European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
Ajakohastatud teave on kättesaadav ingliskeelsel veebilehel.

Kunst ja kultuur EKPs

Euroopa Liidus on ühise kodu leidnud rikkalik ja mitmekesine kultuuride kooslus, mille moodustavad eri riikide ja piirkondade traditsioonid. EKP soovib seda kunsti- ja kultuurimaastikku edendada erinevate sündmuste ja algatuste kaudu.

Tutvuge EKP kunstikoguga uues rakenduses ECB Art

Võite oma nutitelefoni või tahvelarvutisse alla laadida tasuta rakenduse ECB Art ja tutvuda kunstikoguga mugavalt oma kodus. Rakendusest leiab teavet mitmesuguste teoste ja arhitektuuri kohta ning kaadritaguseid videoid ja intervjuusid kunstnike ja EKP töötajatega.

Laadi alla rakendus: Google Play Laadi alla rakendus: Apple App Store
EKP kunstikogu

EKP kunstikogusse kuulub ligikaudu 480 eksponaati, nende hulgas maalid, joonistused, fotod, skulptuurid ja muud kunstiesemed. Kunstikogu täieneb pidevalt. Peamiselt omandatakse uusi teoseid iga-aastaselt näituselt „Euroopa Liidu liikmesriikide nüüdiskunst”, kus saab iga kord tutvuda eri liikmesriigi väljapanekuga. Näitusesarja eesmärk on anda ülevaade liikmesriikide mitmekesisest kunstiloomingust ja tõsta esile kunstimaailma aktuaalseid põhiteemasid.

Alates 2015. aastast on kunstikogusse lisatud ka konkreetsete teemade järgi valitud töid. Kogust on aja jooksul saanud mälukandja, mis kajastab Euroopa nüüdiskunsti arengukäiku alates 1990. aastatest.

EKP kunstikogu ekskursioonile registreerimine

Kultuuripäevad

EKP korraldatavad kultuuripäevad annavad võimaluse esile tõsta Euroopat ühendavat juhtmõtet – ühinenud mitmekesisuses. Igal aastal on fookuses üks Euroopa Liidu liikmesriik. 2019. aasta kultuuripäevad on pühendatud Euroopa ühisele identiteedile.

Vaata lähemalt

Luminale 2018 valgusfestival

EKP-l oli hea meel osa võtta 2018. aasta valgusfestivalist. Festivali ajal muudeti ajaloolise Grossmarkthalle põhjafassaad hiiglaslikuks animeeritud tänavakunsti galeriiks. 18. kuni 23. märtsini pakkusid EKP peamaja hoonel värvide ja valguse mängu Bremenist pärit kunstikollektiiv ja loominguline ühendus Urbanscreen ning praegu Berliinis elav ja tegutsev tunnustatud illustraator Andreas Preis.

Intervjuud kunstnikega Fotod sündmusest Luminale lisateave

Kõik selle jaotise teemad