Menu

Noortele

Noortel on keskne roll Euroopa tuleviku kujundamisel. Seepärast korraldab EKP erinevates Euroopa riikides mitmesuguseid algatusi, mis võimaldavad noortel lähemalt tutvuda majandusteaduse, keskpanganduse ja EKP ülesannetega ning jagada oma seisukohti ja mõtteid huvipakkuvatel teemadel.

Esita oma küsimus aruteluringis „EKP dialoog noortega”

„EKP dialoog noortega” on üleeuroopaline ka veebikeskkonnas toimuv ürituste sari, kus saab esitada küsimusi otse EKP poliitikakujundajatele ning jagada mõtteid majanduse ja Euroopa tuleviku teemadel.

Teavet eelseisvate sündmuste kohta saab EKP sotsiaalmeediakanalites.

Vaata lähemalt


Stipendiumiprogramm „Naised majandusteaduses”

Stipendiumiprogramm on suunatud naistele, kes kavatsevad alustada või on juba alustanud majandusteaduse magistriõpinguid mõnes Euroopa ülikoolis. Saadaval on viis 10 000 euro suurust stipendiumit.

Esita stipendiumitaotlus


Noorte majandusteadlaste konkurss EKP keskpangandusfoorumil

Sintra

EKP kutsub majandus- ja finantsvaldkonna doktoriõppes osalevaid tudengeid tutvustama poliitikakujundajatele ja tippteadlastele oma uurimistöid, osaledes iga-aastasel noorte majandusteadlaste konkursil. Finalistid saavad kutse EKP keskpangandusfoorumile Portugalis asuvas Sintras! Konkursi peaauhind on 10 000 eurot.
 

Konkursist lähemalt
EKP keskpangandusfoorum


Generation €uro õpilasauhinna konkurss

Oled huvitatud majandusest? Tahad rohkem teada EKP ja rahapoliitika kohta? Registreeru Generation €uro õpilasauhinna konkursile, mis on mõeldud euroala riikide keskkooliõpilastele.

Vaata lähemalt


Kodeerimisüritus tudengitele

2019. aasta novembris ühendasid rühm tudengeid ning EKP IT- ja riskihalduseksperdid oma jõud, et välja töötada tipptasemel näidikulaud finantsriskide jälgimiseks. Tudengitest moodustatud meeskondade ülesanne oli leida uuenduslikke lahendusi andmete maskeerimise ja masinõppe valdkonnas ning rakendus- ja kasutajaliideste väljatöötamisel.

Üritusest lähemalt


EKP #EUROat20 QuizClash'i viktoriin

2019. aasta veebruaris ja märtsis osales EKP #EUROat20 QuizClash'i viktoriinis QuizClash'i rakenduse kaudu 1,6 miljonit võistlejat, kes panid proovile oma teadmised euro ja Euroopa Keskpanga kohta. Õnnitleme neid, kes vastasid õigesti: te olete tõelised euroküsimuste eksperdid! Auhinnaloosis valiti välja 30 võitjat, kelle nimed on avaldatud .

Viktoriinist lähemalt