Euroopa kultuuripäevad EKPs

Fookuses on Leedu

Kui 2017. aastal oli kultuuripäevade teemaks „Inspireeriv Hispaania”, siis käesoleval aastal esitletakse Leedu väljapaistvaid kultuurisaavutusi.

Aastal 2018 tähistab Leedu saja aasta möödumist riigi iseseisvuse taastamisest ning selle olulise verstaposti auks on kavandatud mitmesuguseid muusikasündmusi. Kolmel kontserdil esitatakse nii traditsioonilist kui ka nüüdismuusikat.

23. august 2018

„Europa Open Air”
Weseler Werft, Frankfurt

Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester esitab Leedu muusikateoseid maailmakuulsa dirigendi Andrés Orozco-Estrada juhtimisel.

25. september 2018

Heategevuskontsert
Paulskirche, Frankfurt

Alternatiivdžässi kontserdil, mis on pühendatud Leedu iseseisvuse taastamise 100. aastapäevale, esinevad auhinnatud a capella grupp Jazz Island ja tunnustatud akordionimängija Jonas Vozbutas.

16. oktoober 2018

Leedu Kammerorkester
Alte Oper Frankfurt

Leedu Kammerorkester, üks omanäolisemaid ja enim rahvusvahelist tunnustust pälvinud Leedu orkestreid, tutvustab oma riigi kuulsamaid klassikalise ja nüüdismuusika teoseid.

Kunstiline juht: Sergei Krõlov
Dirigent: Martynas Stakionis

Kultuuripäevade sündmusi tutvustatakse lähemalt inglis- ja saksakeelses voldikus (EN ja DE).

Lisateave

Kultuuripäevad

Euroopa Liidu alustugedeks on ühised ideed ja väärtused ning siin on ühise kodu leidnud rikkalik ja mitmekesine kultuuride kooslus, mille moodustavad eri riikide ja piirkondade traditsioonid. EKP korraldatavad Euroopa kultuuripäevad annavad võimaluse esile tõsta Euroopat ühendavat juhtlauset „Ühinenud mitmekesisuses”.

Euroopa kultuuripäevad EKPs

Mario Draghi, EKP president

„Töötades ühiselt selleks, et tutvustada oma riigi kultuuripärandit, mis on osa meie juurtest ja identiteedist, on meil hea võimalus anda oma kogemused edasi järgmistele põlvkondadele, kellel on otsustav roll ühtekuuluvuse ja kogukonnavaimu tugevdamisel ning kes teevad otsuseid Euroopa institutsioonide edasise arengu kohta. Euroopa kultuuripäevad on täielikult selle eesmärgi teenistuses.”

Igal aastal on kultuuripäevade fookuses üks Euroopa Liidu liikmesriik. Aasta lõpus toimub Maini-äärses Frankfurdis arvukalt kõrgetasemelisi kunstisündmusi, mis hõlmavad nii kontserte, tantsu- ja teatrietendusi kui ka kunstinäitusi ja -loenguid, kirjandussündmusi, filme ning ettevõtmisi lastele. EKP korraldab kultuuripäevi koostöös asjaomaste riikide keskpankadega, saades tuge ka paljudelt teistelt koostööpartneritelt, kelle jaoks on oluline edendada Euroopa kunsti- ja kultuurimaastikku.

Varasemad sündmused (alates 2003. aastast)

Hispaania 2017
Aitäh, Hispaania!

Malta 2015
Aitäh, Malta!

Läti 2013
Aitäh, Läti!

Itaalia 2011
Aitäh, Itaalia!

Rumeenia 2009
Aitäh, Rumeenia!

Kreeka 2007
Aitäh, Kreeka!

EUROPEAN CULTURAL DAYS of the ECB

Saksamaa 2016
Aitäh, Saksamaa!

Bulgaaria 2014
Aitäh, Bulgaaria!

Prantsusmaa 2012
Aitäh, Prantsusmaa!

Madalmaad 2010
Aitäh, Madalmaad!

Euroopa Liit 2008
Aitäh, Euroopa!

Austria 2006
Aitäh, Austria!

Ungari 2005
Aitäh, Ungari!

Poola 2004
Aitäh, Poola!

Portugal 2003
Aitäh, Portugal!