Menu

Vieta

Tinkamos vietos paieška

Teritorijos planas

Teritorijos planas

© Europos Centrinis Bankas

1998 m. Europos Centrinis Bankas (ECB) pradėjo ieškoti vietos, tinkamos jo naujoms patalpoms Frankfurte prie Maino statyti. Iš viso buvo išnagrinėtos 35 vietos, iš kurių viena buvo miesto vaisių ir daržovių didmeninės turgavietės pastatas Großmarkthalle Ostend rajone.

Galimybių studija

Galimybių studijoje, 1999 m. atliktoje kartu su Frankfurto architektų biuru Jourdan & Müller, buvo padaryta išvada, kad Großmarkthalle pastato vieta yra ypač tinkama ECB naujų patalpų statybai, o senąjį turgaus pastatą galima nesunkiai integruoti į naujos ECB būstinės patalpas. 2002 m. pradžioje Frankfurto prie Maino miestas ir ECB pasirašė pirkimo sutartį.

„Daržovių bažnyčia“

Großmarkthalle pastatas, 2002 m.

Großmarkthalle pastatas, 2002 m.

© EZB/KingAir Luftfoto

Großmarkthalle pastatas, vietinių dar dažnai vadinamas „daržovių bažnyčia“ (Gemieskirch), buvo vieta, kur vaisių ir daržovių prekeiviai pirkdavo ir parduodavo prekes iki pat 2004 m. birželio mėn. Iš didmeninio turgaus produktai buvo pristatomi net 200 km spinduliu aplink Frankfurtą. Šiuo metu didmeninis turgus yra Frischezentrum pastate, naujame komplekse Kalbach rajone.

Postindustrinis žavesys

Großmarkthalle teritorija tarp Osthafen dokų ir miesto centro jau turi tvirtas infrastruktūros jungtis, atsiradusias dėl buvusio didmeninio turgaus funkcinių poreikių. Nors daugelis prekių pristatymo depų ir sandėlių, prieplaukų ir nenaudojamų krovinių pristatymo bėgių paliko šioje miesto dalyje savo pramoninį pėdsaką, uždarius didmeninį turgų vietovė tapo labiau orientuota į paslaugas, negu į pramonės veiklą. Nuo paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio tas pats vyksta aplinkinėse miesto teritorijose. Pavyzdžiui, Oskar-von-Miller-Strasse gatvė Großmarkthalle pastato vakarinėje pusėje buvo visiškai rekonstruota, įrengiant gyvenamuosius ir biurų pastatus. ECB persikėlimas į Großmarkthalle teritoriją yra vienas pagrindinių urbanistinės plėtros komponentų Ostend rajone.