Klimata pārmaiņas un ECB
Mūsu stratēģijas izvērtējuma ietvaros mēs noskaidrosim, kādās jomās un kādos veidos klimata pārmaiņu jautājums un cīņa pret klimata pārmaiņām var reāli ietekmēt mūsu politiku.
ECB meklē veidus, kā efektīvi iesaistīties cīņā pret klimata pārmaiņām. Viens no mūsu uzdevumiem ir identificēt riskus, ko klimata pārmaiņas rada tautsaimniecībai un finanšu sistēmai.
Klimata pārmaiņu ietekme uz tautsaimniecību var izpausties ārkārtas laikapstākļu veidā un nenoteiktībā, kas saistīta ar pāreju uz zemas oglekļa emisijas tautsaimniecību.
ECB darbojas četrās svarīgākajās kompetences jomās
Tautsaimniecības analīze
ECB darbinieki gādā, lai ECB makroekonomiskajos modeļos, prognozēšanas metodēs un risku novērtējumā būtu ņemtas vērā klimata pārmaiņas.
VairākBanku uzraudzība
Uzraugi strādā ar bankām, lai vairotu izpratni par klimata pārmaiņu izraisītajiem riskiem. Mūsu mērķis ir nodrošināt, lai bankas atbilstoši pārvaldītu šos riskus.
VairākMonetārā politika un ieguldījumu portfeļi
ECB aktīvu iegādes programmu ietvaros esam veikuši ieguldījumus zaļajās obligācijās, ņemot vērā nepieciešamību izvairīties no tirgus izkropļojumiem.
VairākFinanšu stabilitāte
Finanšu stabilitātes eksperti aplēš un novērtē riskus, ko finanšu sistēmai rada klimata pārmaiņas. Viņu konstatējumi tiek paziņoti sabiedrībai, tirgus dalībniekiem un politikas veidotājiem.
VairākKā klimata pārmaiņas ietekmē finanšu stabilitāti? Kāpēc ECB neiegādājas vairāk zaļo obligāciju? Kā bankas var labāk sagatavoties ar klimata pārmaiņām saistītajiem riskiem? Podkāsta moderators Maikls Stīns (Michael Steen) apspriež šos jautājumus ar pieaicinātajiem ekspertiem Fatimu Piresu (Fatima Pires), Madlēnu Rūsu (Madelaine Roos) un Patriku Amī (Patrick Amis).
Vairāk (tikai angļu valodā)VĒLATIES UZZINĀT JAUNĀKO INFORMĀCIJU PAR KLIMATA PĀRMAIŅĀM?
LASIET TĀLĀK!
ECB piedalās šādās grupās
Eurosistēmas reakcija uz Eiropas Komisijas atjaunoto ilgtspējīgu finanšu stratēģiju
ECB un euro zonas nacionālās centrālās bankas gatavas atbalstīt Eiropas Komisijas darbu ilgtspējīgas finanšu stratēģijas izstrādē un nefinanšu informācijas atklāšanas uzlabošanā. Reaģējot uz Komisijas sabiedrisko apspriešanu, esam identificējuši piecas galvenās prioritātes.
Lasiet mūsu komentārusFinanšu sistēmas ekoloģizācijas tīkls (Greening the Financial System; NGFS)
ECB ir NGFS locekle. NGFS ir visu piecu kontinentu centrālo banku un finanšu uzraudzības iestāžu grupa, kas meklē veidus, kā veicināt raitu pāreju uz zemas oglekļa emisijas tautsaimniecību. 2020. gadā ECB pievienojās šīs grupas vadības struktūrai – Koordinācijas komitejai.
Apmeklējiet NGFS interneta vietni