Menas ir kultūra ECB

Europos Sąjunga jungia daugybę įvairių kultūrų, atspindinčių Europos šalių ir regionų papročius. Europos Centriniame Banke stengiamės renginiais ir iniciatyvomis puoselėti meno ir kultūrų įvairovę.

ECB meno kolekcija

Mūsų meno kolekciją sudaro apie 480 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir meno kūrinių. Kolekcija didėja daugiausia dėl to, kad įsigyjami meno kūriniai iš metinės parodos „Europos Sąjungos valstybių narių šiuolaikinis menas“, kurioje kasmet pristatomas vis kitos šalies menas. Šiomis teminėmis parodomis siekiama supažindinti lankytojus su atskirų šalių meno kūrinių įvairove ir kai kuriomis pagrindinėmis meno pasaulio aktualijomis.

Nuo 2015 m. mūsų kolekcija pildoma įsigyjant specialios tematikos kūrinius. Laikui bėgant rekordiškai išaugusioje kolekcijoje atsispindi Europos šiuolaikiniame mene nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio vykę pokyčiai. 2018 m. surengta 21-oji šios serijos paroda buvo skirta Estijos šiuolaikiniam menui, o 2019 m. dėmesio centre bus Kroatijos šiuolaikinis menas. Kai tik bus galima apsilankyti parodoje, čia paskelbsime išsamesnę informaciją.

Kultūros dienos

ECB kultūros dienos skirtos Europos vienijančiai įvairovei pažymėti. Kasmet per kultūros dienas pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė.
2017 m. su „Įkvepiančia Ispanija“ supažindinusios Kultūros dienos šiais metais pristatė ypatingus Lietuvos laimėjimus kultūros srityje.

Sužinokite daugiau


„Luminale 2018“

Kiti apsilankymai

Džiaugėmės galėdami dalyvauti „Luminale 2018“ šventėje. Šia proga istorinio Grossmarkthalle pastato šiaurinį fasadą pavertėme milžiniška animuota gatvės meno galerija. Kovo 18–23 d. menininkų kolektyvas ir kūrybinė įmonė iš Bremeno Urbanscreen ir įžymus iliustratorius Andreasas Preisas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Berlyne, užliejo pastatą spalvos ir judesio bangomis.

Daugiau informacijos apie „Luminale 2018“
Kūrimas ir interviu su menininku
Renginio nuotraukos