European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Suunaviidad

Suunaviitades selgitatakse keerukaid teemasid lihtsalt ja arusaadavalt

Suunaviitade teemakäsitlustes selgitatakse keskpangandusega seotud keerukaid teemasid viisil, mis on arusaadav laiemale lugejaskonnale. Tekstide, videoklippide ja jooniste abil saab näiteks selgema ülevaate EKP rahapoliitilistest otsustest, aga ka bitcoin’iga seotud küsimustest.

Kõik suunaviidad

Miks konsulteeritakse EKPga õigusaktide osas?

Arvestades EKP kui euro eest vastutava keskpanga rolli ja meie ekspertide asjatundlikkuse kõrget taset, peavad ELi ja liikmesriikide seadusandjad meiega konsulteerima, kui nad teevad ettepanekuid uute õigusaktide kohta, mis võivad mõjutada meie ülesannete täitmist. EKP tagasiside esitatakse tavaliselt EKP arvamusena, mille on vastu võtnud EKP nõukogu.

Loe lähemalt

Kuidas valitakse EKP juhatuse liikmed?

EKP juhatuse liikmekandidaadid peavad olema raha- ja pangandusküsimustes tunnustatud ja vastavate erialaste kogemustega isikud. Joonisel on lähemalt selgitatud, kuidas selle juhtorgani kuus liiget valitakse.

Loe lähemalt

Otsustasime tõsta baasintressimäärasid. Mida see inimeste jaoks tähendab?

Tõstsime baasintressimäärasid. Miks me seda tegime? Millist mõju avaldab intressimäärade tõus inflatsioonile ja mida tähendab meie otsus inimeste jaoks?

Loe lähemalt

Miks on kliimamuutuste teema EKP jaoks oluline?

Kliimamuutuste tõttu ohustavad meie majandust kaht liiki riskid: füüsilised ja üleminekuriskid. Loe lähemalt, kuidas need mõjutavad majandust ja seeläbi ka meie eesmärki hoida hinnad stabiilsena, samuti meie järelevalve alla kuuluvaid panku ning EKP avatust kliimariskidele.

Loe lähemalt

Millega tegeleb Euroopa Keskpank?

Loe lähemalt EKP tegevuse kohta ja saa teada, kuidas see mõjutab inimeste igapäevaelu.

Millega tegeleb Euroopa Keskpank?

EKP teemakäsitlused

Soovid kiiret ülevaadet? EKP ekspert Jean-François selgitab üheminutilises videoklipis, kuidas EKP aruandekohustus Euroopa Parlamendi ees aitab meil edukamalt töötada inimeste huvides.

Videoklipid
SOOVID ROHKEM TEADA?

Vaata lähemalt EKP ja tema rahapoliitika kohta

EKP dialoog noortega

Meie otsused mõjutavad vahetult inimeste igapäevaelu. Seepärast on oluline, et ka noortel oleks võimalus meiega otse suhelda, mitte saada infot vaid üldiste teabekanalite kaudu. EKP dialoog noortega annab selleks hea võimaluse.

EKP dialoog noortega

EKP külastuskeskus

EKP külastuskeskus pakub ekskursioone, virtuaalkülastusi ja ekspertide loenguid, et saaksite EKP kohta rohkem teada. EKP külastuste veebilehelt saab nii pakutava kohta rohkem teavet kui ka tegevusjuhiseid külastuse või loengu taotlemiseks.

EKP külastused

Kõik selle jaotise teemad