European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Paaiškinimai

Sudėtingos temos – paprasčiau.

Sudėtingas centrinės bankininkystės temas stengiamės paaiškinti suprantamai įvairiems skaitytojams. Jeigu jums kilo klausimas, pavyzdžiui, kokią įtaką jums daro mūsų pinigų politikos sprendimai arba kas yra bitkoinai, atsakymą rasite mūsų paprastuose aiškinamuosiuose tekstuose, filmukuose ir infografikuose.

Visi mūsų paaiškinimai

Kodėl ECB teikia patarimus ES ir nacionalinės teisės aktų klausimais?

Esame už eurą atsakingas centrinis bankas, tad dėl šio mūsų vaidmens ir didelės patirties šioje srityje ES ar nacionalinių teisės aktų leidėjai privalo su mumis konsultuotis, kai rengia naujus įstatymus, galinčius turėti įtakos mūsų vaidmeniui. Mūsų patarimai dėl teisės aktų paprastai pateikiami kaip Valdančiosios tarybos priimtos ECB nuomonės.

Paaiškinimas

Kaip skiriami Vykdomosios valdybos nariai?

Kandidatai į ECB vykdomosios valdybos narius turi būti patyrę ir pripažinimą pelnę pinigų ar bankininkystės srities specialistai. Pažvelgę į mūsų naują infografiką sužinosite, kaip skiriami šeši Vykdomosios valdybos nariai.

Paaiškinimas

Padidinome palūkanų normas. Ką tai reiškia jums?

Padidinome palūkanų normas. Kodėl? Kokį poveikį palūkanų normų didinimas daro infliacijai ir kaip mūsų sprendimas paveiks jus?

Paaiškinimas

Kodėl klimato kaita yra svarbi ECB?

Klimato kaita mūsų ekonomikai kelia dvejopą riziką: fizinę ir perėjimo. Sužinokite, kokį poveikį ši rizika daro ekonomikai, o kartu – mūsų tikslui palaikyti kainų stabilumą, mūsų prižiūrimiems bankams ir mūsų pačių patiriamai su klimato kaita susijusiai rizikai.

Paaiškinimas

Kas yra Europos Centrinis Bankas?

Norite sužinoti daugiau apie tai, ką daro ECB ir kaip jis susijęs su jūsų kasdieniu gyvenimu? Sužinokite daugiau perskaitę šį trumpą paaiškinimą.

Kas yra Europos Centrinis Bankas?

ECB aiškina paprasčiau

Neturite laiko? Užmeskite akį į mūsų vienos minutės trukmės aiškinamuosius filmukus. Šiame filmuke mūsų kolega Jean-François aiškina, kaip atskaitomybė Europos Parlamentui mums padeda dirbti jūsų labui ir su jumis bendrauti.

Mūsų aiškinamieji filmukai
NORITE SUŽINOTI DAUGIAU?

Sužinokite daugiau apie ECB ir jo vykdomą pinigų politiką

Pasikalbėkime: ECB ir jaunimo dialogas

Mūsų priimami sprendimai daro įtaką jūsų kasdieniam gyvenimui. Todėl norime užtikrinti, kad ne tik girdėtumėte apie mus ir apie tai, ką mes veikiame, bet ir galėtumėte su mumis pabendrauti tiesiogiai. Kaip tik tokią galimybę ir suteikia iniciatyva „ECB ir jaunimo dialogas“.

Daugiau apie ECB ir jaunimo dialogą

Aplankykite mus: ECB lankytojų centras

ECB Lankytojų centras rengia ekskursijas ECB, taip pat ir virtualias, bei ekspertų paskaitas, kad lankytojai galėtų daugiau sužinoti apie ECB. Daugiau apie tai, ką siūlome ir kaip galite užsisakyti apsilankymą ar paskaitą, ieškokite puslapyje „Apsilankymas pas mus“.

Apsilankymas pas mus

Visi šios dalies puslapiai