Otsingu valikud
Home Meedia Suunaviidad Uuringud & vljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Tvimalused
Soovitused
Sorteeri

EKP #EUROat20 QuizClash'i viktoriin

EKP tegi ajavahemikus 18. veebruarist kuni 10. märtsini 2019 koostööd rakendusega QuizClash, et korraldada euro kasutuselevõtu 20. aastapäeva tähistamiseks viktoriin kõigile ELi elanikele.

Üle kogu Euroopa Liidu võttis viktoriinist osa rohkem kui 1,6 miljonit võistlejat, vastates kuude rühma jaotatud küsimustele, kusjuures igas rühmas oli kolm küsimust.

Õnnitleme neid, kes vastasid kõigile küsimustele õigesti: te olete tõelised euroküsimuste eksperdid! Kõigi õigesti vastanute seast valiti loosi teel välja 30 võitjat, kellega võeti ühendust, et nad saaksid välja valida oma auhinna (kas iPad Pro või rongipassi Interrail Global Pass).

Võitjate nimekiri

Suur tänu kõigile viktoriinis osalejatele ja õnnitlused võitjatele!

Huvitavad tähelepanekud

35% võistlejatest arvas, et Euroopa Keskpank asub Strasbourgis.

Strasbourgis on tegelikult Euroopa Parlamendi ametlik töökoht. EKP asub Maini-äärses Frankfurdis Saksamaal.

Jälgige meie Instagrami kontot, mille kaudu edastatakse hommikused tervitused EKP kontoritest, kust avaneb kaunis vaade Frankfurdi linnale.

Märkimisväärne osa võistlejatest arvas, et EKP saab rahastada ELi riikide valitsusi.

See ei ole tõsi – EKP on sõltumatu asutus. ELi toimimise leping keelab EKP-l anda laenu ELi institutsioonidele või avalikule sektorile. See kaitseb eurosüsteemi riigiasutuste mõju eest.

Lisateave EKP sõltumatuse kohta

Üks EKP peamisi kohustusi on hoida hinnad stabiilsena.

Seda teadis 85% võistlejatest. EKP tagab hinnastabiilsuse, kontrollides majanduses ringleva raha hulka ja määrates kindlaks intressimäärad. Ta jälgib kaupade ja teenuste hindu, et ohjeldada nende liigset tõusu. Nii saab homme osta euro eest sama palju kui täna.

Miks on hinnastabiilsus oluline?

EKP asus pangandusjärelevalve ülesandeid täitma 2014. aasta novembris, mitte 2002. aasta jaanuaris.

Need kuupäevad ajasid segadusse peaaegu pooled viktoriinis osalejad.

2002. aasta jaanuar oli tõepoolest tähtis kuupäev: sel päeval lasti ringlusse europangatähtede ja -müntide esimene seeria.

EKP võttis vastutuse Euroopa pankade järelevalve eest 2014. aasta novembris. Finantskriis on näidanud, kui kiiresti ja jõuliselt võivad finantssektori probleemid – eriti rahaliidus – levida ning kuidas sellised probleemid mõjutavad otseselt inimesi kogu euroalal. Sellega seoses on EKP eesmärk taastada usaldus ELi pangandussektori vastu ja suurendada pankade vastupanuvõimet.

Lühidalt EKP pangandusjärelevalvest

Ettepaneku võistlusliku viktoriini korraldamiseks esitasid Valentin Hasner, Constantin Weiß, Heinrich Westphalen, Annika Schwarz ja Sarah Christina Zuellig (Šveitsis asuva St. Galleni ülikooli meedia- ja kommunikatsioonijuhtimise 2018. aasta kursuse tudengid (õppejõud prof Eliane Bucher ja prof Markus Will)). Aitäh teile!

Kõik selle jaotise teemad