Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Makroekonomiskās iespēju aplēses

Makroekonomiskās iespēju aplēses sagatavo, lai plašā mērogā prognozētu un izprastu tautsaimniecības stāvokli nākotnē. Tās ietver ar ekonomisko izaugsmi, inflāciju, atalgojumu, bezdarbu un tirdzniecību saistītu informāciju.

Eurosistēmas un ECB speciālisti sagatavo makroekonomiskās iespēju aplēses, kas aptver eurozonas un plašākas pasaules tautsaimniecības perspektīvu. Šīs aplēses izmanto ECB Padomes vērtējumam par tautsaimniecības attīstību un cenu stabilitātes riskiem.

Tās publicē četras reizes gadā (martā, jūnijā, septembrī un decembrī).

2024. gada jūnijs
Īss pārskats

Inflācijas perspektīva

Gaidāms, ka inflācijas dinamika īstermiņā kopumā būs horizontāla, bet pēc tam inflācija atgriezīsies mērķrādītāja līmenī, samazinoties izmaksu spiedienam un agrāk pieņemto monetārās politikas lēmumu ietekmei pakāpeniski sasniedzot patēriņa cenas.

Vairāk
Iekšzemes kopprodukta perspektīva

Tautsaimniecības izaugsmi veicinās mājsaimniecību ienākumu kāpums, noturīgs darba tirgus, pieaugoša konfidence un spēcīgāks ārējais pieprasījums, savukārt finansēšanas nosacījumi vairs nebūs tik ierobežojoši.

Vairāk

Viss pārskats

Lasiet visu pārskatu, kurā sniegts detalizēts novērtējums par eurozonas tautsaimniecības perspektīvu.

Lasīt pārskatu

Jaunākās un iepriekšējās iespēju aplēses

Salīdziniet mūsu agrākās inflācijas un tautsaimniecības izaugsmes iespēju aplēses. Iepriekšējās eurozonas un eurozonas valstu iespēju aplēses pieejamas lejupielādei.

Visas makroekonomiskās iespēju aplēses

Visas šīs sadaļas lapas