ECB Europos kultūros dienos

Švęskime Europą

2019 m. mūsų Europos kultūros dienos bus skirtos bendram Europos identitetui. Kultūros dienų renginiais siekiame pabrėžti, kokia įvairi ir turtinga yra Europos Sąjungos kultūra, ir kartu užmegzti ryšį su vietos publika.

Šiais metais minime ypatingą sukaktį: prieš 20 metų buvo įvesta bendra valiuta – euras.

Šia proga parengėme tikrą europietišką programą. Joje pristatomus mėgstamiausius Europos kompozitorių kūrinius atliks pasaulinio garso muzikantai iš įvairių Europos šalių.

2019 m. rugpjūčio 22 d. 20.00 val.

Europa Open Air koncertas po atviru dangumi
Weseler Werft, Frankfurtas

Koncertas po atviru dangumi jau trečius metus iš eilės rengiamas bendradarbiaujant su Frankfurto radijo simfoniniu orkestru.

Diriguojamas Alaino Altinoglu, Frankfurto radijo simfoninis orkestras atliks specialią programą, sudarytą iš Hendelio, Verdžio, Ruselio, Listo ir kitų Europos kompozitorių kūrinių. Vakaras prasidės 18.00 val. skambant Frankfurto radijo bigbendo atliekamai muzikai.

Koncertas vyks rugpjūčio 22 d. ir bus tiesiogiai transliuojamas per Heseno žemės televiziją „hr-fernsehen“ bei HR interneto svetainę.

2019 m. rugsėjo 5 d. 20.00 val.

Gustavo Malerio jaunimo orkestras
Senoji opera (Alte Oper), Frankfurtas

Šiame jaunimo orkestre groja talentingiausi Europos jaunieji muzikantai, reprezentuojantys Europos Sąjungos dvasią, harmoniją ir ateitį. Vadovaujamas Herberto Blomstedto, Gustavo Malerio jaunimo orkestras žada įspūdingą pasirodymą didinguose Senosios operos rūmuose, Frankfurte.

2019 m. spalio 10 d. 20.00 val.

Labdaros koncertas
Šv. Povilo bažnyčia (Paulskirche), Frankfurtas

Kerintį pasirodymą surengs kvintetas The Living Being. Jis ypatingą dėmesį skiria garsui – muzikinių tonų deriniams, elektriniams impulsams, šiuolaikiniams rytietiškiems ritmams ir išskirtiniams muzikos stiliams.

2019 m. spalio 23 d. 19.30 val.

European MuseumsSalon
ECB lankytojų centras, Frankfurtas

Atveriame ECB lankytojų centro duris Feuerbach Quartett. Kvarteto muzikantai airiškų baladžių, Ispanijos flamenko ir populiarių itališkų dainų melodijomis papasakos Europos kultūros paveldo istoriją.

Bilietus galima įsigyti nuo rugsėjo 23 d.

Kaip ten patekti?

Daugiau informacijos apie kultūros dienų renginius ir kaip į juos patekti rasite mūsų lankstinuke (anglų ir vokiečių k.).

Daugiau informacijos

Apie kultūros dienas

Europos Sąjungą vienija bendros idėjos ir vertybės, čia klesti daug įvairių kultūrų, atspindinčių Europos šalių ir regionų tradicijas. ECB rengiamos Europos kultūros dienos suteikia galimybę atšvęsti šią „vienybę įvairovėje“.

ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS

ECB Pirmininkas Mario Draghi

„Visi kartu propaguodami šalių kultūrinį paveldą, kuris yra mūsų šaknų ir mūsų identiteto dalis, turime puikią galimybę šviesti ir ugdyti būsimąją kartą, kuriai teks svarbus vaidmuo stiprinant darną ir bendruomeniškumą ir sprendžiant, kuriuo keliu Europos institucijos žengs toliau. Europos kultūros dienų misija visiškai sutampa su šiuo tikslu.“

Kasmet per ECB Europos kultūros dienas pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė. Metų pabaigoje Frankfurte prie Maino vyksta daugybė itin kokybiškų meno renginių – nuo muzikinių koncertų, šokio pasirodymų ir teatro vaidinimų iki meno paskaitų ir parodų, literatūros renginių, kino filmų peržiūrų, taip pat vaikams skirtų renginių. Kultūros dienas ECB organizuoja kartu su šalies, kuri tais metais pristatoma, nacionaliniu centriniu banku. Jam talkina ir didelis būrys jo partnerių, jaučiančių pareigą propaguoti Europos meną ir kultūrą.

Buvę renginiai nuo 2003 m.
ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS
Lietuva, 2018 m.
Ačiū, Lietuva!

Malta, 2015 m.
Ačiū, Malta!

Latvija, 2013 m.
Ačiū, Latvija!

Italija, 2011 m.
Ačiū, Italija!

Rumunija, 2009 m.
Ačiū, Rumunija!

Graikija, 2007 m.
Ačiū, Graikija!

Ispanija, 2017 m.
Ačiū, Ispanija!

ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS

Vokietija, 2016 m.
Ačiū, Vokietija!

Bulgarija, 2014 m.
Ačiū, Bulgarija!

Prancūzija, 2012 m.
Ačiū, Prancūzija!

Nyderlandai, 2010 m.
Ačiū, Nyderlandai!

Europos Sąjunga, 2008 m.
Ačiū, Europa!

Austrija, 2006 m.
Ačiū, Austrija!

Vengrija, 2005 m.
Ačiū, Vengrija!

Lenkija, 2004 m.
Ačiū, Lenkija!

Portugalija, 2003 m.
Ačiū, Portugalija!