Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

EKP statistika ülevaade 

Statistika on oluline kaalutletud otsuste tegemisel

Usaldusväärne finants- ja rahandusstatistika aitab teha kaalutletud otsuseid. EKP ja riikide keskpangad koostavad ametlikku statistikat majanduse olukorra kohta. See toetab EKP tegevuse kõiki aspekte, sealhulgas rahapoliitikat, finantsstabiilsust ja pangandusjärelevalvet.

Miks on statistika oluline?

FOOKUSES

25%

Euroala koduomanike netojõukus suurenes

Meie värskeim jõukuse jaotumise aruanne näitab, et euroala koduomanike netojõukus on viimase viie aasta jooksul kasvanud 25% võrra. Kodu mitteomavate elanike jõukus seevastu on suurenenud 19% võrra. Blogiartiklis antakse üksikasjalikum ülevaade ja võrreldakse uut andmekogumit muude andmetega jõukuse jaotumise kohta.

Loe blogiartiklit

Juurdepääs meie andmetele

Loetelu platvormidest ja teenustest, mille kaudu meie andmed on kättesaadavad.

Andmeteenused

Jõukuse jaotumise analüüs

Osana hinnangutest selle kohta, kuidas sissetulekute ja jõukuse jaotus mõjutab rahapoliitikat, oleme hakanud regulaarselt ja kooskõlas rahvamajanduse arvepidamisega avaldama kvartaalseid andmeid kodumajapidamiste jõukuse jaotumise kohta.

Pressiteade

Vähendame kliimaandmetes esinevaid lünki

Avaldasime oma kliimakava raames algsed kliimaga seotud näitajad eesmärgiga analüüsida, kuidas kliimamuutused mõjutavad finantssektorit. See on osa meie püüdlustest vähendada kliimaandmetes esinevaid lünki ja jälgida rohepöörde arengut.

Kliimaga seotud näitajad

Uuri euroala inflatsiooniandmeid interaktiivselt

Kuidas inflatsiooni mõõdetakse ning mille poolest erinevad mõõdetud ja tajutav inflatsioon? Inflatsiooniväljaandest leiate võrreldavad ja alati ajakohased inflatsiooniandmed 23 ELi keeles koos interaktiivsete graafikute ning personaalse inflatsiooni kalkulaatoriga.

Vaata lähemalt

EKP-lt statistilise teabe taotlemine

Kas soovite leida konkreetseid EKP statistikaandmeid? Võimaldame tasuta juurdepääsu oma avaldatud statistikale ja lubame seda tasuta taaskasutada. Vastame konkreetsetele teabesoovidele esimesel võimalusel.

Kõik selle jaotise teemad