European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Monetārā politika

Cenu stabilitāte ir monetārās politikas labākais ieguldījums tautsaimniecības izaugsmē.

ECB galvenais mērķis ir nodrošināt cenu stabilitāti. Mēs kalpojam euro zonas iedzīvotājiem, darot darbu, kas vērsts uz euro vērtības saglabāšanu. Šajā sadaļā varat uzzināt par mūsu politikas stratēģiju, instrumentiem, ko izmantojam, un to ietekmi uz jūsu ikdienas dzīvi.

Monetārās politikas lēmumi

Reizi sešās nedēļās mēs pieņemam monetārās politikas lēmumus, nosakot, kas darāms, lai inflācija saglabātos 2% līmenī. Tūlīt pēc lēmumu pieņemšanas prezidente un viceprezidents tos detalizēti izskaidro preses konferencē.

Monetārās politikas lēmumi un cita informācija

Monetārās politikas paziņojums

Monetārās politikas lēmumus pieņemam reizi sešās nedēļās, nosakot pasākumus, kas jāveic, lai kontrolētu inflāciju. Mūsu vizuālajā paziņojumā šie lēmumi īsumā izskaidroti viegli saprotamā valodā.

Īsumā par mūsu monetārās politikas paziņojumu

Kas ir ECB?

Mūsu dzimšanas diena ir 1998. gada 1. jūnijs. Šajā datumā sākām gatavoties mūsu vienotās valūtas – euro – ieviešanai. Vai vēlaties uzzināt sīkāk, ar ko nodarbojas Eiropas Centrālā banka un kā tās darbība saistīta ar jūsu ikdienas dzīvi?

Lasiet vairāk par ECB

Instrumenti un politikas pasākumi

Mūsu monetārā politika ietekmē to, cik daudz jums izmaksās aizņēmums un kādus procentu maksājumus saņemsiet par saviem iekrājumiem, lai nodrošinātu cenu stabilitāti. Uzziniet, kā darbojas mūsu instrumenti un pasākumi.

Vairāk par mūsu instrumentiem

Monetārās politikas operācijas

Papildus procentu likmju noteikšanai veicam arī atklātā tirgus operācijas. Uzziniet jaunāko informāciju par šīm operācijām.

Uzziniet vairāk
Covid-19
Mūsu pasākumi, reaģējot uz pandēmiju
CAURREDZAMĪBA

Uzziniet vairāk par apsvērumiem, uz kuriem balstās mūsu monetārās politikas lēmumi

MONETĀRĀS POLITIKAS SANĀKSMJU PĀRSKATI

Mēs publicējam pārskatus par Padomes sanāksmēm, kurās tiek pieņemti šie lēmumi. Tajos sniegts kopsavilkums par notikušajām diskusijām.

Monetārās politikas sanāksmju pārskati

TAUTSAIMNIECĪBAS BIĻETENS

"Tautsaimniecības Biļetens" sniedz papildu ieskatu tautsaimniecības, finanšu un monetārajās norisēs, kas ir mūsu monetārās politikas lēmumu pamatā.

Vairāk
Pārāk sarežģīti? Sk. sadaļu "Noderīga informācija"
Uzziniet vairāk
Kas ir monetārā politika?

Visas šīs sadaļas lapas