Dla młodych

Młodzi ludzie odgrywają wielką rolę w kształtowaniu przyszłości Europy. Z myślą o nich prowadzimy w różnych krajach Unii rozmaite inicjatywy edukacyjne dotyczące ekonomii oraz bankowości centralnej i zadań EBC. Chcemy też umożliwić młodym wymianę poglądów na tematy, które ich interesują i bezpośrednio dotyczą.

ECB YOUTH DIALOGUE

Szefowie EBC odpowiadają osobiście na pytania młodych ludzi! Zapraszamy do śledzenia regularnych rozmów na aktualne tematy, odbywających się online i na żywo w różnych krajach Unii.

Weź udział w rozmowie
Spotkania z serii ECB YOUTH DIALOGUE dotyczące nadzoru bankowego

Sesja plakatowa młodych ekonomistów

Zapraszamy doktorantów studiów ekonomicznych i finansowych do zaprezentowania swoich badań podczas forum poświęconego bankowości centralnej, które odbywa się co roku pod egidą EBC w miejscowości Sintra w Portugalii.

Więcej o sesji plakatowej
Więcej o forum bankowości centralnej


Konkurs GENERATION €URO STUDENTS’ AWARD

Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej, mieszkasz w strefie euro i interesujesz się ekonomią lub chcesz dowiedzieć się więcej o EBC i polityce pieniężnej, spróbuj swoich sił w konkursie drużynowym GENERATION €URO STUDENTS’ AWARD.

Więcej


Konkurs EURO VIDEO CHALLENGE

Gry i aplikacje EBC

Przedstawiamy nasz konkurs na film o tematyce ekonomicznej związany z działalnością EBC oraz najlepsze zgłoszone prace.

Więcej


Bądźmy w kontakcie!

Jeśli chcesz dostawać na bieżąco informacje o naszych przyszłych inicjatywach edukacyjnych i działaniach skierowanych do młodych ludzi, zapisz się na listę mailingową.