Menu

Priestor pre mladých

Mladí ľudia zohrávajú ústrednú úlohu pri formovaní budúcnosti Európy. Preto po celej Európe organizujeme rôzne podujatia, ktorých cieľom je pomôcť vám lepšie porozumieť ekonomike, centrálnemu bankovníctvu a úlohám ECB a dať vám príležitosť podeliť sa o svoje postoje a názory na témy, ktoré vás zaujímajú a ktoré sa vás dotýkajú.

Podeľte sa o svoje otázky na podujatí ECB Youth Dialogue

Iniciatíva ECB Youth Dialogue, v rámci ktorej organizujeme podujatia po celej Európe i online, vám dáva príležitosť klásť otázky priamo tvorcom politík ECB a podeliť sa s nimi o svoje názory na ekonomiku a budúcnosť Európy. Informácie o nadchádzajúcich podujatiach nájdete na našich sociálnych sieťach.

Viac informácií


Štipendijný program „Women in Economics“

Ste (ašpirujúcou) študentkou magisterského štúdia ekonómie na univerzite alebo ekvivalentnej inštitúcii v Európe? Potom by vás mohol zaujímať náš štipendijný program „Women in Economics“. Piatim študentkám ekonómie ponúkame štipendium vo výške 10 000 €.

Mám záujem


Súťaž pre mladých ekonómov v rámci fóra ECB

Sintra

Absolvujete doktorát v odbore ekonómie alebo financií? Chcete predstaviť výsledky svojho výskumu tvorcom politík a renomovaným akademikom? Zapojte sa do našej každoročnej súťaže pre mladých ekonómov! Finalisti budú pozvaní na fórum ECB o centrálnom bankovníctve v portugalskej Sintre. Víťaz získa 10 000 €.

Viac informácií o súťaži
Viac informácií o fóre ECB o centrálnom bankovníctve


Súťaž pre študentov Generácia €uro

Baví vás ekonómia? Chcete sa dozvedieť viac o ECB a menovej politike? Zapojte sa do súťaže pre študentov Generácia €uro! Súťaž je určená pre tímy študentov stredných škôl v krajinách eurozóny.

Viac informácií


Programátorská výzva pre študentov

V novembri 2019 sme v ECB privítali skupinu študentov, ktorí spolu s našimi odborníkmi z oblasti informačných technológií a riadenia rizík pracovali na vývoji „dashboardu“ na monitorovanie finančných rizík. Študenti pracovali v tímoch na kreatívnych riešeniach týkajúcich sa maskovania údajov, strojového učenia, aplikačných programových rozhraní a vývoja klientskych používateľských rozhraní.

Viac informácií o programátorskej výzve


Súťaž #EUROat20 QuizClash

Vo februári a marci 2019 sa 1,6 milióna súťažiacich prostredníctvom aplikácie QuizClash zapojilo do súťaže #EUROat20 ECB-QuizClash, v rámci ktorej si mohli otestovať svoje vedomosti o eure a Európskej centrálnej banke. Gratulujeme tým, ktorí na otázky odpovedali správne – ste ozajstní odborníci na euro! V žrebovaní o ceny sme vybrali .

Informácie o súťaži