European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
Naujausia informacija pateikta šio tinklalapio versijoje anglų kalba.

Menas ir kultūra ECB

Europos Sąjungoje klesti daugybė įvairių kultūrų, atspindinčių atskirų šalių ir regionų tradicijas. ECB stengiamės meno ir kultūrų įvairovę puoselėti įvairiais renginiais ir iniciatyvomis.

Susipažinkite su mūsų meno kolekcija naujoje programėlėje „ECB Art“

Į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį parsisiųskite nemokamą programėlę „ECB Art“ ir su mūsų kolekcija susipažinkite neišeidami iš namų. Programėlėje pateikiama informacija apie įvairius meno ir architektūros kūrinius, taip pat išskirtiniai užkulisiniai vaizdo įrašai bei interviu su menininkais ir ECB darbuotojais.

Parsisiųsti iš Google Play Store Parsisiųsti iš Apple App Store
ECB meno kolekcija

Mūsų meno kolekciją sudaro apie 480 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių. Kolekcija nuolat didėja, nes įsigyjama meno kūrinių iš kasmetinės parodos „Europos Sąjungos valstybių narių šiuolaikinis menas“, kurioje kiekvienais metais pristatoma vis kita šalis. Šiomis teminėmis parodomis siekiama supažindinti lankytojus su atskirų šalių meno kūrinių įvairove ir kai kuriomis pagrindinėmis meno pasaulio aktualijomis.

Nuo 2015 m. mūsų kolekcija pildoma įsigyjant specialios tematikos kūrinius. Laikui bėgant ji tapo Europos šiuolaikiniame mene nuo XX°a. dešimtojo dešimtmečio vykstančių pokyčių atspindys.

Kultūros dienos

ECB kultūros dienos – tai proga pasidžiaugti Europos „vienybe įvairovėje“. Kasmet per kultūros dienas pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė. 2019 m. Europos kultūros dienos buvo skirtos bendram Europos identitetui.

Sužinokite daugiau

„Luminale 2018“

Džiaugėmės galėdami dalyvauti „Luminale 2018“ šventėje. Šia proga istorinio Grossmarkthalle pastato šiaurinį fasadą pavertėme milžiniška animuota gatvės meno galerija. Kovo 18–23 d. menininkų kolektyvas ir kūrybinė įmonė iš Bremeno „Urbanscreen“ ir įžymus iliustratorius Andreasas Preisas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Berlyne, užliejo pastatą spalvos ir judesio bangomis.

Kūrimas ir interviu su menininkais Renginio nuotraukos Daugiau informacijos apie „Luminale“

Visi šios dalies puslapiai