Noortele

Noortel on keskne roll Euroopa tuleviku kujundamisel. Seepärast korraldab EKP erinevates Euroopa riikides mitmesuguseid algatusi, mis võimaldavad noortel lähemalt tutvuda majandusteaduse, keskpanganduse ja EKP ülesannetega ning jagada oma seisukohti ja mõtteid huvipakkuvatel teemadel.

Noorte majandusteadlaste konkurss EKP keskpangandusfoorumil

EKP kutsub majandus- ja finantsvaldkonna doktoriõppes osalevaid tudengeid tutvustama poliitikakujundajatele ja tippteadlastele oma uurimistöid, osaledes noorte majandusteadlaste iga-aastasel konkursil. Finalistid saavad kutse EKP keskpangandusfoorumile Portugalis asuvas Sintras! Konkursi peaauhind on 10 000 eurot.

Konkursist lähemalt
EKP keskpangandusfoorum


EKP #EUROat20 QuizClash'i viktoriin

Veebruaris ja märtsis osales EKP #EUROat20 QuizClash'i viktoriinis QuizClash'i rakenduse kaudu 1,6 miljonit võistlejat, kes panid proovile oma teadmised euro ja Euroopa Keskpanga kohta. Õnnitleme neid, kes vastasid kõigile küsimustele õigesti: te olete tõelised euroküsimuste eksperdid! Auhinnaloosis valiti välja 30 võitjat, kelle nimed on avaldatud .

Viktoriinist lähemalt


Generation €uro õpilasauhinna konkursi võitjate küsimused president Mario Draghile

Generation €uro konkursil edukaks osutunud õpilasmeeskonnad kohtusid 8. mail EKP presidendi Mario Draghiga, et esitada talle küsimusi huvipakkuvatel teemadel. Konkursil osales üle 5000 noore kümnest euroala riigist.

Vaata lähemalt


Euroopa Ülemkogu istungi simulatsioon EKPs

28. ja 29. märtsil 2019 osales ligikaudu 200 õpilast kogu Euroopast EKPs toimunud Euroopa Ülemkogu istungi simulatsioonis. Osalejad täitsid erinevaid rolle tõlkidest riigijuhtideni ja arutlesid Euroopat puudutavate oluliste küsimuste üle, nagu euroala tulevik.

Sündmuse fotod


Euro Video Challenge

Millised muljed jäid esimesest külastusest Euroopa Keskpanka? 2017. aastal kutsusime Euroopa noori üles osalema videokonkursil „Euro Video Challenge” ja tegema majandusteemadel lühikesi kaasahaaravaid videoklippe. Aasta hiljem kutsusime konkursi finalistid EKPsse, et võimaldada neil majandusteemadega vahetult tutvust teha.

Videokonkursist lähemalt


Lastesaade „Die Sendung mit der Maus”

3. oktoobril 2019 avab EKP oma uksed populaarse saksakeelse lastesaate „Die Sendung mit der Maus” sõpradele. 8–12-aastased lapsed saavad teada, mis muudab europangatähed turvaliseks, ja võivad tutvuda EKP külastuskeskuse põrandal oleva suure Euroopa vääringute kaardiga. Erikülaline Tobias Krell korraldab lastele viktoriini kõigist Euroopaga seotud asjadest.

Registreerimine (ainult saksa keeles)
2018. aasta sündmuse fotod


Generation €uro õpilasauhinna konkurss

Oled huvitatud majandusest? Tahad rohkem teada EKP ja rahapoliitika kohta? Registreeru Generation €uro õpilasauhinna konkursile, mis on mõeldud euroala riikide keskkooliõpilastele.

Vaata lähemalt

Kui oled huvitatud noortele suunatud algatustest ja soovid saada edaspidi nende kohta infot, ühine meie meililistiga.