Paieškos galimybės
Home Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

ECB viktorina „#EUROat20“ programėlėje „QuizClash“

2019 m. vasario 18 d. – kovo 10 d. kartu su „QuizClash“ ES gyventojams surengėme specialų konkursą, skirtą euro dvidešimtmečiui paminėti.

Šešiuose etapuose po tris klausimus varžėsi daugiau kaip 1,6 mln. žaidėjų iš visos Europos Sąjungos.

Sveikiname tuos, kurie teisingai atsakė į visus klausimus. Jūs esate tikri euro reikalų ekspertai! Traukiant burtus iš jūsų atrinkome 30 nugalėtojų. Su nugalėtojais susisiekėme ir jie jau pasirinko prizus (planšetinį kompiuterį „iPad Pro“ arba traukinio bilietą „Interrail Global Pass“).

Nugalėtojų sąrašas

Labai dėkojame visiems konkurso dalyviams ir sveikiname nugalėtojus!

Ar žinojote ...?

35 % dalyvių manė, kad Europos Centrinis Bankas įsikūręs Strasbūre.

Tačiau Strasbūre yra oficiali Europos Parlamento būstinė. Mes esame įsikūrę Frankfurte prie Maino, Vokietijoje.

Tapkite mūsų „Instagram“ paskyros sekėju ir rytais sveikinsimės su Jumis iš savo biurų, pro kurių langus matyti Frankfurto panorama.

Daug dalyvių manė, kad ECB gali finansuoti ES šalių vyriausybes.

Tai – netiesa. Mes esame nepriklausoma institucija. Sutartimi dėl ES veikimo ECB yra draudžiama skolinti ES institucijoms ar viešajam sektoriui. Tai Eurosistemą apsaugo nuo bet kokios valdžios institucijų įtakos.

Daugiau informacijos apie ECB nepriklausomumą

Vienas iš pagrindinių ECB uždavinių – užtikrinti stabilias kainas.

Tai žinojo 85 % dalyvių! ECB palaiko kainų stabilumą kontroliuodamas ekonomikoje cirkuliuojančių pinigų kiekį ir nustatydamas palūkanų normas. Jis atidžiai stebi prekių ir paslaugų kainas ir kontroliuoja, kad jos per daug nekiltų. Todėl rytoj už tokią pačią sumą eurais galite nusipirkti beveik tiek pat kiek šiandien.

Kodėl stabilios kainos svarbu?

Bankų priežiūros uždavinius pradėjome vykdyti 2014 m. lapkričio mėn., ne 2002 m. sausio mėn.

Šios dvi datos suklaidino beveik pusę viktorinos „#EUROat20“ dalyvių!

2002 m. sausio mėn. iš tiesų yra labai svarbi mūsų istorijos data – tuo metu apyvartoje pasirodė pirmieji eurų banknotai ir monetos.

O 2014 m. lapkričio mėn. ECB pradėjo prižiūrėti Europos bankus. Finansų krizė parodė, kaip greitai ir su kokia jėga gali plisti problemos finansų sektoriuje, ypač pinigų sąjungoje, ir kaip tokios problemos gali tiesiogiai paveikti euro zonos gyventojus. Todėl ECB siekia atkurti pasitikėjimą ES bankų sektoriuje ir didinti bankų atsparumą.

ECB bankų priežiūra. Svarbiausi faktai

Norėtume padėkoti Šveicarijos Šv. Galeno universiteto 2018 m. Žiniasklaidos ir komunikacijos vadybos bakalauro kurso studentams Valentinui Hasneriui, Constantinui Weißui, Heinrichui Westphalenui, Annikai Schwarz ir Sarah’ai Christinai Zuellig (jų dėstytojai – Dr. Eliane‘a Bucker ir Dr. Markus Willas) už pasiūlymą surengti šį konkursą.

Visi šios dalies puslapiai