European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Attēli

Euro banknošu attēlus var izmantot bez iepriekšējas ECB atļaujas ar nosacījumu, ka reprodukcijas atbilst ECB noteikumiem (sk. īpaši Lēmuma ECB/2013/10 2. pantu). Tas ļauj nodrošināt, ka reprodukcijas nevar sajaukt ar īstām banknotēm, tādējādi palīdzot saglabāt uzticību vienotajai valūtai.

Lejupielādēt zemas izšķirtspējas banknošu attēlus

Jūs varat lejupielādēt failus ar pirmā izlaiduma un Eiropas sērijas banknošu zemas izšķirtspējas attēliem (72 dpi) zip formātā.

Euro banknošu attēli

Pieprasiet augstas izšķirtspējas banknošu attēlus

Ja vēlaties reproducēt augstas izšķirtspējas euro banknošu attēlus un jums ir pamatots iemesls to darīt profesionālos nolūkos, rakstiet uz adresi info@ecb.europa.eu, sniedzot paskaidrojumu, kāpēc jums nepieciešami šie attēli un norādot šādu informāciju:

  • vārds, uzvārds un kontaktinformācija;
  • nodarbošanās;
  • jūsu uzņēmuma interneta vietnes adrese;
  • informācija par attēla(-u) plānoto pielietojumu.

Tad jums būs jāaizpilda un jāiesniedz konfidencialitātes deklarācija, kuru jāparaksta jūsu uzņēmuma pilnvarotam pārstāvim. Ja vien nebūsiet konkrēti pieprasījuši citu attēlu, jūs saņemsiet jaunāko apgrozībā nonākušo vai publiskoto Eiropas sērijas banknošu attēlus (300 dpi; TIFF formātā; ar uzrakstu "SPECIMEN" ("PARAUGS")). Šie attēli neaktivizē CDS. Centīsimies apmierināt jūsu pieprasījumu piecu darbadienu laikā no pareizi aizpildītas un parakstītas konfidencialitātes deklarācijas saņemšanas brīža.

Cīņa pret digitālo banknošu attēlu nelegālu izmantošanu

Naudas viltotāji arvien biežāk izmanto digitālo attēlu apstrādes iekārtas un programmatūru. Tāpēc Centrālo banku viltojumu novēršanas grupa – pēc G10 valstu centrālo banku prezidentu lūguma izveidota starptautiska grupa, kas apvieno 30 centrālās bankas, – izveidojusi Viltojumu novēršanas sistēmu (counterfeit deterrence system; CDS), kas nepieļauj aizsargātu banknošu attēlu uzņemšanu vai reproducēšanu. Vairāki datortehnikas un programmatūras ražotāji brīvprātīgi ieviesuši šo sistēmu.

Reproducēšanas noteikumi

Euro banknotes

Šie noteikumi palīdz nodrošināt euro banknošu integritāti. To mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji varētu atšķirt īstas banknotes no reprodukcijām.

Ja reklāmās vai ilustrācijās izmantotās reprodukcijas nevar sajaukt ar īstām banknotēm, tās var izmantot bez iepriekšējas ECB atļaujas.

Sīkāku informāciju sk.

Euro monētas

Metāla objektus, uz kuriem rakstīts "euro" vai "euro centi" vai attēlots zīmējums, kas līdzinās euro monētu dizainam, cilvēki var sajaukt ar monētām, kas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis.

Atļauts izgatavot tikai medaļas un žetonus, kurus nav iespējams sajaukt ar īstām euro monētām.

Sīkāku informāciju sk.

Visas šīs sadaļas lapas