Nejnovější informace naleznete v anglické verzi této stránky.

Aktivní zapojení mladých lidí

Mladí lidé sehrávají ve vytváření budoucnosti Evropy zásadní úlohu. Proto také pořádáme po celé Evropě množství iniciativ, které vám mají pomoci dozvědět se více o ekonomii, centrálním bankovnictví a úkolech ECB. A také vám umožnit, abyste se s námi podělili o názory a myšlenky v oblastech, které vás zajímají a ovlivňují.

Model Evropské rady v ECB

Přibližně 200 studentů z celé Evropy se 28. a 29. března 2019 zúčastnilo zasedání Modelu Evropské rady v ECB. Vzali na sebe různé úlohy od tlumočníků po hlavy států a diskutovali o důležitých evropských otázkách, jako je budoucnost eurozóny.

Fotografie z akce

ECB Youth Dialogue s Benoîtem Cœurém

Přibližně 170 studentů se zapojilo do našeho dialogu s mládeží (Youth Dialogue), kterého se 13. března 2019 v Miláně zúčastnil člen Výkonné rady Benoît Cœuré. Odpověděl na otázky studentů z Bocconiho univerzity o stárnutí populace, rovnosti mužů a žen, budoucnosti hotových peněz a na mnoho dalších témat.

Více informací


Soutěž Euro Video Challenge

Jaké to je navštívit poprvé ECB? V roce 2017 jsme požádali mladé Evropany, aby vytvořili krátká, poutavá videa o ekonomice v rámci naší soutěže Euro Video Challenge. O rok později jsme finalisty pozvali do ECB, aby zažili ekonomii takříkajíc na vlastní kůži.

Zjistěte více o soutěži Euro Video Challenge
Fotografie z návštěvy finalistů


Pořad „Sendung mit der Maus“

Asi 150 fanoušků dětského pořadu „Die Sendung mit der Maus“, v Německu dobře známého, si báječně užilo návštěvu ECB během Dne otevřených dveří, který probíhal v celém Německu. Děti se spolu se svými rodinami účastnily zábavných aktivit a naučily se něco nového o ECB, euru a EU.

Fotografie z akce
Více o dětském pořadu (německy)


Soutěž pro mladé ekonomy na Fóru ECB

Studujete ekonomii nebo finance v doktorském programu? Chcete výsledky svého výzkumu představit tvůrcům politik a špičkovým akademickým pracovníkům? Zúčastněte se naší soutěže pro mladé ekonomy a vyhrajte cestu na Fórum ECB o centrálním bankovnictví v portugalské Sintře; konečný vítěz obdrží cenu 10 000 EUR.

Více informací o soutěži
Více informací o fóru ECB o centrálním bankovnictví


Studentská soutěž Generation €uro

Zajímá vás ekonomie? Chcete se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se přihlaste do studentské soutěže Generation €uro, která je určená týmům středoškolských studentů z eurozóny.

Více informací


Spojte se s námi!

Sledujte aktuality o našich iniciativách pro mládež! Pokud chcete dostávat informace o budoucích iniciativách ECB v oblasti vzdělávání a mládeže, zaregistrujte se prosím do našeho e-mailového adresáře.