Kunst ja kultuur EKPs

Euroopa Liidus on ühise kodu leidnud rikkalik ja mitmekesine kultuuride kooslus, mille moodustavad eri riikide ja piirkondade traditsioonid. EKP soovib seda kunsti- ja kultuurimaastikku edendada erinevate sündmuste ja algatuste kaudu.

Luminale 2018 valgusfestival

EKP-l on hea meel sel aastal valgusfestivalist osa võtta. Kavas on muuta ajaloolise Grossmarkthalle põhjafassaad hiiglaslikuks animeeritud tänavakunsti galeriiks.
18. kuni 23. märtsini pakuvad EKP peamaja hoonel värvide ja valguse mängu Bremenist pärit kunstikollektiiv ja loominguline ühendus Urbanscreen ning praegu Berliinis elav ja tegutsev tunnustatud illustraator Andreas Preis.

Luminale 2018
Fotod sündmusest

Kultuuripäevad

EKP korraldatavad kultuuripäevad annavad võimaluse esile tõsta Euroopat ühendavat juhtmõtet – ühinenud mitmekesisuses. Igal aastal on fookuses üks Euroopa Liidu liikmesriik.
Kui 2017. aastal oli kultuuripäevade teemaks „Inspireeriv Hispaania”, siis käesoleval aastal esitletakse Leedu väljapaistvaid kultuurilisi saavutusi.

Vaata lähemalt


EKP kunstikogu

Muud külastused

EKP kunstikogusse kuulub ligikaudu 450 eksponaati, nende hulgas maalid, joonistused, fotod, skulptuurid ja muud kunstiesemed. Valdavalt on esindatud nüüdiskunst.

Külastajatele avaneb peatselt võimalus mõnedega neist tutvuda. Täpsem teave EKP kunstikogu külastamise kohta avaldatakse edaspidi 2018. aasta jooksul.