ECB Europos kultūros dienos

Šviečianti Lietuva

Šiais metais per ECB Europos kultūros dienas, 2017 m. supažindinusias su „Įkvepiančia Ispanija“, bus pristatyti kai kurie ypatingi Lietuvos pasiekimai kultūros srityje.

2018 m. Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, o kaip geriau paminėti tokią svarbią sukaktį, jei ne muzikiniais renginiais? Todėl šia proga bus surengti trys tradicinės ir šiuolaikinės muzikos koncertai.

2018 m. rugpjūčio 23 d.

Europa Open Air koncertas po atviru dangumi
Weseler Werft, Frankfurtas

Frankfurto radijo simfoninis orkestras, diriguojamas pasaulinio garso dirigento Andrés Orozco-Estrada, atliks keletą Lietuvos autorių kūrinių.

2018 m. rugsėjo 25 d.

Labdaros koncertas
Šv. Povilo bažnyčia (Paulskirche), Frankfurtas

Šiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtame koncerte alternatyvaus džiazo kūrinius atliks ne vieną apdovanojimą gavęs a capella ansamblis Jazz Island ir jau pripažinimą pelnęs akordeonininkas Jonas Vozbutas.

2018 m. spalio 16 d.

Lietuvos kamerinis orkestras
Frankfurto senoji opera (Alte Oper Frankfurt)

Lietuvos kamerinis orkestras – vienas žymiausių, tarptautinį pripažinimą pelniusių Lietuvos orkestrų – atliks keletą labiausiai vertinamų šalies klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrinių.

Meno vadovas: Sergej Krylov
Dirigentas: Martynas Stakionis

Daugiau informacijos apie kultūros dienų renginius ir kaip į juos patekti rasite mūsų lankstinuke (anglų k. ir vokiečių k.).

Daugiau informacijos

Apie kultūros dienas

Europos Sąjungos (ES) pamatas išlietas iš bendrų, visus vienijančių tikslų ir vertybių ir iš daugybės įvairių kultūrų, atspindinčių Europos šalių ir regionų tradicijas, o ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS suteikia galimybę atšvęsti šią „vienybę įvairovėje“.

ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS

ECB pirmininkas Mario Draghi:

„Visi kartu propaguodami šalių kultūrinį paveldą, kuris yra mūsų šaknų ir mūsų identiteto dalis, turime puikią galimybę šviesti ir ugdyti būsimąją kartą, kuriai teks svarbus vaidmuo – stiprinti darną ir bendruomeniškumą ir nuspręsti, kuriuo keliu Europos institucijos žengs toliau. EUROPOS KULTŪROS DIENŲ misija visiškai sutampa su šiuo tikslu.“

Kasmet per ECB EUROPOS KULTŪROS DIENAS pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė. Metų pabaigoje Frankfurte prie Maino vyksta daugybė itin kokybiškų meno renginių – nuo muzikos ir šokio koncertų ir teatro iki meno paskaitų ir parodų, literatūros renginių, kino filmų peržiūrų, taip pat vaikams skirtų renginių. KULTŪROS DIENAS ECB organizuoja kartu su šalies, kuri tais metais pristatoma, nacionaliniu centriniu banku. Jam talkina ir didelis būrys jo partnerių, jaučiančių pareigą propaguoti Europos meną ir kultūrą.

Buvę renginiai nuo 2003 m.

Ispanija, 2017 m.
Ačiū, Ispanija!

Malta, 2015 m.
Ačiū, Malta!

Latvija, 2013 m.
Ačiū, Latvija!

Italija, 2011 m.
Ačiū, Italija!

Rumunija, 2009 m.
Ačiū, Rumunija!

Graikija, 2007 m.
Ačiū, Graikija!

EUROPEAN CULTURAL DAYS of the ECB

Vokietija, 2016 m.
Ačiū, Vokietija!

Bulgarija, 2014 m.
Ačiū, Bulgarija!

Prancūzija, 2012 m.
Ačiū, Prancūzija!

Nyderlandai, 2010 m.
Ačiū, Nyderlandai!

Europos Sąjunga, 2008 m.
Ačiū, Europa!

Austrija, 2006 m.
Ačiū, Austrija!

Vengrija, 2005 m.
Ačiū, Vengrija!

Lenkija, 2004 m.
Ačiū, Lenkija!

Portugalija, 2003 m.
Ačiū, Portugalija!