Otsingu valikud
Home Meedia Suunaviidad Uuringud & vljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Tvimalused
Soovitused
Sorteeri

Tootjate atesteerimine

Europangatähtede kõrge kvaliteedi tagamine

EKP-l on kohustus kaitsta euro kui maksevahendi terviklikkust, täites europangatähtedega seotud uurimis- ja arendustegevuses ning nende kavandamisel, tootmisel ja tarnimisel rangeimaid keskkonna-, tervisekaitse- ja ohutus-, turva- ning kvaliteedinõudeid.

Seepärast tuleb europangatähtede tootmisel järgida spetsiaalseid tööstusstandardeid (sh ISO 9001, ISO 14001 ja OHSAS 18001) ning rangeid turvanõudeid.

Europangatähtede turvaelementide ja tootmismaterjalide tootjad peavad läbima atesteerimismenetluse

Europangatähtede turvaelementide ja tootmismaterjalide tootjate suhtes kohaldatakse EKP atesteerimismenetlust, mille tingimused on sätestatud EKP otsuses EKP/2013/54.

Ainult atesteeritud tootjatel on õigus osaleda hangetes ning sõlmida lepinguid europangatähtede tootmismaterjalide tootmisega ja europangatähtede turvalisusega seotud tegevusteks.

Atesteerimise valdkonnad

 • Pangatähtede trükkimine
 • Pangatähepaberi valmistamine
 • Trükivärvide tootmine
 • Fooliumpinnal hologrammide tootmine
 • Pangatähtede turvaelementide tootmine
 • Üksikasjalikum teave EKP atesteerimismenetluste kohta

  Atesteerimismenetluste kohta saab lähemalt lugeda, laadides alla vastused korduma kippuvatele küsimustele.

  Atesteerimise taotlejad

  Palun saatke oma toodete ingliskeelne lühikirjeldus (maksimaalselt kaks A4-formaadis lehekülge) e-aadressile QEHS.accreditation@ecb.europa.eu. Vastus saadetakse üldjuhul ühe kuu jooksul.

  Infovahetuse turvalisuse tagamiseks kasutab EKP krüpteerimisprogrammi PGP. Tundliku teabe edastamiseks palume alla laadida PGP võti (QEHS.accreditation).

  Muud võimalused koostööks EKPga

  Kui soovite esitada ettepanekuid uute turvaelementide kohta või pangatähtede tootmise/käitlemise tehnoloogiate kohta, palun tutvuge rubriigiga Pangatähtedega seotud uurimis- ja arendustegevus.

EKP võib tootjaid atesteerida järgmistes valdkondades:

Kõik selle jaotise teemad