European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Suunaviidad

Suunaviitades selgitatakse keerukaid teemasid lihtsalt ja arusaadavalt

Suunaviitade teemakäsitlustes selgitatakse keskpangandusega seotud keerukaid teemasid viisil, mis on arusaadav laiemale lugejaskonnale. Tekstide, videoklippide ja jooniste abil saab näiteks selgema ülevaate EKP rahapoliitilistest otsustest, aga ka bitcoin’iga seotud küsimustest.

Kõik suunaviidad

Kuidas tekivad keskpankade kasum ja kahjum?

Hinnastabiilsuse tagamise ülesande täitmisel võivad EKP ja riikide keskpangad saada kasumit või kanda kahjumit. Artiklis selgitatakse, kuidas kasum ja kahjum tekivad ning kuidas me neid käsitleme.

Loe lähemalt

Otsustasime tõsta baasintressimäärasid. Mida see inimeste jaoks tähendab?

Oktoobris tõstsime taas baasintressimäärasid. Miks me seda tegime? Millist mõju avaldab intressimäärade tõus inflatsioonile ja mida tähendab meie otsus inimeste jaoks?

Loe lähemalt

Miks on kliimamuutuste teema EKP jaoks oluline?

Kliimamuutuste tõttu ohustavad meie majandust kaht liiki riskid: füüsilised ja üleminekuriskid. Loe lähemalt, kuidas need mõjutavad majandust ja seeläbi ka meie eesmärki hoida hinnad stabiilsena, samuti meie järelevalve alla kuuluvaid panku ning EKP avatust kliimariskidele.

Loe lähemalt

Kas EKP võib tegutseda oma suva järgi?

Keskpanga sõltumatus on aktuaalne teema kogu maailmas. Kuid miks on see nii oluline ja kas see tähendab ühtlasi, et keskpangad võivad tegutseda, nagu heaks arvavad? Loe lähemalt EKP sõltumatuse põhimõtetest ja aruandekohustusest.

Miks on EKP sõltumatu institutsioon?

Millega tegeleb Euroopa Keskpank?

Loe lähemalt EKP tegevuse kohta ja saa teada, kuidas see mõjutab inimeste igapäevaelu.

Millega tegeleb Euroopa Keskpank?

EKP teemakäsitlused

Soovid kiiret ülevaadet? EKP ekspert Jean-François selgitab üheminutilises videoklipis, kuidas EKP aruandekohustus Euroopa Parlamendi ees aitab meil edukamalt töötada inimeste huvides.

Videoklipid
SOOVID ROHKEM TEADA?

Vaata lähemalt EKP ja tema rahapoliitika kohta

EKP dialoog noortega

Meie otsused mõjutavad vahetult inimeste igapäevaelu. Seepärast on oluline, et ka noortel oleks võimalus meiega otse suhelda, mitte saada infot vaid üldiste teabekanalite kaudu. EKP dialoog noortega annab selleks hea võimaluse.

EKP dialoog noortega

EKP külastuskeskus

EKP külastused on praegu koroonaviiruse pandeemia tõttu peatatud. Virtuaalkülastused on aga alati avatud ning võimaldavad saada rohkem teavet EKP ja tema tegevuse kohta.

Tutvu EKP külastuskeskusega

Kõik selle jaotise teemad