Menu

Atrašanās vieta

Piemērota gruntsgabala meklējumi

Tirgus halles atrašanās vietas plāns

Tirgus halles atrašanās vietas plāns

© Eiropas Centrālā banka

1998. gadā Eiropas Centrālā banka (ECB) sāka meklēt piemērotu gruntsgabalu jaunās biroju ēkas būvniecībai Frankfurtē. Kopumā tā novērtēja 35 apbūves gabalus, no kuriem viens bija arī gruntsgabals, uz kura atradās Tirgus halle (Grossmarkthalle) – pilsētas augļu un dārzeņu vairumtirdzniecības bāze Ostendas rajonā (Ostend).

Priekšizpēte

Priekšizpētē, ko 1999. gadā veica sadarbībā ar Frankfurtes arhitektu biroju Jourdan & Müller, tika secināts, ka Tirgus halle ir ļoti piemērota ECB jauno telpu būvniecībai un ka vecā tirgus ēka labi iekļautos ECB jaunajā biroju ēku kompleksā. 2002. gada sākumā Frankfurtes pilsēta un ECB parakstīja pirkuma līgumu.

"Dārzeņu baznīca"

Tirgus halle, 2002. gads

Tirgus halle, 2002. gads

© ECB/

Tirgus halle, ko vietējie dēvēja par "dārzeņu baznīcu" (Gemieskirch), bija vieta, kur augļu un dārzeņu tirgotāji iepirka un pārdeva savas preces līdz pat 2004. gada jūnijam. No šīs vairumtirdzniecības bāzes tika veiktas piegādes 200 km rādiusā ap Frankfurti. Pašlaik vairumtirdzniecības bāze atrodas jaunā kompleksā Frischezentrum Kalbahas rajonā (Kalbach).

Postindustriālais valdzinājums

Tirgus hallei, ņemot vērā tās atrašanās vietu starp Austrumu ostas (Osthafen) dokiem un pilsētas centru, kā arī agrākā vairumtirdzniecības tirgus funkcionālās prasības, ir stabili infrastruktūras savienojumi. Lai gan daudzās preču stacijas, noliktavas, kuģu piestātnes un pamestās preču vilcienu sliedes apkārtnē rada industriālu gaisotni, kopš vairumtirdzniecības tirgus slēgšanas šī rūpnieciskā zona pamazām kļūst par pakalpojumu nozares rajonu. Kopš pagājušā gadsimta pēdējās desmitgades tas pats ir noticis ar pilsētas apkārtni. Piemēram, Tirgus halles rietumpusē esošā Oskara fon Millera iela (Oskar-von-Miller-Strasse) ir pilnībā pārveidota par dzīvojamo un biroju ēku kvartālu. ECB jauno telpu būve Tirgus halles vietā ir viens no nozīmīgākajiem pavērsieniem Ostendas rajona attīstībā.