European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

ECB vysvětluje

Stránky „ECB vysvětluje“ zprostředkovávají složitá témata srozumitelným jazykem

Stránky „ECB vysvětluje“ se snaží vysvětlit složitá témata centrálního bankovnictví jazykem, který je srozumitelný pro všechny. Pokud vás zajímá, jak se měnová rozhodnutí promítají do vašeho života nebo co je to bitcoin, podívejte se na naše jednoduché texty, videa či infografiku.

Podívejte se na všechny články v sekci „ECB vysvětluje“

Co je to zveřejňování informací o klimatu?

Informace o klimatu jsou dokumenty zveřejňované podniky, bankami a institucemi, např. ECB, o uhlíkové stopě jejich činností a o jejich expozicích vůči klimatickým rizikům. Tyto materiály uvádějí, do jaké míry činnosti organizace ovlivňují změnu klimatu a jsou touto změnou ovlivňovány.

ECB vysvětluje

Zvýšili jsme úrokové sazby. Co to pro vás znamená?

Zvýšili jsme úrokové sazby. Proč jsme k tomuto kroku přistoupili? Jak zvyšování úrokových sazeb ovlivňuje inflaci? A co to znamená pro vás?

ECB vysvětluje

Proč je změna klimatu pro ECB důležitá?

Změna klimatu má za následek dva druhy rizik pro naši ekonomiku: fyzická a přechodová. Podívejte se, jak tato rizika ovlivňují ekonomiku, a zjistěte více o našem cíli zachovat stabilní ceny, o bankách, nad nimiž vykonáváme dohled, i o naší vlastní expozici vůči klimatickým rizikům.

ECB vysvětluje

Může si ECB dělat, co si zamane?

O nezávislosti centrálních bank se mluví po celém světě. Ale proč je tak důležitá? A znamená to, že si centrální banky mohou dělat, co si zamanou? Podívejte se, proč je ECB nezávislá, jak se z naší činnosti musíme zodpovídat a jaké výhody to má pro vás.

Proč je ECB nezávislá?

Co je to Evropská centrální banka?

Chcete se dozvědět více o tom, co ECB dělá a jak to souvisí s vámi a vaším každodenním životem? Přečtěte si tento článek.

Co je to Evropská centrální banka?

ECB vysvětluje

Spěcháte? Pusťte si některé z našich minutových videí. V tomto videu náš kolega Jean-François vysvětluje, jak nám naše odpovědnost vůči Evropskému parlamentu pomáhá pracovat pro vás a být s vámi ve spojení.

Podívejte se na naše vysvětlující videa
CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Více informací o ECB a její měnové politice

Mluvte s námi: ECB Youth Dialogue

Rozhodnutí, která přijímáme, ovlivňují váš každodenní život. Proto chceme, abyste nejen slyšeli zprávy o nás a o tom, co děláme, ale měli také možnost s námi mluvit přímo. Cyklus ECB Youth Dialogue vám přesně tuto možnost nabízí.

Více o ECB Youth Dialogue

Navštivte nás: návštěvnické centrum ECB

Návštěvnické centrum ECB nabízí prohlídky a odborné přednášky na místě i ve virtuální podobě. Díky tomu mají návštěvníci možnost se o ECB dozvědět další informace. Více o tom, co nabízíme a jak požádat o prohlídku nebo přednášku, je k dispozici na stránce našeho návštěvnického centra.

Navštivte nás

Všechny stránky v této části