Attēli
Euro banknošu attēlus var izmantot bez iepriekšējas ECB atļaujas ar nosacījumu, ka reprodukcijas atbilst ECB noteikumiem (sk. īpaši Lēmuma ECB/2013/10 2. pantu). Tas ļauj nodrošināt, ka reprodukcijas nevar sajaukt ar īstām banknotēm, tādējādi palīdzot saglabāt uzticību vienotajai valūtai.
Lejupielādēt zemas izšķirtspējas banknošu attēlus
Jūs varat lejupielādēt failus ar pirmā izlaiduma un Eiropas sērijas banknošu zemas izšķirtspējas attēliem (72 dpi) zip formātā.
Euro banknošu attēliPieprasiet augstas izšķirtspējas banknošu attēlus
Ja vēlaties reproducēt augstas izšķirtspējas euro banknošu attēlus un jums ir pamatots iemesls to darīt profesionālos nolūkos, rakstiet uz adresi info@ecb.europa.eu, sniedzot paskaidrojumu, kāpēc jums nepieciešami šie attēli un norādot šādu informāciju:
- vārds, uzvārds un kontaktinformācija;
- nodarbošanās;
- jūsu uzņēmuma interneta vietnes adrese;
- informācija par attēla(-u) plānoto pielietojumu.
Tad jums būs jāaizpilda un jāiesniedz konfidencialitātes deklarācija, kuru jāparaksta jūsu uzņēmuma pilnvarotam pārstāvim. Ja vien nebūsiet konkrēti pieprasījuši citu attēlu, jūs saņemsiet jaunāko apgrozībā nonākušo vai publiskoto Eiropas sērijas banknošu attēlus (300 dpi; TIFF formātā; ar uzrakstu "SPECIMEN" ("PARAUGS")). Šie attēli neaktivizē CDS. Centīsimies apmierināt jūsu pieprasījumu piecu darbadienu laikā no pareizi aizpildītas un parakstītas konfidencialitātes deklarācijas saņemšanas brīža.
Cīņa pret digitālo banknošu attēlu nelegālu izmantošanu
Naudas viltotāji arvien biežāk izmanto digitālo attēlu apstrādes iekārtas un programmatūru. Tāpēc Centrālo banku viltojumu novēršanas grupa – pēc G10 valstu centrālo banku prezidentu lūguma izveidota starptautiska grupa, kas apvieno 30 centrālās bankas, – izveidojusi Viltojumu novēršanas sistēmu (counterfeit deterrence system; CDS), kas nepieļauj aizsargātu banknošu attēlu uzņemšanu vai reproducēšanu. Vairāki datortehnikas un programmatūras ražotāji brīvprātīgi ieviesuši šo sistēmu.
Reproducēšanas noteikumi
Euro banknotes
Šie noteikumi palīdz nodrošināt euro banknošu integritāti. To mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji varētu atšķirt īstas banknotes no reprodukcijām.
Ja reklāmās vai ilustrācijās izmantotās reprodukcijas nevar sajaukt ar īstām banknotēm, tās var izmantot bez iepriekšējas ECB atļaujas.
Sīkāku informāciju sk.
- ECB 2013. gada 19. aprīļa Lēmumā par euro banknošu nominālvērtībām, parametriem, atveidošanu, apmaiņu un izņemšanu no apgrozības (ECB/2013/10), OV L 118, 30.04.2013., 37. lpp.;
- ECB 2003. gada 20. marta Pamatnostādnē par pasākumu īstenošanu, lai novērstu euro banknošu neatļautu atveidošanu, un par euro banknošu maiņu un izņemšanu no apgrozības (ECB/2003/5), OV L 78, 25.03.2003., 20. lpp.;
- ECB 2013. gada 19. aprīļa Pamatnostādnē, ar ko groza Pamatnostādni ECB/2003/5 par pasākumu īstenošanu, lai novērstu euro banknošu neatļautu atveidošanu, un par euro banknošu maiņu un izņemšanu no apgrozības (ECB/2013/11), OV L 118, 30.04.2013., 43. lpp.
Euro monētas
Metāla objektus, uz kuriem rakstīts "euro" vai "euro centi" vai attēlots zīmējums, kas līdzinās euro monētu dizainam, cilvēki var sajaukt ar monētām, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis.
Atļauts izgatavot tikai medaļas un žetonus, kurus nav iespējams sajaukt ar īstām euro monētām.
Sīkāku informāciju sk.
- Padomes 2004. gada 6. decembra Regulā (EK) Nr. 2182/2004 par medaļām un žetoniem, kas līdzīgi euro monētām;
- Padomes 2004. gada 6. decembra Regulā (EK) Nr. 2183/2004, ar ko uz neiesaistītajām dalībvalstīm attiecina Regulu (EK) Nr. 2182/2004 par medaļām un žetoniem, kas līdzīgi euro monētām.