Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají ve vytváření budoucnosti Evropy zásadní úlohu. Proto pořádáme po celé Evropě řadu iniciativ, které vám pomohou dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. Tyto iniciativy vám dále umožní, abyste se podělili o názory a myšlenky k tématům, která vás zajímají a ovlivňují.

Odpovědi na své otázky můžete získat na akcích z cyklu ECB Youth Dialogue

ECB Youth Dialogue, cyklus akcí, které se konají po celé Evropě a také online, nabízí příležitost klást otázky a sdílet názory na ekonomiku a budoucnost Evropy přímo s našimi tvůrci politik. Sledujte naše kanály sociálních médií, kde se dozvíte o nadcházejících akcích!

Více informací o cyklu ECB Youth Dialogue

Stipendium pro studentky ekonomie

Jste zapsaná do magisterského kurzu ekonomie na univerzitě nebo obchodní škole, případně se k tomu právě chystáte? Pokud ano, mohlo by být stipendium pro studentky ekonomie něco pro vás! Pěti studentkám ekonomie nabízíme každé z nich 10 000 EUR.

Přihláška

Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Pak se přihlaste do naší každoroční soutěže pro mladé ekonomy! Finalisté jsou pozváni na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře. Vítěz obdrží cenu 10 000 EUR. 

Více informací o soutěži Více informací o Fóru ECB o centrálním bankovnictví

Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se podívejte na soutěž Generation €uro Students’ Award, která je určená týmům středoškolských studentů ze zemí eurozóny.

Více informací

Akce kódování pro studenty

V listopadu 2019 se k našim odborníkům z oblasti IT a řízení rizik v ECB připojila skupina studentů, aby vyvinuli nejmodernější portál ke sledování finančních rizik. Tito studenti spolupracovali v týmech na kreativních řešeních v oblasti maskování dat, strojového učení, rozhraní pro programování aplikací a uživatelských rozhraní.

Více informací o akci kódování

Soutěž #EUROat20 ECB-QuizClash

V únoru a březnu 2019 se prostřednictvím aplikace QuizClash zúčastnilo 1,6 milionu hráčů soutěže #EUROat20 ECB-QuizClash a ověřilo si své znalosti o euru a Evropské centrální bance. Blahopřejeme všem, kteří na otázky odpověděli správně: jste skuteční odborníci na euro! Ve slosování o ceny bylo vybráno 30 vítězů – jejich seznam naleznete zde.

Podívej se na soutěž

Všechny stránky v této části