Meklēšanas opcijas
Home Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ieteikumi
Šķirošanas kritērijs

Banknošu ražotāju akreditācija

Euro banknošu atbilstības nodrošināšana augstākajiem standartiem

ECB pienākums ir nodrošināt euro banknošu kā maksāšanas līdzekļa integritāti, piemērojot visaugstākos vides, veselības un drošības, pretviltošanas un kvalitātes standartus visos euro banknošu pētniecības un attīstības, dizaina izstrādes, ražošanas un piegādes posmos.

Tāpēc euro banknošu ražošanai jānorit atbilstoši konkrētiem rūpnieciskajiem standartiem, t.sk. ISO 9001, ISO 14001 un OHSAS 18001, un tām jāatbilst stingrām drošības prasībām.

Euro materiālu ražotājiem ir jābūt akreditētiem

Arī uz euro materiālu un aizsargāto euro materiālu ražošanu attiecas ECB akreditācijas process, kura nosacījumi izklāstīti Lēmumā ECB/2013/54.

Tikai akreditēti ražotāji var piedalīties iepirkumos un slēgt līgumus saistībā ar aizsargātām euro darbībām vai euro materiālu darbībām.

Akreditēto ražotāju darbības jomas

  • Banknošu iespiešana
  • Banknošu papīra izgatavošana
  • Iespiedkrāsu izgatavošana
  • Hologrāfisku foliju izgatavošana
  • Banknošu pretviltošanas joslu izgatavošana

ECB var piešķirt akreditāciju šādās darbības jomās:

Plašāka informācija par ECB akreditācijas procedūrām

Plašākai informācijai lejupielādējiet jautājumus un atbildes par akreditācijas procedūrām.

Ja apsverat iespēju veikt akreditāciju

Nosūtiet e-pastu ar īsu ražoto izstrādājumu aprakstu angļu valodā (maksimums divas A4 formāta lapas) uz adresi QEHS.accreditation@ecb.europa.eu. Parasti atbilde tiek sniegta viena mēneša laikā.

Drošas sarakstes nodrošināšanai mēs izmantojam PGP šifru. Lūdzu, lejuplādējiet PGP atslēgu kvalitātes, vides, veselības un drošības akreditācijai, lai to izmantotu, pārsūtot sensitīvu informāciju.

Citas iespējas sadarbībai ar ECB

Ja vēlaties piedāvāt jaunus pretviltošanas elementus, banknošu ražošanas vai apstrādes tehnoloģijas, sk. sadaļu par banknošu pētniecību un attīstību.

Visas šīs sadaļas lapas