European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle

ECB vysvětluje

Stránky „ECB vysvětluje“ zprostředkovávají složitá témata srozumitelným jazykem

Stránky „ECB vysvětluje“ se snaží vysvětlit složitá témata centrálního bankovnictví jazykem, který je srozumitelný pro všechny. Pokud vás zajímá, jak se měnová rozhodnutí promítají do vašeho života nebo co je to bitcoin, podívejte se na naše jednoduché texty, videa nebo infografiku.

Podívejte se na všechny stránky „ECB vysvětluje“

Jak vznikají zisky a ztráty centrálních bank?

ECB a národní centrální banky mohou jako vedlejší důsledek výkonu svého mandátu v oblasti cenové stability vytvořit zisk nebo ztrátu. Podívejte se, jak zisky a ztráty vznikají a jak s nimi nakládáme.

ECB vysvětluje

Zvýšili jsme úrokové sazby. Co to pro vás znamená?

V říjnu jsem opět zvýšili úrokové sazby. Proč jsme k tomuto kroku přistoupili? Jak úrokové sazby ovlivňují inflaci? A co to znamená pro vás?

ECB vysvětluje

Proč je změna klimatu pro ECB důležitá?

Změna klimatu má za následek dva druhy rizik pro naši ekonomiku: fyzická a přechodová. Podívejte se, jak tato rizika ovlivňují ekonomiku, náš cíl zachovat stabilní ceny, banky, nad nimiž vykonáváme dohled i naši vlastní expozici vůči klimatickým rizikům.

ECB vysvětluje

Může si ECB dělat, co si zamane?

O nezávislosti centrálních bank se mluví po celém světě. Ale proč je tak důležitá? A znamená to, že si centrální banky mohou dělat, co si zamanou? Zjistěte více, proč je ECB nezávislá, jak se z naší činnosti musíme zodpovídat a jaké výhody to má pro vás.

Proč je ECB nezávislá?

Co je to Evropská centrální banka?

Chcete se dozvědět více o tom, co ECB dělá a jak to souvisí s vámi a vaším každodenním životem? Podívejte se na tuto vysvětlující stránku.

Co je to Evropská centrální banka?

ECB vysvětluje

Spěcháte? Pusťte si některé z našich minutových videí. V tomto videu náš kolega Jean-François vysvětluje, jak nám naše odpovědnost vůči Evropskému parlamentu pomáhá pracovat pro vás a být s vámi ve spojení.

Podívejte se na naše vysvětlující videa
CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

Více informací o ECB a její měnové politice

Mluvte s námi: ECB Youth Dialogue

Rozhodnutí, která přijímáme, ovlivňují váš každodenní život. Proto chceme, abyste nejen slyšeli zprávy o nás a o tom, co děláme, ale měli také možnost s námi mluvit přímo. Cyklus ECB Youth Dialogue vám přesně tuto možnost nabízí.

Více o ECB Youth Dialogue

Navštivte nás: návštěvnické centrum ECB

Z důvodu koronavirové pandemie jsou návštěvy ECB bohužel pozastaveny. Můžete si však vyzkoušet virtuální prohlídku našeho návštěvnického centra, dozvědět se více o nás a seznámit se s tím, co pro vás ECB dělá.

Projděte si návštěvnické centrum

Všechny stránky v této části