Menas ir kultūra ECB

Europos Sąjungoje klesti daugybė įvairių kultūrų, atspindinčių atskirų šalių ir regionų tradicijas. ECB stengiamės puoselėti meno ir kultūrų įvairovę įvairiais renginiais ir iniciatyvomis.

ECB meno kolekcija

Mūsų meno kolekciją sudaro apie 480 paveikslų, piešinių, fotografijų, skulptūrų ir meno kūrinių. Kolekcija didėja daugiausia dėl to, kad įsigyjami meno kūriniai iš kasmetinės parodos „Europos Sąjungos valstybių narių šiuolaikinis menas“, kurioje kiekvienais metais pristatomas vis kitos šalies menas. Šiomis teminėmis parodomis siekiama supažindinti lankytojus su atskirų šalių meno kūrinių įvairove ir kai kuriomis pagrindinėmis meno pasaulio aktualijomis.

Nuo 2015 m. mūsų kolekcija pildoma įsigyjant specialios tematikos kūrinius. Laikui bėgant rekordiškai išaugusioje kolekcijoje atsispindi Europos šiuolaikiniame mene nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio vykę pokyčiai. 2018 m. surengta 21-oji šios serijos paroda skirta Estijos šiuolaikiniam menui, o 2019 m. dėmesio centre bus Kroatijos šiuolaikinis menas.

Registracija į ekskursiją

Susipažinkite su mūsų meno kolekcija naujoje programėlėje „ECB Art“

Negalite atvykti į ekskursiją? Į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį parsisiųskite nemokamą programėlę „ECB Art“ ir su kolekcija susipažinkite neišeidami iš namų. Programėlėje pateikiama informacija apie įvairius meno ir architektūros kūrinius, taip pat išskirtiniai užkulisiniai vaizdo įrašai bei interviu su menininkais ir ECB darbuotojais.

Parsisiųsti programėlę iš Google Play
Parsisiųsti programėlę iš App Store


Kultūros dienos

ECB kultūros dienos – tai proga pasidžiaugti Europos vienybe įvairovėje. Kasmet per kultūros dienas pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė.
2019 m. Europos kultūros dienos bus skirtos bendram Europos identitetui. 

Sužinokite daugiau


„Luminale 2018“

Kiti apsilankymai

Džiaugėmės galėdami dalyvauti „Luminale 2018“ šventėje. Šia proga istorinio Grossmarkthalle pastato šiaurinį fasadą pavertėme milžiniška animuota gatvės meno galerija. Kovo 18–23 d. menininkų kolektyvas ir kūrybinė įmonė iš Bremeno Urbanscreen ir įžymus iliustratorius Andreasas Preisas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Berlyne, užliejo pastatą spalvos ir judesio bangomis.

Daugiau informacijos apie „Luminale 2018“
Kūrimas ir interviu su menininku
Renginio nuotraukos