European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Noderīga informācija

Sadaļā "Noderīga informācija" sarežģīti jautājumi izklāstīti vienkāršā valodā.

Sadaļas "Noderīga informācija" mērķis ir skaidrot sarežģītus centrālo banku darbības jautājumus jebkurai auditorijai. Ja jūs vēlētos uzzināt, kā mūsu monetārās politikas lēmumi ietekmē jūsu dzīvi vai kas ir bitcoin, atbildi atradīsiet mūsu vienkāršajos skaidrojumos, videomateriālos un infografikās.

Sk. visus rakstus

Kā rodas centrālo banku peļņa un zaudējumi?

ECB un nacionālās centrālās bankas, īstenojot savu uzdevumu nodrošināt cenu stabilitāti, var gūt peļņu vai ciest zaudējumus. Uzziniet, kā rodas šī peļņa un zaudējumi un ko mēs ar tiem darām.

Noderīga informācija

Esam paaugstinājuši procentu likmes. Ko tas nozīmē jums?

Oktobrī mēs vēlreiz paaugstinājām procentu likmes. Kāpēc tas tika darīts? Kā procentu likmju kāpums ietekmē inflāciju? Un ko šis mūsu lēmums nozīmē jums?

Noderīga informācija

Kāpēc ECB rūp klimata pārmaiņas?

Klimata pārmaiņas rada divu veidu riskus mūsu tautsaimniecībai – fiziskos un pārejas riskus. Uzziniet, kā tie ietekmē tautsaimniecību un tādējādi arī mūsu uzdevumu nodrošināt cenu stabilitāti, mūsu uzraudzītās bankas un mūsu pašu pakļautību klimata riskiem.

Noderīga informācija

Vai ECB atļauts viss?

Visā pasaulē notiek diskusijas par centrālo banku neatkarību. Taču kāpēc tā ir tik būtiska? Vai neatkarība nozīmē, ka centrālajām bankām atļauts pilnīgi viss? Uzziniet vairāk par to, kāpēc ECB nepieciešama neatkarība, kā mēs atskaitāmies par savu darbību un kāds labums no tās cilvēkiem.

Kāpēc ECB ir neatkarīga?

Kas ir Eiropas Centrālā banka?

Vai vēlaties uzzināt sīkāk, ar ko nodarbojas ECB un kā tās darbība saistīta ar jūsu ikdienas dzīvi? Sk. rakstu sadaļā "Noderīga informācija".

Kas ir Eiropas Centrālā banka?

ECB sniedz noderīgu informāciju

Nav laika lasīt? Skatieties mūsu minūti garos skaidrojošos video! Šajā video mūsu kolēģis Žans Fransuā skaidro, kā atbildība Eiropas Parlamenta priekšā mums palīdz strādāt jūsu labā un būt kontaktā ar jums.

Noskatieties mūsu skaidrojošos video
VĒLATIES ZINĀT VAIRĀK?

Uzziniet vairāk par ECB un tās monetāro politiku

Runājiet ar mums – ECB dialogs ar jauniešiem

Mūsu pieņemtie lēmumi ietekmē jūsu ikdienas dzīvi. Tāpēc vēlamies nodrošināt, lai jūs varētu ne vien dzirdēt par mums un to, ko mēs darām, bet lai jums arī būtu iespēja tieši paust savu viedokli. ECB dialogs ar jauniešiem sniedz tieši šādu iespēju.

Vairāk par ECB dialogu ar jauniešiem

Ciemos pie mums – ECB apmeklētāju centrs

Diemžēl sakarā ar koronavīrusa pandēmiju ECB apmeklējumi pašlaik nenotiek. Varat doties virtuālā ekskursijā pa mūsu apmeklētāju centru, lai iepazītu mūs tuvāk un uzzinātu, ko ECB dara jūsu labā.

Iepazīstiet apmeklētāju centru

Visas šīs sadaļas lapas