European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Banknotų gamintojų akreditacija

Eurų banknotams taikomi griežčiausi standartai

ECB pareiga – eurų banknotų tyrimų, tobulinimo, kūrimo, gamybos ir tiekimo etapuose taikant griežčiausius aplinkosaugos, sveikatos, saugos, apsaugos, etikos ir kokybės standartus užtikrinti, kad eurai būtų patikima mokėjimo priemonė.

Todėl eurų banknotų gamybai taikomi specialūs standartai, tarp jų ISO 9001, ISO 14001 ir ISO 45001, bei griežti apsaugos reikalavimai.

Eurų elementų gamintojai turi būti akredituoti

Eurų elementų ir saugotinų eurų elementų gamintojams taip pat taikoma ECB akreditacijos tvarka. Dalyvauti pirkimų konkursuose leidžiama tik akredituotiems gamintojams ir tik su tokiais gamintojais gali būti sudaromos sutartys dėl eurų elementų ir saugotinų eurų elementų gamybos.

Šios tvarkos sąlygos išdėstytos nuo 2021 m. gegužės 18 d. galiojančiame Sprendime ECB/2020/24.

Veikla, kuri turi būti akredituojama

  • banknotų spausdinimo,
  • banknotų popieriaus gamybos,
  • spaustuvinių dažų gamybos,
  • holograminės folijos gamybos,
  • banknotų apsauginių siūlelių gamybos,
  • kitų saugotinų elementų gamybos.

Daugiau informacijos apie ECB akreditavimo tvarką

Jeigu norite sužinoti daugiau apie akreditavimo tvarką, skaitykite klausimus ir atsakymus.

Jeigu ketinate kreiptis dėl akreditacijos

El. pašto adresu QEHS.accreditation@ecb.europa.eu atsiųskite mums el. laišką ir trumpą jūsų gaminių aprašymą anglų kalba (ne ilgesnį kaip dviejų A4 formato puslapių). Atsakymą paprastai atsiunčiame per mėnesį.

Siunčiamos informacijos konfidencialumui užtikrinti naudojamės PGP šifru. Jeigu siųsite informaciją, kurią norite apsaugoti, parsisiųskite šį PGP raktą QEHS. akreditacijai.

Kitos bendradarbiavimo su ECB galimybės

Jeigu norite pasiūlyti naujų banknotų apsaugos priemonių ar naujų banknotų gamybos ir apdorojimo technologijų, skaitykite skyrelį Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra banknotų srityje.

Visi šios dalies puslapiai