Noortele

Noortel on keskne roll Euroopa tuleviku kujundamisel. Seepärast korraldab EKP erinevates Euroopa riikides mitmesuguseid algatusi, mis võimaldavad noortel lähemalt tutvuda majandusteaduse, keskpanganduse ja EKP ülesannetega ning jagada oma seisukohti ja mõtteid huvipakkuvatel teemadel.

EKP #EUROat20 QuizClash'i viktoriin

Koostöös rakendusega QuizClash korraldame viktoriini euro ja Euroopa Keskpanga kohta. Laadi rakendus ja osale #EUROat20 viktoriinis ning võid võita auhindu! Oled valmis?

Osale viktoriinis!

Euro Video Challenge

Millised muljed jäid esimesest külastusest Euroopa Keskpanka? 2017. aastal kutsusime Euroopa noori üles osalema videokonkursil „Euro Video Challenge” ja tegema majandusteemadel lühikesi kaasahaaravaid videoklippe. Aasta hiljem kutsusime konkursi finalistid EKPsse, et võimaldada neil majandusteemadega vahetult tutvust teha.

Videokonkursist lähemalt
Fotod külastusest


Lastesaade „Die Sendung mit der Maus”

3. oktoobril 2018 pakkus EKP koostöös populaarse saksakeelse lasteprogrammiga „Die Sendung mit der Maus” ligikaudu 150 väikesele saatesõbrale meeldiva võimaluse osaleda lahtiste uste päeval. Lapsi koos peredega ootasid mitmesugused põnevad tegevused ning nad said rohkem teada EKP, euro ja Euroopa Liidu kohta.


Fotod
Sündmusest lähemalt (ainult saksa keeles)


Noorte majandusteadlaste konkurss EKP keskpangandusfoorumil

EKP kutsub majandus- ja finantsvaldkonna doktoriõppes osalevaid tudengeid tutvustama poliitikakujundajatele ja tippteadlastele oma uurimistöid, osaledes noorte majandusteadlaste konkursil. Võida reis EKP keskpangandusfoorumile Portugalis asuvas Sintras! Konkursi peaauhind on 10 000 eurot.

Konkursist lähemalt
EKP keskpangandusfoorum


EKP dialoog noortega

Kui soovid esitada EKP juhtidele küsimusi, jälgi meie vestlusringe, mis toimuvad korrapäraselt nii veebis kui ka erinevates Euroopa riikides.

Ühine aruteluga
Arutelud noortega pangandusjärelevalve teemadel


Generation €uro õpilasauhinna konkurss

Oled huvitatud majandusest? Tahad rohkem teada EKP ja rahapoliitika kohta? Registreeru Generation €uro õpilasauhinna konkursile, mis on mõeldud euroala riikide keskkooliõpilastele.

Vaata lähemalt


Suhtle meiega!

Kui oled huvitatud noortele suunatud algatustest ja soovid saada edaspidi nende kohta infot, ühine meie meililistiga.