Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
Naujausia informacija pateikta šio tinklalapio versijoje anglų kalba.

Europos Centrinis Bankas (nuo 1998 m. iki dabar)

1998 m. birželio 1 d. Europos pinigų instituto (EPI) funkcijas perėmė Europos Centrinis Bankas (ECB), o pirmuoju ECB pirmininku tapo EPI pirmininkas Willem Frederik Duisenberg, nes taip norėta užtikrinti tęstinumą. ECB perėmė didžiulį EPI jau atliktą parengiamąjį darbą ir visą EPI infrastruktūrą, taip pat ir darbuotojus, pasirengusius toliau vykdyti savo pareigas ECB. Tačiau daugeliu aspektų ECB organizacinė struktūra buvo kitokia negu EPI ir nuo to laiko vis kito.

EPI atliktas parengiamasis darbas buvo labai naudingas steigiant ECB. Vieni svarbiausių ECB darbo rezultatų – euro kaip indėlių valiutos įvedimas nuo 1999 m. sausio 1 d. ir grynųjų eurų įvedimas nuo 2002 m. sausio 1 d.

Apie ECB

ECB istorinius dokumentus sudaro su ECB sprendimus priimančių struktūrų posėdžiais susijusių dokumentų bylos, teisės aktai ir dokumentai, Europos centrinių bankų sistemos komitetų dokumentai ir kiti veiklos ar administraciniai dokumentai.

Visuomenei jau paviešintus dokumentus galima rasti atitinkamoje Viešo dokumentų registro skiltyje.

Visi šios dalies puslapiai