European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa

Iniciatívy pre mládež

Mladí ľudia zohrávajú ústrednú úlohu pri formovaní budúcnosti Európy.

Preto po celej Európe organizujeme rôzne podujatia, ktorých cieľom je pomôcť vám lepšie porozumieť ekonomike, centrálnemu bankovníctvu a úlohám ECB a dať vám príležitosť podeliť sa o svoje postoje a názory na témy, ktoré vás zaujímajú a ktoré sa vás dotýkajú.

Viac informácií

Podeľte sa o svoje otázky na podujatí ECB Youth Dialogue

Iniciatíva ECB Youth Dialogue, v rámci ktorej organizujeme podujatia po celej Európe i online, vám dáva príležitosť klásť otázky priamo tvorcom politík ECB a podeliť sa s nimi o svoje názory na ekonomiku a budúcnosť Európy. Informácie o nadchádzajúcich podujatiach nájdete na našich sociálnych sieťach.

Viac o ECB Youth Dialogue

Štipendium ECB pre ženy

Ste (ašpirujúcou) študentkou magisterského programu v oblasti ekonómie, štatistiky, inžinierstva alebo výpočtovej techniky na európskej univerzite alebo obchodnej škole? Ak áno, tak štipendium ECB pre ženy, spojené s grantom v hodnote 10 000 €, by mohlo byť práve pre vás!

Prihláška

Súťaž pre mladých ekonómov v rámci fóra ECB

Absolvujete doktorát v odbore ekonómie alebo financií? Chcete predstaviť výsledky svojho výskumu tvorcom politík a renomovaným akademikom? V takom prípade by vás mohla zaujať naša každoročná súťaž pre mladých ekonómov! Finalisti budú pozvaní na fórum ECB o centrálnom bankovníctve v portugalskej Sintre. Víťaz získava cenu 10 000 €. 

Viac informácií o súťažiViac informácií o fóre ECB o centrálnom bankovníctve

Súťaž pre študentov Generácia €uro

Baví vás ekonómia? Chcete sa dozvedieť viac o ECB a menovej politike? Zapojte sa do súťaže pre študentov Generácia €uro! Súťaž je určená pre tímy študentov stredných škôl v krajinách eurozóny.

Viac informácií

Počítačový tábor pre dievčatá

Pre dievčatá vo veku od 9 do 17 rokov so záujmom o roboty a počítače organizujeme od 31. mája do 2. júna počítačový tábor, ktorý je príležitosťou vyskúšať si programovanie a kódovanie. Toto trojdňové podujatie sa bude konať v anglickom jazyku v priestoroch ECB v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.

Prihláška

Pridajte sa k nám!

Ste čerstvým absolventom a hľadáte uplatnenie? Zaujíma vás centrálne bankovníctvo a európske záležitosti? Chcete sa podieľať na práci, ktorá má pozitívny vplyv na život občanov Európy? Pozrite si ponuku voľných pracovných miest a staňte sa súčasťou nášho medzinárodného tímu.

Voľné pracovné miesta

Všetky stránky v tejto sekcii