Priestor pre mladých

Mladí ľudia zohrávajú ústrednú úlohu pri formovaní budúcnosti Európy. Preto po celej Európe organizujeme rôzne podujatia, ktorých cieľom je pomôcť vám lepšie porozumieť ekonomike, centrálnemu bankovníctvu a úlohám ECB a dať vám príležitosť podeliť sa s nami o vaše myšlienky a názory na témy, ktoré vás zaujímajú.

ECB Youth Dialogue

Máte otázky, ktoré by ste radi položili najvyšším predstaviteľom ECB? Sledujte naše pravidelné diskusie na rozličné témy organizované online a po celej Európe.

Zapojte sa do diskusie
Podujatia Youth Dialogue na témy súvisiace s bankovým dohľadom

Prezentácia odborných posterov mladých ekonómov

Ste doktorandským študentom ekonómie alebo financií? Príďte predstaviť výsledky svojho výskumu na fórum ECB o centrálnom bankovníctve! V rámci fóra, ktoré sa každý rok pod záštitou ECB koná v portugalskej Sintre, doktorandov pozývame na prezentáciu odborných posterov.

Viac informácií o prezentácii odborných posterov
Viac informácií o fóre ECB o centrálnom bankovníctve


Súťaž pre študentov Generácia €uro

Baví vás ekonómia? Chcete sa dozvedieť viac o ECB a menovej politike? Zapojte sa do súťaže pre študentov Generácia €uro! Súťaž je určená pre tímy študentov stredných škôl v eurozóne.

Viac informácií


Euro Video Challenge

Hry a aplikácie ECB

Predstavujeme súťaž Euro Video Challenge a súťažné videá na ekonomické témy súvisiace s činnosťou ECB.

Viac informácií


Zostaňte v kontakte!

Nenechajte si ujsť aktuálne informácie o našich budúcich vzdelávacích podujatiach pre mládež a zapíšte sa do nášho distribučného zoznamu.