Menu

Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají ve vytváření budoucnosti Evropy zásadní úlohu. Proto pořádáme po celé Evropě řadu iniciativ, které vám pomohou dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. Tyto iniciativy vám dále umožní, abyste se podělili o názory a myšlenky k tématům, která vás zajímají a ovlivňují.

Odpovědi na své otázky můžete získat na akcích z cyklu ECB Youth Dialogue

ECB Youth Dialogue, cyklus akcí, které se konají po celé Evropě a také online, nabízí příležitost klást otázky a sdílet názory na ekonomiku a budoucnost Evropy přímo s našimi tvůrci politik. Sledujte naše kanály sociálních médií, kde se dozvíte o nadcházejících akcích!

Více informací o našich dialozích


Stipendium pro studentky ekonomie

Jste zapsaná do magisterského kurzu ekonomie na univerzitě nebo obchodní škole, případně se k tomu právě chystáte? Pokud ano, mohlo by být stipendium pro studentky ekonomie něco pro Vás! Pěti studentkám ekonomie nabízíme každé z nich 10 000 EUR.

Přihláška


Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Sintra

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Pak se přihlaste do naší každoroční soutěže pro mladé ekonomy! Finalisté jsou pozváni na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře. Vítěz obdrží cenu 10 000 EUR.
 

Více informací o soutěži
Více informací o Fóru ECB o centrálním bankovnictví


Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se podívejte na soutěž Generation €uro Students’ Award, která je určená týmům středoškolských studentů ze zemí eurozóny.

Více informací


Akce kódování pro studenty

V listopadu 2019 se k našim odborníkům z oblasti IT a řízení rizik v ECB připojila skupina studentů, aby vyvinula nejmodernější portál ke sledování finančních rizik. Tito studenti spolupracovali v týmech na kreativních řešeních v oblasti maskování dat, strojového učení, rozhraní pro programování aplikací a uživatelských rozhraní.

Více informací o akci kódování


Soutěž #EUROat20 ECB-QuizClash

V únoru a březnu 2019 se prostřednictvím aplikace QuizClash zúčastnilo 1,6 milionu hráčů soutěže #EUROat20 ECB-QuizClash a ověřilo si své znalosti o euru a Evropské centrální bance. Blahopřejeme všem, kteří na otázky odpověděli správně: jste skuteční odborníci na euro! Ve slosování o ceny bylo vybráno 30 vítězů – jejich seznam naleznete .

Podívej se na soutěž