Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kodėl mums reikalingas skaitmeninis euras?

Skaitmeninis euras būtų dar vienas mokėjimo būdas, šalia grynųjų pinigų.


Mokėjimo būdai sparčiai kinta, vartotojai euro zonoje vis dažniau renkasi mokėti elektroniniu būdu, o ne grynaisiais pinigais.

Tad, siekdami apsaugoti viešųjų pinigų vaidmenį ir pasitikėjimą mūsų valiuta, tiriame saugaus ir visuotinai priimamo skaitmeninio euro teikiamus privalumus.

Taip pat tebesame įsipareigoję užtikrinti, kad grynieji pinigai ir toliau būtų priimami visoje euro zonoje.

Finansinės inovacijos

Pinigų raida

Skaitmenizacija vyksta įvairiose mūsų gyvenimo srityse, pinigai – ne išimtis. Grynieji pinigai ir toliau bus vienas iš mokėjimo būdų, jie nebus pakeisti kitais būdais. Tačiau, kad išliktų perspektyvi ir atitiktų žmonių mokėjimo prioritetus, mūsų valiuta turi toliau vystytis. Panašiai kaip šiuo metu grynieji pinigai, skaitmeniniame amžiuje skaitmeninis euras užtikrintų įtraukumą ir privatumą.

Gyvenimo palengvinimas

Skaitmeninis euras palengvintų mūsų gyvenimą suteikdamas galimybę atsiskaityti saugia ir visoje euro zonoje visuotinai priimama mokėjimo priemone. Atsiskaitymas skaitmeniniais eurais, kaip ir grynaisiais pinigais, būtų nemokamas visiems euro zonoje.

Stipresnė Europa

Skaitmeninis euras dar labiau sutvirtintų euro zoną. Jis sustiprintų Europos strateginį savarankiškumą ir piniginį nepriklausomumą, todėl mūsų mokėjimų aplinka taptų konkurencingesnė ir atsparesnė neeuropiniams mokėjimo paslaugų teikėjams. Be to, skaitmeninis euras motyvuotų privačius mokėjimo paslaugų teikėjus toliau plėtoti naujoves.

Centrinio banko pinigų svarba

Kas yra centrinio banko pinigai?

ECB sukuriami pinigai vadinami centrinio banko pinigais. Grynieji pinigai jūsų piniginėje yra centrinio banko pinigai. Tiesą sakant, banknotai ir monetos šiuo metu yra vienintelė centrinio banko pinigų rūšis, kuria gali naudotis visuomenė.

Centrinio banko pinigai dar vadinami viešaisiais pinigais, nes juos leidžia viešoji institucija – centrinis bankas, todėl juos užtikrina viešasis sektorius.

Kas yra privačiojo sektoriaus pinigai?

Komerciniai bankai taip pat kuria pinigus. Būtent tai jie daro, kai jums suteikia naują paskolą ir į jūsų banko sąskaitą įrašomi pinigai. Tokios rūšies pinigai vadinami privačiojo sektoriaus pinigais. Tai ir jūsų banko sąskaitoje esantis likutis bei santaupos. Visi mokėjimai, kuriuos atliekate naudodamiesi debeto ar kredito kortelėmis arba mokėjimo internetu paslauga, yra privačiojo sektoriaus pinigų pervedimai, nes naudojatės jūsų banko sukurtais pinigais.

Skaitmeninis euras – atotrūkio mažinimas

Šiandien gyventojai neturi prieigos prie skaitmeninės formos centrinio banko pinigų.

Siekiame sujungti centrinio banko pinigų teikiamą naudą su mokėjimų patogumu šiandieniniame pasaulyje. Tai suteiktų mums galimybę teikti jums viešuosius pinigus ne tik grynųjų, bet ir elektroninių pinigų pavidalu. Centrinio banko skaitmeninė valiuta – skaitmeninis euras – yra būdas tai padaryti.

Visi šios dalies puslapiai