Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
Nejnovější informace naleznete v anglické verzi této stránky.

ECB vysvětluje

Stránky „ECB vysvětluje“ zprostředkovávají složitá témata srozumitelným jazykem

Stránky „ECB vysvětluje“ se snaží vysvětlit složitá témata centrálního bankovnictví jazykem, který je srozumitelný pro všechny. Pokud vás zajímá, jak se měnová rozhodnutí promítají do vašeho života nebo co je to bitcoin, podívejte se na naše jednoduché texty, videa či infografiku.

Podívejte se na všechny články v sekci „ECB vysvětluje“

Proč ECB poskytuje poradenství ohledně právních předpisů?

Vzhledem k naší úloze a vysokému stupni odborných znalostí jakožto centrální banky pro euro mají zákonodárci EU nebo členských států povinnost při navrhování nových právních předpisů, které by mohly naši úlohu ovlivnit, vést s námi konzultace. Naše poradenství je obvykle předkládáno formou stanoviska ECB přijatého Radou guvernérů.

ECB vysvětluje

Jak probíhá výběr členů Výkonné rady?

Uchazeči o funkci člena Výkonné rady ECB musí být z řad renomovaných osobností se zkušenostmi v měnových nebo bankovních záležitostech. Projděte si naši novou infografiku, v níž je výběr členů šestičlenné rady popsán.

ECB vysvětluje

Zvýšili jsme úrokové sazby. Co to pro vás znamená?

Zvýšili jsme úrokové sazby. Proč jsme k tomuto kroku přistoupili? Jak zvyšování úrokových sazeb ovlivňuje inflaci? A co to znamená pro vás?

ECB vysvětluje

Proč je změna klimatu pro ECB důležitá?

Změna klimatu má za následek dva druhy rizik pro naši ekonomiku: fyzická a přechodová. Podívejte se, jak tato rizika ovlivňují ekonomiku, a zjistěte více o našem cíli zachovat stabilní ceny, o bankách, nad nimiž vykonáváme dohled, i o naší vlastní expozici vůči klimatickým rizikům.

ECB vysvětluje

Co je to Evropská centrální banka?

Chcete se dozvědět více o tom, co ECB dělá a jak to souvisí s vámi a vaším každodenním životem? Přečtěte si tento článek.

Co je to Evropská centrální banka?

ECB vysvětluje

Spěcháte? Pusťte si některé z našich minutových videí. V tomto videu náš kolega Jean-François vysvětluje, jak nám naše odpovědnost vůči Evropskému parlamentu pomáhá pracovat pro vás a být s vámi ve spojení.

Podívejte se na naše vysvětlující videa
CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Více informací o ECB a její měnové politice

Mluvte s námi: ECB Youth Dialogue

Rozhodnutí, která přijímáme, ovlivňují váš každodenní život. Proto chceme, abyste nejen slyšeli zprávy o nás a o tom, co děláme, ale měli také možnost s námi mluvit přímo. Cyklus ECB Youth Dialogue vám přesně tuto možnost nabízí.

Více o ECB Youth Dialogue

Navštivte nás: návštěvnické centrum ECB

Návštěvnické centrum ECB nabízí prohlídky a odborné přednášky na místě i ve virtuální podobě. Díky tomu mají návštěvníci možnost se o ECB dozvědět další informace. Více o tom, co nabízíme a jak požádat o prohlídku nebo přednášku, je k dispozici na stránce našeho návštěvnického centra.

Navštivte nás

Všechny stránky v této části