Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Menas ir kultūra ECB

Europos Sąjungoje klesti daugybė įvairių kultūrų, atspindinčių atskirų šalių ir regionų tradicijas. Europos Centriniame Banke (ECB) stengiamės meno ir kultūrų įvairovę puoselėti įvairiais renginiais ir iniciatyvomis.

Susipažinkite su mūsų meno kolekcija naujoje programėlėje „ECB Art“

Į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį parsisiųskite nemokamą programėlę „ECB Art“ ir su mūsų kolekcija susipažinkite neišeidami iš namų. Programėlėje pateikiama informacija apie įvairius meno ir architektūros kūrinius, taip pat išskirtiniai užkulisiniai vaizdo įrašai bei interviu su menininkais ir ECB darbuotojais.

Parsisiųsti iš Google Play StoreParsisiųsti iš Apple App Store
ECB meno kolekcija

Mūsų meno kolekciją sudaro apie 480 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių. Kolekcija nuolat didėja, nes įsigyjama meno kūrinių iš kasmetinės parodos „Europos Sąjungos valstybių narių šiuolaikinis menas“, kurioje kiekvienais metais pristatoma vis kita šalis. Šiomis teminėmis parodomis siekiama supažindinti lankytojus su atskirų šalių meno kūrinių įvairove ir kai kuriomis pagrindinėmis meno pasaulio aktualijomis.

Nuo 2015 m. mūsų kolekcija pildoma įsigyjant specialios tematikos kūrinius. Laikui bėgant ji tapo Europos šiuolaikiniame mene nuo XX°a. dešimtojo dešimtmečio vykstančių pokyčių atspindys.

Andy Warholo paroda ECB

Nuo 2023 m. gruodžio vidurio iki 2024 m. sausio pabaigos mūsų pagrindiniame pastate veikė Andy Warholo meno kūrinių ir asmeninių daiktų paroda.

Sužinoti daugiau

Visi šios dalies puslapiai