Menas ir kultūra ECB

Europos Sąjunga jungia daugybę įvairių kultūrų, atspindinčių Europos šalių ir regionų papročius. ECB stengiamės renginiais ir iniciatyvomis puoselėti meno ir kultūrų įvairovę.

ECB meno kolekcija ir parodos

ECB meno kolekciją sudaro apie 450 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir meno kūrinių. Kolekcija didėja, daugiausia dėl to, kad įsigyjami meno kūriniai metinei parodai „Europos Sąjungos valstybių narių šiuolaikinis menas“, kurioje kasmet pristatomas vis kitos šalies menas. Šios teminės parodos skirtos supažindinti lankytojus su pasirinktų šalių meno kūrinių įvairove ir kai kuriomis pagrindinėmis meno pasaulio aktualijomis. Nuo 2015 m. ECB kolekcija pildoma įsigyjant teminius kūrinius, kurie eksponuojami skirtinguose banko pastatuose.

Šiemet kartu su Eesti Pank pristatome šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją iš Estijos. Tai jau 21-oji šios serijos paroda. Šia paroda taip pat prisidedame prie šimtųjų Estijos nepriklausomybės metinių šventimo. Per 50 keturiolikos menininkų ir menininkų kolektyvų sukurtų kūrinių bus eksponuojami 2018 m. birželio 28 d. – spalio 26 d. Jų kūriniuose perteikta šių dienų greitai kintanti vaizdinė ir skaitmeninė kultūra ir tai, kaip ji veikia mūsų supratimą ir elgseną. Kai kurie meno kūriniai skirti tokioms temoms, kaip nacionalizmas, feminizmas ir kapitalizmas posovietinėje Rytų Europoje. Kituose kūriniuose arba plačiai žvelgiama į beribes šiuolaikinio pasaulio siūlomas galimybes ir įvairią keliamą riziką, arba iš arti nagrinėjama pavienio asmens aplinka ir jo sąveika su ja.

Eksponuojami šių menininkų darbai: Merike Estna, Flo Kasearu, Kristi Kongi, Paul Kuimet, Kris Lemsalu, Marko Mäetamm, Marge Monko, Krista Mölder, Katja Novitskova, Kaido Ole, Kristina Õllek & Kert Viiart, Laura Põld, Taavi Suisalu, Sigrid Viir.

Parodą galima pamatyti užsiregistravus į ekskursiją su gidu. Tikslios datos ir kaip registruotis paskelbta svetainėje Kulturothek.

Kultūros dienos

ECB kultūros dienos skirtos Europos vienijančiai įvairovei pažymėti. Kasmet per kultūros dienas pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė.
2017 m. su „Įkvepiančia Ispanija“ supažindinusios kultūros dienos šiais metais pristatys ypatingus Lietuvos pasiekimus kultūros srityje.

Sužinokite daugiau


Luminale 2018

Kiti apsilankymai

Džiaugėmės galėdami dalyvauti šių metų Luminale šventėje. Šia proga istorinio Grossmarkthalle pastato šiaurinį fasadą pavertėme milžiniška animuota gatvės meno galerija. Kovo 18–23 d. menininkų kolektyvas ir kūrybinė įmonė iš Bremeno Urbanscreen bei įžymus iliustratorius Andreasas Preisas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Berlyne, užliejo pastatą spalvos ir judesio bangomis.

Daugiau informacijos apie Luminale 2018
Kūrimas ir interviu su menininku
Renginio nuotraukos