Menu

Enerģijas koncepcija

Enerģijas koncepcija

©

Kopš projektu konkursa sākuma Eiropas Centrālā banka (ECB) noteica mērķi, ka tās jaunās telpas būs par 30% energoekonomiskākas, nekā noteikts Vācijas energoresursu taupīšanas direktīvā Energieeinsparverordnung 2007. Lai sasniegtu šo mērķi, tika pētītas un analizētas visas iespējas, īpaši attiecībā uz fasādēm un tehniskajām sistēmām. Rezultātā tika radīta šāda enerģijas koncepcija.

Lietusūdens savākšana

©

Tirgus halles (Grossmarkthalle) jumta kopējā platība ir aptuveni 10 000 kvadrātmetru. Tiks izveidota lietusūdens savākšanas sistēma, lai to varētu izmantot gan dārzu laistīšanai sausuma laikā, gan Tirgus halles tualetēs.

Otrreizēja siltuma izmantošana

Datorcentra radītais nevajadzīgais siltums tiks novadīts griestu apkures sistēmā, lai apsildītu birojus. Jaunās ECB telpas tiks pieslēgtas Frankfurtes pie Mainas kombinētajai apkures un energosistēmai, kas ir ļoti energoefektīva.

Efektīva izolācija

Tirgus halles virsmām – jumtiem un logiem – tiks izmantota siltumizolācija, lai izveidotu termisku apvalku starp telpām, piemēram, kafejnīcu un sanāksmju telpām, un ārējo vidi. Šīm telpām būs savs mikroklimats, jo tās būs integrētas tirgus hallē kā atsevišķas ēkas ēkā.

Dabiska biroju telpu ventilācija

Papildus centralizētajai ventilācijas sistēmai ēkas fasādēs tiks iebūvētas motorizētas ventilācijas iekārtas, kas ļaus veikt tiešu dabisku biroju ventilāciju. Tādējādi pēc lietotāja izvēles svaiga gaisa piegādi būs iespējams nodrošināt, neizmantojot mehānisku ventilāciju. Turklāt cilvēki būs tiešākā saskarē ar laika apstākļiem ārpus telpām. Tika izveidots ēkas modelis, lai pārbaudītu šāda fasādes risinājuma īstenošanas iespējas un funkcionalitāti. Šo testu rezultāti pierādīja, ka šāds fasādes risinājums tik tiešām būs funkcionāls.

Efektīva aizsardzība pret saules stariem un maza strāvas patēriņa apgaismojums

Lai ēkas neabsorbētu pārāk daudz saules siltuma, fasādēs tiks integrēti ļoti efektīvi aizsegi pret saules stariem un spilgtu gaismu.

Enerģiju iespējams taupīt arī, izmantojot dienas gaismu. Birojos būs uzstādīti dienasgaismas sensori, tāpēc, ja būs pietiekams dienas gaismas līmenis, apgaismojums automātiski izslēgsies. Tika veikta plaša izpēte, lai nodrošinātu pietiekamu un efektīvu biroju, kā arī ātrija un tirgus halles mākslīgo apgaismojumu jebkurā diennakts laikā.

Ģeotermālās enerģijas izmantošana apkurei un dzesēšanai

Lai vēl vairāk samazinātu ēkas enerģijas izmaksas, pāļu konstrukcijās tika izveidotas ģeotermālās cilpas, kas sniedzas 30 metru dziļumā līdz pat Frankfurtes pamatiezim. Cilpas var pievienot ūdensvadam un apkures sūkņiem apkures centrā, lai ziemā no zemes saņemtu siltumu, bet vasarā – vēsumu.

Lai samazinātu nepieciešamo tehnisko sistēmu skaitu un nepieciešamās enerģijas apjomu, dažās vietās, piemēram, ātrijā vai tirgus halles atklātajās zonās gaiss netiks kondicionēts. Šīs zonas darbosies kā klimata buferis un pāreja starp āru un telpām.

2003. gada 4. janvārī spēkā stājās Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 6. decembra Direktīva 2002/91/EK par ēku energoefektivitāti. 2007. gada 1. janvārī Vācijas valdība piemēroja tiesību aktus, noteikumus un administratīvos aktus, kas nepieciešami šīs Direktīvas īstenošanai. ECB jauno telpu projekts ir pirmais lielais būvniecības projekts Vācijā, kas atbildīs šīs direktīvas standartiem.