Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Monetos

Eurų monetų seriją sudaro aštuonių skirtingų nominalų monetos: 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 centų, 1 € ir 2 €. Viena eurų monetų pusė yra bendroji, kita – nacionalinė. Pagal nacionalinę pusę galima atpažinti monetą išleidusią šalį. Monetų bendrųjų pusių dizainą sukūrė Luc Luycx iš Belgijos karališkosios monetų kalyklos.

Eurų monetose atvaizduota Europos Sąjunga arba Europa – šie atvaizdai simbolizuoja ES vienybę. 1, 2 ir 5 centų monetose ant gaublio atvaizduota Europa kartu su Afrika ir Azija.

Visas eurų monetas galite naudoti visoje euro zonoje.

2 € proginės monetos

Kiekviena šalis gali išleisti po dvi progines monetas per metus. Šių monetų charakteristikos ir viena – bendroji – pusė yra tokios pat kaip ir įprastų 2 € monetų. Jos skiriasi tik nacionalinės pusės dizainu, skirtu kokiai nors progai paminėti. Kaip proginės gali būti išleidžiamos tik 2 € nominalo monetos.

Proginės monetos yra teisėta atsiskaitymo priemonė visoje euro zonoje. Tai reiškia, kad jomis galima atsiskaityti ir jas privaloma priimti kaip ir visas kitas eurų monetas.

2 € proginės monetos

Atsakomybė monetų klausimais

ECB tvirtina monetų, kurias euro zonos šalys gali išleisti, skaičių, tačiau pačios monetos priklauso nacionalinei kompetencijai. Jei euro zonos šalis nusprendžia išleisti naujo dizaino monetą (pavyzdžiui, 2 € proginę monetą), ji privalo apie tai iš anksto informuoti Europos Komisiją. Komisija vėliau paskelbia šią informaciją daugiakalbiame ES oficialiajame leidinyje (C serijoje). Tai – patikimas šaltinis, kuriuo ECB remiasi atnaujindamas informaciją apie eurų monetas savo interneto svetainėje.

Jei turite klausimų apie eurų monetas, kreipkitės į Europos Komisijos Ekonomikos ir finansų reikalų generalinį direktoratą.

Visi šios dalies puslapiai