Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají ve vytváření budoucnosti Evropy zásadní úlohu. Proto také pořádáme po celé Evropě množství iniciativ, které vám mají pomoci dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. A také vám umožnit, abyste se s námi podělili o názory a myšlenky v oblastech, které vás zajímají a ovlivňují.

Soutěž #EUROat20 ECB-QuizClash

Ve spolupráci s aplikací QuizClash jsme vyhlásili kvízovou soutěž na téma euro a Evropská centrální banka. Aplikaci si jednoduše stáhněte, zkuste si kvíz #EUROat20 a budete mít šanci vyhrát cenu! Jste připraveni?

Začněte hrát!

Soutěž Euro Video Challenge

Jaké to je navštívit poprvé ECB? V roce 2017 jsme požádali mladé Evropany, aby vytvořili krátká, poutavá videa o ekonomice v rámci naší soutěže Euro Video Challenge. O rok později jsme finalisty pozvali do ECB, aby zažili ekonomii takříkajíc na vlastní kůži.

Zjistěte více o soutěži Euro Video Challenge
Fotografie z návštěvy finalistů


Pořad „Sendung mit der Maus“

Asi 150 fanoušků v Německu dobře známého dětského pořadu „Sendung mit der Maus“ si báječně užilo návštěvy v ECB během Dne otevřených dveří, který probíhal v celém Německu. Děti se spolu se svými rodinami účastnili zábavných aktivit a naučili se něco nového o ECB, euru a EU.


Fotografie z akce
Více o dětském pořadu (německy)


Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Zúčastněte se naší soutěže pro mladé ekonomy a vyhrajte cestu na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře; konečný vítěz obdrží cenu 10 000 EUR.

Více informací o soutěži
Více informací o fóru ECB o centrálním bankovnictví


ECB Youth Dialogue

Chcete se představitelů ECB na něco zeptat? Sledujte naše pravidelné rozhovory na různá témata, které pořádáme po celé Evropě.

Připojte se k diskuzi
Seznamte se s cyklem Youth Dialogues, zabývajícím se tématy v oblasti bankovního dohledu


Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se přihlaste do studentské soutěže Generation €uro, která je určená týmům středoškolských studentů z eurozóny.

Více informací


Spojte se s námi!

Sledujte aktuality o našich iniciativách pro mládež! Pokud byste rádi dostávali informace o budoucích iniciativách ECB v oblasti vzdělávání a mládeže, zaregistrujte se prosím do našeho e-mailového adresáře.