Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají ve vytváření budoucnosti Evropy zásadní úlohu. Proto také pořádáme po celé Evropě řadu iniciativ, které vám mají pomoci dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. A také vám umožnit, abyste se s námi podělili o názory a myšlenky v oblastech, které vás zajímají a ovlivňují.

„Akce kódování“ určená studentům: podejte přihlášku do 15. října

Připojte se k našim odborníkům na IT a řízení rizik v ECB a po tři dny vyvíjejte nejmodernější portál ke sledování finančních rizik. Budete spolupracovat v týmech s našimi odborníky a dalšími studenty s cílem přijít s kreativními řešeními v oblasti maskování dat, strojového učení, rozhraní pro programování aplikací (API) a uživatelských rozhraní (front end).
Více informací o akci kódování


Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se přihlaste do soutěže Generation €uro Students’ Award, která je určená týmům středoškolských studentů z eurozóny.

Více informací


Pořad „Sendung mit der Maus“

3. října 2019 nás navštívilo více než 230 fanoušků televizního pořadu „Die Sendung mit der Maus“, který je v Německu velmi oblíbený. Děti ve věku 8–12 let se dobře bavily a přitom se dozvěděly, jak jsou eurobankovky zabezpečeny, a také nové věci o Evropě a ECB. To vše s naším zvláštním hostem Tobiasem Krellem.

Fotografie z akce v roce 2019


Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Sintra

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Pak se přihlaste do naší každoroční soutěže pro mladé ekonomy! Finalisté jsou pozváni na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře. Konečný vítěz obdrží cenu 10 000 EUR.

Více informací o soutěži
Více informací o Fóru ECB o centrálním bankovnictví


Soutěž #EUROat20 ECB-QuizClash

V únoru a březnu se 1,6 milionu hráčů zúčastnilo prostřednictvím aplikace QuizClash soutěže #EUROat20 ECB-QuizClash a ověřilo si své znalosti o euru a Evropské centrální bance. Blahopřejeme všem, kdo správně odpověděli na všechny otázky: jste skuteční odborníci na euro! Ve slosování o ceny bylo vybráno 30 vítězů – jejich seznam naleznete .

Podívej se na soutěž


Vítězové studentské soutěže Generation €uro Students’ Award kladou prezidentu Draghimu otázky

Vítězové soutěže Generation €uro Students’ Award (G€SA), kteří zastupují vítězné týmy vybrané z více než 5 000 uchazečů a 10 zemí eurozóny, se ve středu 8. května setkali s prezidentem ECB Mariem Draghim a položili mu své otázky.

Více o této akci


Model Evropské rady v ECB

Přibližně 200 studentů z celé Evropy se 28. a 29. března 2019 zúčastnilo zasedání Modelu Evropské rady v ECB. Vzali na sebe různé úlohy od tlumočníků po hlavy států a diskutovali o důležitých evropských otázkách, jako je budoucnost eurozóny.

Fotografie z akce


Soutěž Euro Video Challenge

Jaké to je navštívit poprvé ECB? V roce 2017 jsme požádali mladé Evropany, aby vytvořili krátká, poutavá videa o ekonomii v rámci naší soutěže Euro Video Challenge. O rok později jsme finalisty pozvali do ECB, aby zažili ekonomii takříkajíc na vlastní kůži.

Více informací o soutěži Euro Video Challenge

Pokud chcete dostávat informace o budoucích iniciativách ECB v oblasti vzdělávání a mládeže, zaregistrujte se do našeho adresáře.