Jaunimui

Kuriant Europos ateitį pagrindinis vaidmuo tenka jaunimui. Būtent todėl visoje Europoje organizuojame įvairias iniciatyvas, kuriomis norime padėti jums daugiau sužinoti apie ekonomiką, centrinę bankininkystę ir ECB funkcijas, taip pat suteikti jums galimybę pasidalyti su mumis savo nuomone ir idėjomis jus dominančiomis ir jums svarbiomis temomis.

Programavimo konkursas studentams
(registracija iki spalio 15 d.)

Kviečiame dalyvauti tris dienas ECB vyksiančiame renginyje, kuriame kartu su mūsų IT ir rizikos valdymo ekspertais kursite modernų finansinės rizikos stebėjimo įrankį. Dirbdami grupėse su mūsų ekspertais ir kitais studentais ieškosite novatoriškų sprendimų, susijusių su duomenų maskavimu, mašinų mokymusi, programų sąsajų ir vartotojo sąsajų kūrimu.
Sužinokite daugiau apie šį programavimo konkursą


Moksleivių konkursas „€uro karta“

Domitės ekonomika? Norite sužinoti daugiau apie ECB ir pinigų politiką? Tuomet registruokitės į konkursą „€uro karta“. Šiame konkurse gali dalyvauti moksleivių komandos iš euro zonos šalių vidurinių mokyklų.

Sužinokite daugiau


Laida „Sendung mit der Maus“

2019 m. spalio 3 d. atvėrėme duris Vokietijoje gerai žinomos TV pramoginės laidos „Sendung mit der Maus“ gerbėjams. Daugiau kaip 230 8–12 metų amžiaus vaikų smagiai praleido laiką su mūsų ypatingu svečiu Tobias'u Krell'u ir sužinojo daugiau apie Europą ir apie ECB bei apie tai, kaip eurų banknotai yra apsaugoti.

2019 m. renginio nuotraukos


Jaunųjų ekonomistų konkursas ECB forume

Sintra

Esate ekonomikos arba finansų doktorantas? Norite pristatyti savo tiriamąjį darbą politikos formuotojams ir aukščiausio lygio akademinės bendruomenės nariams? Tuomet susipažinkite su mūsų kasmet organizuojamo jaunųjų ekonomistų konkurso sąlygomis. Konkurso finalistai kviečiami į Sintroje, Portugalijoje, rengiamą ECB centrinės bankininkystės forumą. Nugalėtojui įteikiama 10 000 eurų premija.

Sužinokite daugiau apie konkursą
Sužinokite daugiau apie ECB centrinės bankininkystės forumą


ECB viktorina „#EUROat20“ programėlėje „QuizClash“

Vasario ir kovo mėn. 1,6 mln. žaidėjų pasitikrino savo žinias apie eurą ir Europos Centrinį Banką dalyvaudami ECB viktorinoje „#EUROat20“ programėlėje „QuizClash“. Sveikiname tuos, kurie teisingai atsakė į visus klausimus. Jūs esate tikri euro reikalų ekspertai! Traukiant burtus buvo atrinkti 30 nugalėtojų, kuriems įteikti prizai. Kas tie laimingieji, galite sužinoti .

Sužinokite daugiau apie šią viktoriną


Moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojai užduoda klausimus Pirmininkui Mario Draghi

Moksleivių konkurse „€uro karta“ sėkmingai pasirodžiusių komandų nariai 2019 m. gegužės 8 d., trečiadienį, susitiko su ECB Pirmininku Mario Draghi ir uždavė jam jiems rūpimus klausimus. Konkurse iš viso dalyvavo 5 000 moksleivių iš 10 euro zonos šalių.

Daugiau informacijos apie renginį


Europos Vadovų Tarybos posėdžio simuliacija ECB

2019 m. kovo 28–29 d. apie 200 moksleivių iš visos Europos dalyvavo ECB surengtoje Europos Vadovų Tarybos posėdžio simuliacijoje. Moksleiviai ėmėsi skirtingų vaidmenų, pradedant vertėjais ir baigiant valstybių vadovais, ir diskutavo tokiais svarbiais Europos klausimais, kaip euro zonos ateitis.

Renginio nuotraukos


Konkursas „Euro Video Challenge“

Kokie įspūdžiai lankantis ECB pirmą kartą? 2017 m. rengėme konkursą „Euro Video Challenge“ ir kvietėme Europos jaunimą kurti trumpus ir smagius vaizdo siužetus apie ekonomiką. Po metų konkurso finalistai buvo pakviesti į ECB, kad su ekonomikos pasauliu susipažintų iš arčiau.

Sužinokite daugiau apie „Euro Video Challenge“

Jeigu norėtumėte gauti informacijos apie būsimas ECB mokomąsias ir jaunimo iniciatyvas, užpildykite mūsų registracijos formą.