Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají ve vytváření budoucnosti Evropy zásadní úlohu. Proto také pořádáme po celé Evropě celou řadu iniciativ, které vám mají pomoci dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. A také vám umožnit, abyste se s námi podělili o názory a myšlenky v oblastech, které vás zajímají a ovlivňují.

Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Zkuste naši každoroční soutěž pro mladé ekonomy. Finalisté jsou pozváni na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře. Konečný vítěz obdrží cenu 10 000 EUR.

Více informací o soutěži
Více informací o fóru ECB o centrálním bankovnictví


Soutěž #EUROat20 ECB-QuizClash

V únoru a březnu se 1,6 milionu hráčů zúčastnilo prostřednictvím aplikace QuizClash soutěže #EUROat20 ECB-QuizClash a ověřilo si své znalosti o euru a Evropské centrální bance. Blahopřejeme všem, kdo správně odpověděli na všechny otázky: jste skuteční odborníci na euro! Ve slosování o ceny bylo vybráno 30 vítězů – jejich seznam naleznete .

Podívej se na soutěž


Vítězové studentské soutěže Generation €uro Students’ Award kladou prezidentu Draghimu otázky

Vítězové soutěže Generation €uro Students’ Award (G€SA), kteří představují vítězné týmy vybrané z více než 5 000 uchazečů a 10 zemí eurozóny, se ve středu 8. května setkali s prezidentem ECB Mariem Draghim a položili mu své otázky.

Více o této akci


Model Evropské rady v ECB

Přibližně 200 studentů z celé Evropy se 28. a 29. března 2019 zúčastnilo zasedání Modelu Evropské rady v ECB. Vzali na sebe různé úlohy od tlumočníků po hlavy států a diskutovali o důležitých evropských otázkách, jako je budoucnost eurozóny.

Fotografie z akce


Soutěž Euro Video Challenge

Jaké to je navštívit poprvé ECB? V roce 2017 jsme požádali mladé Evropany, aby vytvořili krátká, poutavá videa o ekonomii v rámci naší soutěže Euro Video Challenge. O rok později jsme finalisty pozvali do ECB, aby zažili ekonomii takříkajíc na vlastní kůži.

Více informací o soutěži Euro Video Challenge


Pořad „Sendung mit der Maus“

3. října 2019 pořádáme den otevřených dveří pro fanoušky v Německu dobře známého dětského pořadu „Die Sendung mit der Maus“. Děti ve věku mezi 8 a 12 lety se dozví o ochranných prvcích eurobankovek a na podlaze návštěvnického centra ECB si budou moci prohlédnout velkou měnovou mapu Evropy. Náš zvláštní host Tobias Krell zaujme děti kvízy na různá témata související s Evropou.

Registrace (v němčině)
Fotografie z akce v roce 2018 


Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se přihlaste do soutěže Generation €uro Students’ Award, která je určená týmům středoškolských studentů z eurozóny.

Více informací

Pokud chcete dostávat informace o budoucích iniciativách ECB v oblasti vzdělávání a mládeže, zaregistrujte se do našeho adresáře.