atitiktų naudotojų poreikius mokant tiek internetu, tiek prie jo neprisijungus. Nagrinėjame skaitmeninių eurų sąskaitų, leidžiamų vienam vartotojui, skaičiaus poveikį, šių sąskaitų likučių apribojimus, skaitmeninių eurų programėlę ir daugelį kitų aspektų.

Daugiau apie mūsų projekto eigą

Pažangos ataskaita

Kokia pažanga padaryta skaitmeninio euro privatumo, taisyklių sąvado ir dizaino srityse?

Skaityti visą pažangos ataskaitą

Žiniasklaidai

Šioje ataskaitoje apibendrinama pažanga, padaryta 2023 m. lapkričio mėn. pradėto parengiamojo etapo pirmoje dalyje, ir aprašomi tolesni veiksmai.

Skaityti pranešimą spaudai

Skaitmeninio euro projekto tvarkaraštis

2020 m. spalio mėn. ECB paskelbė ataskaitą apie skaitmeninį eurą, kurioje nagrinėjo galimybę, kad Eurosistema išleistų centrinio banko skaitmeninę valiutą – skaitmeninį eurą.

Po devynių mėnesių ECB valdančioji taryba priėmė sprendimą pradėti skaitmeninio euro projektą. Projekto tiriamasis etapas vyko 2021 m. spalio mėn. – 2023 m. spalio mėn. Jo metu buvo tiriami galimi dizainai ir platinimo modeliai, glaudžiai bendradarbiaujant su suinteresuotaisiais subjektais, pavyzdžiui, ES politikos formuotojais ir rinkos dalyviais. Šio etapo išvadomis buvo pagrįstas sprendimas inicijuoti kitą – parengiamąjį etapą, kuris prasidėjo 2023 m. lapkričio mėn.

Peržiūrėti ir parsisiųsti aukšto lygio projekto tvarkaraštį

Ar galiausiai išleisti skaitmeninį eurą, bus svarstoma tik vėliau, kai bus užbaigtas Europos Sąjungos teisėkūros procesas.

Visi šios dalies puslapiai