Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

ECB ir jaunimo dialogas

Žinome, kad mūsų priimami sprendimai gali daryti įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl norime užtikrinti, kad ne tik gautumėte informaciją apie mus ir apie tai, ką mes veikiame, bet ir galėtumėte su mumis pabendrauti tiesiogiai.

Kaip tik tokią galimybę ir suteikia iniciatyva „ECB ir jaunimo dialogas“. Organizuojame susitikimus įvairiose Europos šalyse, taip pat internetu. Jų metu galite tiesiogiai pabendrauti su ECB politikos formuotojais ir užduoti jums rūpimus klausimus ar išsakyti savo nuomonę.

2020 m. gruodžio mėn. jaunimo ir Luiso de Guindoso dialogas

Apie 200 Kelno universiteto studentų pirmininko pavaduotojui Luisui de Guindosui uždavė klausimų apie tai, kokių priemonių ECB imasi reaguodamas į koronaviruso sukeltą krizę, taip pat apie euro zonos ekonominę perspektyvą, klimato kaitą ir centrinę bankininkystę. Dialogas vyko gruodžio 16 d. internetu. Jis buvo surengtas bendradarbiaujant su Kelno universitetu.

Svarbiausios per diskusiją išsakytos mintys...

...apie atsigavimą po koronaviruso pandemijos

Turint galvoje sukrėtimo kilmę ir tai, kokiu tempu dėl pandemijos ėmė mažėti visų pasaulio šalių BVP, tokios krizės dar nebuvome patyrę. Mūsų taikytos priemonės padėjo sušvelninti krizės poveikį, tačiau tam, kad BVP visiškai atsigautų, prireiks maždaug dvejų metų.

...apie pandemijos laikotarpiu įgyvendintas ekonomines priemones

Mūsų priemonės turi būti subalansuotos – turime neleisti atsirasti įmonėms zombėms, bet kartu padėti įmonėms „miegančiosioms gražuolėms“, t. y. įmonėms, kurios yra gyvybingos, tačiau dėl pandemijos patiria sunkumų.

...apie klimato kaitą ir ECB

Su klimato kaita susijusius klausimus savo darbe sprendžia kiekvienas centrinis bankas, nes klimato kaita daro įtaką finansiniam stabilumui, ekonominei perspektyvai, infliacijai ir augimui.

...apie ECB strategijos peržiūrą

Pagrindinis pinigų politikos siekis yra ne pertvarkos, bet raida. Kainų stabilumo samprata, kuria vadovaujasi ECB, gali būti keičiama, tačiau, mano nuomone, daug svarbiau yra tai, kokiomis priemonėmis ketiname tokio kainų stabilumo siekti.

...apie bankų sąjungos kūrimo užbaigimą

Mano nuomone, bankų sąjungos kūrimo užbaigimas galėtų būti labai svarbus veiksnys sprendžiant tam tikrus klausimus (pavyzdžiui, dėl mažo Europos bankų pelningumo) Europos lygmeniu.

Ankstesni renginiai

Užduokite savo klausimus Christinei Lagarde internetu per 2020 m. gegužės mėn. Europos jaunimo sambūrį

Internetu vykusio dialogo su jaunimu metu jaunieji europiečiai uždavė Pirmininkei Ch. Lagarde klausimų apie ECB atsaką į koronaviruso pandemijos sukeltą krizę. 2020 m. gegužės 27 d. įvykęs renginys buvo organizuotas kartu su Europos Parlamentu kaip iniciatyvos „2020 m. Europos jaunimo sambūris“ dalis.

Dalyviai taip pat atsiuntė klausimų apie nerimą keliančias jaunimo karjeros perspektyvas, Europos ateitį, skaitmenizaciją ir klimato kaitą. Toliau pateiktos svarbiausios per diskusiją išsakytos mintys.

Pirmininkės Ch. Lagarde mintys apie...

...koronaviruso pandemijos poveikį ekonomikai

Sienos virusų nesustabdo, todėl poveikį juntame visi. Tačiau pasekmės vis dėlto bus skirtingos ir priklausys nuo kiekvienos šalies būklės iki pandemijos ir jos ekonomikos pobūdžio. Mūsų bendra pareiga yra užtikrinti, kad, krizei pasibaigus, būtų išlaikyta kuo didesnė pusiausvyra.

...šalių didinamą savo skolą

Svarbiausia yra tai, į ką investuojame. Turėtume pertvarkyti savo šalių ekonomiką taip, kad ji taptų efektyvesnė, našesnė ir geriau atitiktų žmonių poreikius. Taip pat turėtume raginti šalis pasiskolintomis lėšomis prisidėti prie klimato kaitos stabdymo ir tvaraus augimo skatinimo.

...Europos institucijų bendradarbiavimą

Per šią krizę ES politikos formuotojai nuolat palaikė ryšį, kad galėtų pasimokyti vieni iš kitų ir koordinuotai reaguoti į pandemiją. Mūsų atsakas turi būti vieningas. Taikydami tinkamas priemones, turime galimybę kartu atsilaikyti prieš krizę.

...klimato kaitą

Klimato kaitos keliamas problemas reikia spręsti kartu, nes pavieniui jų išspręsti neįmanoma. ECB priklauso Finansų sistemos žalinimo tinklui, vienijančiam beveik 50 nacionalinių centrinių bankų ir priežiūros institucijų, kurie bendromis jėgomis nagrinėja, kaip būtų galima atremti didžiulį klimato kaitos keliamą iššūkį.

...jaunimo ateitį

Jaunieji europiečiai turi pasirengti pokyčiams. Bėgant laikui mes visi mokysimės, įgysime naujų įgūdžių, išmoksime naudotis naujomis priemonėmis. Mes keisimės, tad tiesiog turime tam pasiruošti.

Žiūrėti visą renginį

Nuotraukos
Moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojai užduoda klausimus tuometiniam Pirmininkui M. Draghi, Frankfurtas, 2019 m. gegužės mėn.

Daugiau kaip 5 000 moksleivių iš dešimties euro zonos šalių dalyvavo aštuntą kartą rengtame moksleivių konkurse „€uro karta“. Šiuose konkursuose moksleivių komandos iš euro zonos mokyklų varžosi tarpusavyje ieškodamos būdų, kaip spręsti Europos pinigų politikos klausimus. Sėkmingai pasirodžiusias komandas ECB pakvietė 2019 m. gegužės 8 d. atvykti į Frankfurtą. Viešnagės metu moksleiviai galėjo dar daugiau sužinoti apie centrinę bankininkystę ir susitikti su tuometiniu Pirmininku M. Draghi klausimų ir atsakymų sesijoje.

Pateikiame keletą Mario Draghi atsakymų į moksleivių klausimus.

M. Draghi nuomonė...

...apie tai, kaip jaunimas gali formuoti Europos ateitį

Europos projektas veikia sėkmingai, kai mes veikiame išvien, o tam mums reikia jūsų. Norime išgirsti jūsų nuomonę. Norime, kad dalyvautumėte debatuose ir drąsiai kalbėtumėte apie tai, kuo tikite. Vienas iš būdų tai padaryti – dalyvauti Europos rinkimuose. Jūsų balsas gali lemti Europos ateitį.

...apie centrinių bankų bendravimą su visuomene

Dabar centriniai bankai nenuilstamai stengiasi užtikrinti skaidrumą ir aiškinti plačiajai visuomenei apie savo veiklą. Rengdami spaudos konferencijas, skelbdami pranešimus spaudai, sakydami kalbas ir organizuodami dialogus su jaunimu, užtikriname nuolatinį informacijos srautą.

...apie ekonominės ir pinigų sąjungos kūrimą

Mūsų pinigų sąjunga dar nėra optimali ar išbaigta. Naudojant bendrą valiutą būtina gilesnė Europos Sąjungos integracija.

...apie kriptovaliutas

Kriptovaliutos yra ne valiutos, o labai rizikingas turtas. Euras ir rytoj bus euras. Jo stabilumu rūpinasi ECB, o kas rūpinasi kriptovaliutų stabilumu?

...apie pasitikėjimą euru

Pasitikėjimas euru rekordiškai aukštas – eurą palankiai vertina 75 % euro zonos gyventojų. Tačiau Banque de France paskelbtame tyrime atskleidžiama, kad žmonės apskritai yra įsitikinę, kad euras yra naudingesnis kitoms šalims, o ne jiems patiems. Tai greičiausiai susiję su precedento neturinčia krize, kurią mums teko patirti. Tikimės, kad, išblėsus prisiminimams apie krizę, išnyks ir tokios nuotaikos.

...apie tai, ką jis labiausiai prisimins iš savo, kaip ECB pirmininko, kadencijos

2012 m. daugybė žmonių galvojo, kad eurui atėjo galas. Tada įvyko Europos Vadovų Tarybos susitikimas, kurio metu sukurta bankų sąjunga. Dėl tuo metu rinkose tvyrojusių slogių nuotaikų šio įvykio svarba nebuvo pakankamai įvertinta. Tačiau tai buvo didelis pokytis, davęs svarbių rezultatų. Šis Tarybos susitikimas parodė mūsų lyderių politinį įsipareigojimą euro atžvilgiu.

Paspaudę toliau pateiktas nuorodas galite peržiūrėti klausimų ir atsakymų sesiją, surengtą Pirmininko M. Draghi ir moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojų susitikimo metu.

Žiūrėti moksleivių konkurso „€uro karta“ apdovanojimų ceremoniją Žiūrėti renginio nuotraukas
Jaunimo ir Benoît Cœuré dialogas Milane, Italijoje, 2019 m. kovo mėn.

Šeštasis ECB ir jaunimo dialogas vyko bendradarbiaujant su Bocconi universitetu ir internetine platforma Debating Europe. Šioje platformoje jaunimas gali diskutuoti aktualiomis temomis su Europos lyderiais. 2019 m. kovo 13 d. ECB vykdomosios valdybos narys Benoît Cœuré susitiko su studentais padiskutuoti apie šiandienines Europos jaunimo problemas. Prašėme iš anksto atsiųsti klausimų Benoît Cœuré per „Twitter“ arba pateikti juos platformos „Debating Europe“ komentarų skiltyje. Kai kuriuos iš šių klausimų uždavėme tiesioginės diskusijos metu.

Svarbiausios per diskusiją išsakytos mintys...

...apie švietimo svarbą

Europos valstybės turėtų peržiūrėti savo išlaidas ir skirti daugiau lėšų švietimui. Jaunimas turėtų įgyti reikiamą išsilavinimą, kad galėtų sėkmingai konkuruoti pasaulinėje skaitmeninėje darbo rinkoje.

...apie inovacijas ir skaitmenizaciją

Turime stiprinti Europos pajėgumą kurti inovacijas. Viešosios ir privačios investicijos turėtų skatinti svarbiausių pramonės šakų skaitmenizaciją, o kapitalo rinkų sąjunga gali atlikti pagrindinį vaidmenį skiriant kapitalo toms sritims, kurioms jo labiausiai reikia.

...apie Europos jaunimo vaidmenį

Būtent nuo jūsų pasirinkto kelio priklausys ir Europos ateitis.

...apie Italijos ekonomiką

Italijos ekonominė padėtis nekelia pavojaus euro zonai. Svarbiausias Italijos uždavinys – padidinti našumo augimą ilgesniu laikotarpiu.

...apie lyčių lygybę

Lyčių nelygybė varžo augimą. Jei dirbtų daugiau moterų ir jos gautų tokį patį užmokestį kaip vyrai, gyvenimo lygis Europoje pakiltų.

...apie grynuosius pinigus skaitmeniniame amžiuje

Grynieji pinigai – esminė pasitikėjimo valiuta dalis. Mokėjimo priemones turi lemti visuomenės poreikiai. Analizuojame skaitmenines valiutas, tačiau matome, kad euro zonoje grynieji pinigai vis dar yra labai paklausūs.

Pasiklausykite Bocconi universiteto studentų klausimų šiomis ir panašiomis temomis bei Benoît Cœuré atsakymų į juos.

Jaunimo ir Mario Draghi dialogas: #AskDraghi, 2018 m. sausio mėn.

Trečiasis jaunimo dialogas vyko per internetinę platformą Debating Europe. Šioje platformoje jaunimas gali diskutuoti aktualiomis temomis su Europos lyderiais.

Prašėme 2018 m. sausio 17–23 d. atsiųsti klausimų Pirmininkui Mario Draghi per „Twitter“ ir „Facebook“ kuria nors iš šių temų:

  • Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas,
  • kriptovaliutos ir blokų grandinės (angl. blockchain) technologija,
  • dar vienos pasaulinės ekonomikos krizės tikimybė.

Pasiklausykite, kaip Pirmininkas M. Draghi atsakė į kai kuriuos iš pateiktų klausimų, ir stebėkite debatus per mūsų socialinės žiniasklaidos kanalus.

„Kada Europa galutinai atsigaus po nuosmukio?“

Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas

Europos ekonomika jau keletą metų nepaliaujamai auga, o užimtumas yra didesnis nei kada nors anksčiau. Tačiau negalime sustoti – privalome toliau dirbti ir siekti, kad to naudą pajustų kiekvienas.

„Įsivaizduokite, kad dėl dirbtinio intelekto ir robotų kyla masinis (jaunimo) nedarbas. Kaip į tai reaguotų ECB?“

Ismailas, Italija Janas, Belgija

Blokų grandinės technologija ir kriptovaliutos

Blokų grandinė – tai technologinė naujovė, kuri galėtų padidinti efektyvumą. Šiuo metu aiškinamės, ar ateityje galėtume ją naudoti mūsų paslaugoms teikti. Kalbėdamas apie bitkoiną ir apie tai, ar galima juo pasitikėti, Pirmininkas M. Draghi pataria būti atsargiems, nes bitkoino stabilumo nepalaiko joks centrinis bankas ar vyriausybė, o ECB už šią kriptovaliutą irgi nėra atsakingas.

„Kaip, pasitelkdami blokų grandinės technologiją, galime skatinti ekonomiką?“

Victoria, Prancūzija

„Jeigu būtumėte mano vietoje – jaunas universiteto studentas, ar įsigytumėte bitkoinų ir atidėtumėte juos juodai dienai?“

Italo, Italija

Pasaulinė ekonomikos krizė

Pastaroji krizė buvo sunki, tačiau blogiausias jos etapas jau praeityje. Europos šalys krizėje atsidūrė turėdamos rimtų problemų, todėl ir negalėjo į ją tinkamai reaguoti. Šiandien daugelyje sričių padaryta didelė pažanga, todėl esame geriau pasirengę ateičiai.

„Kaip manote, ar ES ir ECB prieš prasidedant dar vienai didelei ekonomikos krizei sugebės persitvarkyti tiek, kad pavyktų ją atremti?“

Christiaanas, Nyderlandai

Sužinokite daugiau

Norite sužinoti daugiau apie šio ECB ir jaunimo dialogo temas? Apsilankykite šiuose tinklalapiuose:

Dar vienos pasaulinės ekonomikos krizės tikimybė
  • Economic recovery and the new phase of monetary policy („Ekonomikos atsigavimas ir naujas pinigų politikos etapas“, ECB pirmininko pavaduotojo Vítoro Constâncio kalba 2017 m. lapkričio 13 d. 20-osios „Euro finansų savaitės“ („Euro Finance Week“) įžanginėje konferencijoje Frankfurte prie Maino)
  • Sustaining openness in a dynamic global economy („Saugant atvirumą dinamiškos pasaulio ekonomikos kontekste“, ECB Pirmininko Mario Draghi kalba 2017 m. rugpjūčio 25 d. Kanzas Sičio federalinio rezervo banko surengtame ekonominės politikos simpoziume Džekson Hole)
Kriptovaliutos ir blokų grandinės technologija
Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas
  • Youth unemployment in the euro area („Jaunimo nedarbas euro zonoje“, ECB Pirmininko Mario Draghi pranešimas Dublino Trejybės koledže vykusio Henrio Grattano paskaitų ciklo metu 2017 m. rugsėjo 22 d.)
  • Accompanying the economic recovery („Kartu su ekonomikos atsigavimu“, ECB Pirmininko Mario Draghi kalba 2017 m. birželio 27 d. ECB centrinės bankininkystės forume Sintroje)
Jaunimo ir Mario Draghi dialogas Dubline, Airijoje, 2017 m. rugsėjo mėn.

2017 m. rugsėjo 22 d., penktadienį, Pirmininkas Mario Draghi Dublino Trejybės koledže susitiko su jaunaisiais europiečiais.

Renginys buvo suorganizuotas kartu su Airijos centriniu banku ir Dublino Trejybės koledžu.

Ar blokų grandinės technologija bus svarbi ateityje? Ar tikėtini nekilnojamojo turto kainų burbulai kelia didėjantį susirūpinimą Valdančiajai tarybai? Ar labai svarbus vaidmuo tenka šiuolaikinių centrinių bankų ateities gairėms ir aiškiam komunikavimui?

Pasiklausykite Dublino Trejybės koledžo ekonomikos studentų klausimų šiomis ir panašiomis temomis bei Pirmininko M. Draghi atsakymų į juos.

Jaunimo ir Mario Draghi dialogas Lisabonoje, Portugalijoje, 2017 m. birželio mėn.

Pirmininkas Mario Draghi vedė pirmąjį ECB ir jaunimo dialogą Lisabonoje, kuris buvo surengtas kartu su Portugalijos banku ir Lisabonos ekonomikos ir vadybos mokykla ISEG.

Pasiklausykite diskusijos apie tai, ką inovacijos ir produktyvumas reiškia jaunimui.

TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Dialogai su jaunimu bankų priežiūros temomis

ECB organizuoja specialius renginius, kuriuose galėtų su jaunimu padiskutuoti apie bankų priežiūrą. Daugiau apie tai – mūsų bankų priežiūrai skirtoje interneto svetainėje.

Dialogai su jaunimu bankų priežiūros temomis

Visi šios dalies puslapiai