Meklēšanas opcijas
Home Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ieteikumi
Šķirošanas kritērijs

"#EUROat20 QuizClash" sacensības

Laikā no 2019. gada 18. februāra līdz 10. martam mēs kopā ar QuizClash rīkojām īpašas sacensības, atzīmējot euro ieviešanas 20. gadadienu.

Vairāk nekā 1.6 milj. spēlētāju no visas Eiropas Savienības sacentās cits ar citu, katrā no sešām sacensību kārtām atbildot uz trim jautājumiem.

Izsakām atzinību tiem, kuri pareizi atbildēja uz visiem jautājumiem – jūs esat īsti lietpratēji euro jautājumos! No šiem čempioniem mēs izlozē izvēlējāmies 30 uzvarētājus, ar kuriem sazinājāmies un aicinājām izvēlēties balvu (vai nu iPad, vai Interrail Global Pass biļeti).

Uzvarētāju saraksts

Liels paldies visiem, kuri piedalījās sacensībās, un sveicam uzvarētājus!

Vai zinājāt?

35% spēlētāju domāja, ka Eiropas Centrālā banka atrodas Strasbūrā.

Bet īstenībā Strasbūrā ir Eiropas Parlamenta galvenā mītne. Mēs atrodamies Frankfurtē pie Mainas, Vācijā.

Sekojiet mums mūsu Instagram kontā, lai ik rītu saņemtu sveicienu no mūsu birojiem, pa kuru logu redzama Frankfurtes panorāma.

Liela daļa spēlētāju domāja, ka ECB var finansēt ES valstu valdības.

Tā nav – mēs esam neatkarīga institūcija. Līgumā par ES darbību ECB noteikts aizliegums aizdot naudu ES iestādēm un valsts sektoram. Tā Eurosistēma tiek aizsargāta pret jebkādu ietekmi no valsts iestāžu puses.

Sīkāka informācija par ECB neatkarību

Viens no ECB galvenajiem pienākumiem ir saglabāt cenu stabilitāti.

To zināja 85% spēlētāju! ECB nodrošina cenu stabilitāti, kontrolējot, cik daudz naudas ir apgrozībā tautsaimniecībā un nosakot procentu likmes. Tā seko preču un pakalpojumu cenām, pārbaudot, vai tās pārāk krasi nepieaug. Tādējādi cilvēki rīt par saviem euro varēs nopirkt līdzīgu daudzumu preču kā šodien.

Kāpēc stabilas cenas ir būtiskas?

Mēs uzņēmāmies banku uzraudzības pienākumus 2014. gada novembrī – nevis 2002. gada janvārī.

Gandrīz puse "#EUROat20" viktorīnas dalībnieku sajauca šos divus datumus!

2002. gada janvāris tiešām bija ārkārtīgi svarīgs datums mūsu vēsturē – šajā dienā apgrozībā nonāca pirmās euro banknotes un monētas.

Bet 2014. gada novembrī ECB uzņēmās pienākumu uzraudzīt Eiropas bankas. Finanšu krīze parādījusi, cik strauji un spēcīgi var izplatīties problēmas finanšu sektorā – jo īpaši monetārā savienībā – un arī cik ļoti šīs problēmas tiešā veidā ietekmē iedzīvotājus visā euro zonā. Šajā kontekstā ECB mērķis ir atjaunot uzticību ES banku sektoram un palielināt banku noturību.

Īsumā par ECB banku uzraudzību

Par šīs spēles ideju vēlamies pateikties Sanktgallenes Universitātes (Šveice) 2018. gada plašsaziņas līdzekļu un komunikāciju pārvaldības bakalaura kursa studentiem Valentīnam Hāzneram (Valentin Hasner), Konstantīnam Vaisam (Constantin Weiß), Heinriham Vestfālenam (Heinrich Westphalen), Anikai Švarcai (Annika Schwarz) un Zārai Kristīnai Cilligai (Sarah Christina Zuellig), kuru pasniedzēji bija Dr. Eliane Būhera (Eliane Bucher) un Dr. Markuss Vills (Markus Will).

Visas šīs sadaļas lapas