Priestor pre mladých

Mladí ľudia zohrávajú ústrednú úlohu pri formovaní budúcnosti Európy. Preto po celej Európe organizujeme rôzne podujatia, ktorých cieľom je pomôcť vám lepšie porozumieť ekonomike, centrálnemu bankovníctvu a úlohám ECB a dať vám príležitosť podeliť sa s nami o vaše postoje a názory na témy, ktoré vás zaujímajú a ktoré sa vás dotýkajú.

Euro Video Challenge

Aké je to byť po prvýkrát na návšteve v ECB? V roku 2017 sme pre mladých Európanov pripravili súťaž Euro Video Challenge, v rámci ktorej bolo ich úlohou vytvoriť krátky pútavý film o ekonómii. Finalistov sme o rok neskôr pozvali do ECB, aby ekonómiu v praxi zažili z prvej ruky.

Informácie o súťaži Euro Video Challenge
Fotografie z návštevy finalistov v ECB

Sendung mit der Maus

Dňa 3. októbra 2018 ECB v rámci celonárodného dňa otvorených dverí privítala približne 150 fanúšikov obľúbenej nemeckej detskej relácie „Die Sendung mit der Maus“. Deti sa v sprievode svojich rodín mohli zapojiť do zábavných aktivít a dozvedieť sa viac o ECB, eure a EÚ.


Fotografie z podujatia
Viac informácií (v nemčine)


Prezentácia odborných posterov mladých ekonómov

Ste doktorandským študentom ekonómie alebo financií? Príďte predstaviť výsledky svojho výskumu na fórum ECB o centrálnom bankovníctve! V rámci fóra, ktoré sa každý rok pod záštitou ECB koná v portugalskej Sintre, doktorandov pozývame na prezentáciu odborných posterov.

Viac informácií o prezentácii odborných posterov
Viac informácií o fóre ECB o centrálnom bankovníctve


ECB Youth Dialogue

Máte otázky, ktoré by ste radi položili najvyšším predstaviteľom ECB? Sledujte naše pravidelné diskusie na rozličné témy organizované online a po celej Európe.

Zapojte sa do diskusie
Podujatia Youth Dialogue na témy súvisiace s bankovým dohľadom


Súťaž pre študentov Generácia €uro

Baví vás ekonómia? Chcete sa dozvedieť viac o ECB a menovej politike? Zapojte sa do súťaže pre študentov Generácia €uro! Súťaž je určená pre tímy študentov stredných škôl v eurozóne.

Viac informácií


Zostaňte s nami!

Nenechajte si ujsť aktuálne informácie o našich budúcich vzdelávacích podujatiach pre mládež a zapíšte sa do nášho distribučného zoznamu.