Menu

Asukoht

Asukoha otsingud

Grossmarkthalle ehituskrunt

Grossmarkthalle ehituskrunt

© Euroopa Keskpank

1998. aastal alustas Euroopa Keskpank oma uuele hoonekompleksile sobiva asukoha otsimist Frankfurdis. Üle vaadati 35 krunti, üks neist oli puu- ja köögiviljade hulgimüügiturg Grossmarkthalle Ostendi linnaosas.

Teostatavusuuring

Koostöös Frankfurdi arhitektuuribürooga Jourdan & Müller viidi 1999. aastal läbi teostatavusuuring, mille põhjal leiti, et Grossmarkthalle on EKP uue hoonekompleksi ehitamiseks igati sobiv ja vana turuhalli saab hästi kaasata uue kompleksi kujundusse. 2002. aasta alguses kirjutasid Frankfurdi linn ja EKP alla ostulepingule.

Köögiviljaparadiis

Grossmarkthalle, 2002

Grossmarkthalle, 2002

© EKP/KingAir Luftfoto

Grossmarkthalle (Gemieskirch ehk köögiviljaparadiis) toimis puu- ja köögiviljade hulgimüügituruna 2004. aasta juunini. Turule toimetati kaupa kuni 200 km kauguselt. Praegune hulgimüügiturg Frischezentrum asub Kalbachi linnaosas.

Postindustriaalne võlu

Osthafeni sadama-ala ja kesklinna vahel asuval Grossmarkthalle krundil on endise hulgimüügituru aegadest juba olemas hästi toimiv infrastruktuur. Ehkki arvukad laohooned, sadamasillad ja mahajäetud rongirööpad annavad tunnistust endisest tööstuspiirkonnast, on hulgimüügituru väljakolimise järel hakanud toimuma muutus teenindussektori poole. Alates 1990. aastatest võib sama suundumust täheldada ka ümbritsevas linnaosas. Näiteks Grossmarkthallest läände jääv tänav (Oskar-von-Miller-Strasse) on täielikult ümber ehitatud. Nüüd asuvad seal vaid elamud ja kontorihooned. EKP kolimine Grossmarkthalle alale on Ostendi linnaosa arenduse seisukohalt väga olulise tähtsusega.