Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

ECB galvenā ēka

Moderna celtne modernai centrālajai bankai.

Ēka Zonnemana ielā 20 (Sonnemannstrasse 20) tika pabeigta 2014. gada novembrī. Ēkas ansamblī integrēta agrākā Frankfurtes vairumtirdzniecības tirgus ēka Grossmarkthalle jeb Tirgus halle, tādējādi apvienojot vēsturiskas un mūsdienīgas detaļas un radot unikālu pilsētbūves objektu.

ECB galvenā ēka

ECB jaunās ēkas sākotnējās vīzijas pamatā ir vienotais Eiropas tirgus, kurā tiek izmantota sava valūta. Pēc rūpīgas izpētes 2001. gadā apbūves gabals, uz kura atradās Tirgus halle, tika atzīts par derīgu, lai ECB uz tā būvētu savu biroju ēku.

ECB galvenā ēka – no koncepcijas līdz pabeigšanai

Enerģijas koncepcija

Energoefektivitāte bija ēkas dizaina pamatprincips. Ēkā izveidota lietus ūdens savākšanas un atkārtotas izmantošanas sistēma. Ēkā izvietotā datorcentra radītais siltums tiek izmantots biroju apsildīšanai. Arī ģeotermālās cilpas ēkas pamatos nodrošina tās apsildīšanu un dzesēšanu.

Vairāk par vides aizsardzību ECB

Memoriāls

Laiks no 1941. līdz 1945. gadam ir ļoti drūms posms Tirgus halles vēsturē, jo tās austrumu spārna ēkas pagrabs tika izmantots ebreju deportācijā. Tagad agrākajā ebreju savākšanas punktā izveidots memoriāls holokausta upuru piemiņai.

Vairāk par memoriālu Holokausta izdzīvotājas atmiņu stāsts

Video par būvdarbu gaitu

No augļu un dārzeņu tirgus līdz Eiropas Centrālās bankas jaunajai biroju ēkai – ceļš no koncepcijas līdz pabeigšanai ilga tikai nedaudz vairāk par 10 gadiem, Frankfurtes austrumu daļā radot sasaistes punktu ar augstceltnēm pilsētas centrā.

Fakti un skaitļi

185m

Biroju torņa augstums – 185 metri

250m

Tirgus halles garums – 250 metri

120,000m2

Apbūves gabala kopējā platība – 120 000 m2

700trees

Teritorijā iestādīto koku skaits – 700

6,000panels

Paneļu skaits biroju torņa fasādē – 6000

73km

Atjaunoto fasādes savienojumu garums – 73 km

Visas šīs sadaļas lapas