Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají zásadní úlohu v tom, jak bude vypadat budoucnost Evropy.

Proto po celé Evropě pořádáme řadu iniciativ, které vám pomohou dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. Díky těmto iniciativám se dále budete moci podělit o postoje a myšlenky k tématům, která vás zajímají a ovlivňují.

Odpovědi na své otázky můžete získat na akcích z cyklu ECB Youth Dialogue

ECB Youth Dialogue, cyklus akcí, které se konají po celé Evropě a také online, nabízí příležitost klást otázky a podělit se o názory na ekonomiku a budoucnost Evropy přímo s tvůrci našich politik. Sledujte naše sociální sítě, kde se dozvíte o nadcházejících akcích!

Více informací o cyklu ECB Youth Dialogue

Stipendium pro studentky ekonomie

Studujete magisterský kurz ekonomie na univerzitě nebo obchodní škole v Evropě, případně se na to právě chystáte? Pokud ano, mohlo by být stipendium pro studentky ekonomie něco pro vás! Každé z pěti vybraných studentek nabízíme grant ve výši 10 000 EUR.

Přihláška

Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Pak se přihlaste do naší každoroční soutěže pro mladé ekonomy! Finalisté dostanou pozvánku na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v Sintře v Portugalsku. Vítěz obdrží cenu 10 000 EUR. 

Další podrobnosti o soutěži Více informací o Fóru ECB o centrálním bankovnictví

Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak zkuste soutěž Generation €uro Students’ Award, která je určená týmům středoškolských studentů ze zemí eurozóny.

Více informací

Soutěž #EuropeDay ECB-QuizDuel

Při příležitosti Dne Evropy 2021 se více než 425 tisíc lidí zúčastnilo prostřednictvím aplikace QuizDuel našeho kvízu a ověřilo si tak znalosti o Evropské unii a euru.

Více o soutěži

Pojďte k nám!

Jste čerství absolventi a hledáte další výzvu? Zajímají vás centrální bankovnictví a evropská témata? Chtěli byste pozitivně ovlivňovat životy obyvatel Evropy? Pak se podívejte na naše stránky s pracovními příležitostmi a staňte se součástí našeho mezinárodního týmu.

Pracovní příležitosti

Všechny stránky v této části