European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Paaiškinimai

Sudėtingos temos – paprasčiau

Sudėtingas centrinės bankininkystės temas stengiamės paaiškinti suprantamai įvairiems skaitytojams. Jeigu jums kilo klausimas, kokią įtaką jums daro mūsų pinigų politikos sprendimai arba kas yra bitkoinai, atsakymą rasite mūsų paprastuose aiškinamuosiuose tekstuose, filmukuose ir infografikuose.

Ekologiškesni mūsų obligacijų pirkimai

Mažiname savo įmonių obligacijų portfelio priklausomybės nuo iškastinio kuro rodiklį. Tai – vienas esminių uždavinių, numatytų mūsų klimato srities veiksmų plane. Šis postūmis žaliajai pertvarkai skatina įmones būti skaidresnes ir mažinti savo anglies dioksido išmetimo rodiklį. Sužinokite, kaip tai veikia praktikoje.

Paaiškinimas

Ką didesnės palūkanų normos reiškia jums?

Padidinome palūkanų normas, kad sugrąžintume infliaciją į mūsų siekiamą 2 % lygį. Kaip padidintos palūkanos veikia infliaciją ir kaip mūsų sprendimas paveiks jus?

Sužinoti daugiau

Kodėl ECB stengiasi palaikyti stabilias kainas?

Kainų stabilumas yra pagrindinis ECB uždavinys. Tačiau ką reiškia „stabilios kainos“? Argi nebūtų geriau, jeigu kainos mažėtų ir viskas atpigtų? Sužinokite daugiau apie kainų stabilumą ir kuo jis mums visiems naudingas.

Kodėl stabilios kainos svarbu?

Ar ECB gali elgtis, kaip nori?

Visame pasaulyje diskutuojama apie centrinių bankų nepriklausomumą. Bet kodėl jis toks svarbus? Ar būti nepriklausomu reiškia, kad galima elgtis, kaip nori? Sužinokite daugiau, kodėl ECB privalo būti nepriklausomas, kaip jis atsiskaito už savo veiksmus ir kodėl tai naudinga jums.

Kodėl ECB yra nepriklausomas?

Kas yra Europos Centrinis Bankas?

Skaitykite šį paaiškinimą ir sužinosite daugiau, ką ECB veikia ir kaip tai susiję su jūsų kasdieniu gyvenimu.

Kas yra Europos Centrinis Bankas?

ECB aiškina paprasčiau

Neturite laiko? Užmeskite akį į mūsų vienos minutės trukmės aiškinamuosius filmukus. Šiame filmuke mūsų kolega Jean-François aiškina, kaip atskaitomybė Europos Parlamentui mums padeda dirbti jums ir su jumis bendrauti.

Mūsų aiškinamieji filmukai
NORITE SUŽINOTI DAUGIAU?

Sužinokite daugiau apie ECB ir jo vykdomą pinigų politiką

Pasikalbėkime: ECB ir jaunimo dialogas

Mūsų priimami sprendimai turi įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl norime, kad ne tik girdėtumėte apie mus ir apie tai, ką veikiame, bet ir galėtumėte su mumis pabendrauti tiesiogiai. Kaip tik tokią galimybę suteikia ECB ir jaunimo dialogas.

Daugiau apie ECB ir jaunimo dialogą

Aplankykite mus: ECB lankytojų centras

Dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos ECB kol kas nepriima lankytojų, tačiau kviečiame pasidairyti po Lankytojų centrą virtualiai ir daugiau sužinoti apie ECB ir mūsų darbą.

Apsilankyti Lankytojų centre

Visi šios dalies puslapiai