ECB Eiropas kultūras dienas

Izgaismotā Lietuva

Pēc 2017. gadā notikušā pasākuma "Iedvesmojošā Spānija" ECB Eiropas kultūras dienas šogad piedāvā izbaudīt daļiņu no Lietuvas apbrīnojamajiem kultūras sasniegumiem.

Lietuva 2018. gadā svin neatkarības atjaunošanas simtgadi, un vai gan iespējams labāk atzīmēt šo svarīgo vēsturisko notikumu, kā dodot iespēju izdzīvot muzikālu pasākumu programmu! Trijos koncertos skanēs tradicionālā un laikmetīgā mūzika.

23.08.2018.

Europa Open Air
Weseler Werft, Frankfurte

Frankfurtes Radio simfoniskais orķestris pasaulslavenā diriģenta Andresa Orozko-Estradas (Andrés Orozco-Estrada) vadībā atskaņos lietuviešu komponistu skaņdarbu programmu.

25.09.2018.

Labdarības koncerts
Paulskirche, Frankfurte

Šis alternatīvās džeza mūzikas koncerts veltīts Lietuvas neatkarības atjaunošanas 100. gadadienai. Tajā būs dzirdama daudzu apbalvojumu ieguvēja a cappella grupa "Jazz Island" un slavenais akardeonists Jonass Vozbuts (Jonas Vozbutas).

16.10.2018.

Lietuvas kamerorķestris
Alte Oper, Frankfurte

Lietuvas kamerorķestris, viens no slavenākajiem un pasaulē labāk pazīstamajiem Lietuvas orķestriem, atskaņos dažus no izcilākajiem lietuviešu klasiskās un laikmetīgās mūzikas skaņdarbiem.

Mākslinieciskais vadītājs: Sergejs Krilovs
Diriģents: Martins Staķonis (Martynas Stakionis)

Sīkāku informāciju par iespējām apmeklēt Kultūras dienu pasākumus sk. mūsu bukletā (EN un DE).

Sīkāka informācija

Par Kultūras dienām

Eiropas Savienības (ES) pamats ir kopīgas idejas un vērtības, taču tajā mājo arī bagātīga un daudzveidīga kultūru saime, kurā apvienotas dažādo valstu un reģionu tradīcijas. ECB EIROPAS KULTŪRAS DIENAS ir iespēja svinēt Eiropas moto "Vienota daudzveidībā".

ECB EIROPAS KULTŪRAS DIENAS

ECB prezidents Mario Dragi

"Kopīgs darbs, lai vairotu izpratni par valsts kultūras mantojumu, kas veido daļu no mūsu saknēm un mūsu identitātes, piedāvā labu iespēju izglītot un sagatavot nākamās paaudzes, kam būs būtiska loma vienotības un kopības gara stiprināšanā un kas izlems, kā attīstīsies Eiropas institūcijas. EIROPAS KULTŪRAS DIENU misija pilnībā atbilst šim mērķim."

Ik gadu ECB EIROPAS KULTŪRAS DIENAS veltītas citai Eiropas Savienības dalībvalstij. Tuvojoties gada nogalei, Frankfurte pie Mainas kļūst par vietu, kur norisinās daudzi augstas kvalitātes mākslas pasākumi, kas aptver visdažādākos žanrus – no mūzikas, dejas un teātra līdz lekcijām par mākslu un izstādēm, literārajiem pasākumiem un filmām, kā arī pasākumiem bērniem. ECB organizē KULTŪRAS DIENAS kopā ar attiecīgajā gadā izvēlētās valsts nacionālo centrālo banku, saņemot atbalstu no daudziem partneriem, kam svarīga Eiropas mākslas un kultūras popularizēšana.

Kopš 2003. gada rīkotie pasākumi

Spānija 2017
Paldies Tev, Spānija!

Malta 2015
Paldies Tev, Malta!

Latvija 2013
Paldies Tev, Latvija!

Itālija 2011
Paldies Tev, Itālija!

Rumānija 2009
Paldies Tev, Rumānija!

Grieķija 2007
Paldies Tev, Grieķija!

EUROPEAN CULTURAL DAYS of the ECB

Vācija 2016
Paldies Tev, Vācija!

Bulgārija 2014
Paldies Tev, Bulgārija!

Francija 2012
Paldies Tev, Francija!

Nīderlande 2010
Paldies Tev, Nīderlande!

Eiropas Savienība 2008
Paldies Tev, Eiropa!

Austrija 2006
Paldies Tev, Austrija!

Ungārija 2005
Paldies Tev, Ungārija!

Polija 2004
Paldies Tev, Polija!

Portugāle 2003
Paldies Tev, Portugāle!