ECB Europos kultūros dienos

Švęskime Europą

2019 m. mūsų Europos kultūros dienos bus skirtos bendram Europos identitetui. Kultūros dienų renginiais siekiame pabrėžti, kokia įvairi ir turtinga yra Europos Sąjungos kultūra, ir kartu užmegzti ryšį su vietos publika.

Šiais metais minime ypatingą sukaktį: prieš 20 metų buvo įvesta bendra valiuta – euras.

Šia proga parengėme tikrą europietišką programą. Joje pristatomus mėgstamiausius Europos kompozitorių kūrinius atliks pasaulinio garso muzikantai iš įvairių Europos šalių.

2019 m. rugpjūčio 22 d.

Europa Open Air koncertas po atviru dangumi
Weseler Werft, Frankfurtas

Koncertas po atviru dangumi jau trečius metus iš eilės rengiamas kartu su Heseno žemės visuomeniniu transliuotoju (Hessischer Rundfunk).

Koncertas vyks rugpjūčio 22 d. ir bus transliuojamas tiesiogiai, kad kiekvienas Europos gyventojas galėtų pajusti jo dvasią. Sekite naujienas!

Šiame tinklalapyje vėliau paskelbsime daugiau informacijos apie būsimus renginius.

Daugiau informacijos

Apie kultūros dienas

Europos Sąjungą vienija bendros idėjos ir vertybės, čia klesti daug įvairių kultūrų, atspindinčių Europos šalių ir regionų tradicijas. ECB rengiamos Europos kultūros dienos suteikia galimybę atšvęsti šią „vienybę įvairovėje“.

ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS

ECB Pirmininkas Mario Draghi

„Visi kartu propaguodami šalių kultūrinį paveldą, kuris yra mūsų šaknų ir mūsų identiteto dalis, turime puikią galimybę šviesti ir ugdyti būsimąją kartą, kuriai teks svarbus vaidmuo stiprinant darną ir bendruomeniškumą ir sprendžiant, kuriuo keliu Europos institucijos žengs toliau. Europos kultūros dienų misija visiškai sutampa su šiuo tikslu.“

Kasmet per ECB Europos kultūros dienas pristatoma vis kita Europos Sąjungos valstybė narė. Metų pabaigoje Frankfurte prie Maino vyksta daugybė itin kokybiškų meno renginių – nuo muzikinių koncertų, šokio pasirodymų ir teatro vaidinimų iki meno paskaitų ir parodų, literatūros renginių, kino filmų peržiūrų, taip pat vaikams skirtų renginių. Kultūros dienas ECB organizuoja kartu su šalies, kuri tais metais pristatoma, nacionaliniu centriniu banku. Jam talkina ir didelis būrys jo partnerių, jaučiančių pareigą propaguoti Europos meną ir kultūrą.

Buvę renginiai nuo 2003 m.

Lietuva, 2018 m.
Ačiū, Lietuva!

Malta, 2015 m.
Ačiū, Malta!

Latvija, 2013 m.
Ačiū, Latvija!

Italija, 2011 m.
Ačiū, Italija!

Rumunija, 2009 m.
Ačiū, Rumunija!

Graikija, 2007 m.
Ačiū, Graikija!

Ispanija, 2017 m.
Ačiū, Ispanija!

ECB EUROPOS KULTŪROS DIENOS

Vokietija, 2016 m.
Ačiū, Vokietija!

Bulgarija, 2014 m.
Ačiū, Bulgarija!

Prancūzija, 2012 m.
Ačiū, Prancūzija!

Nyderlandai, 2010 m.
Ačiū, Nyderlandai!

Europos Sąjunga, 2008 m.
Ačiū, Europa!

Austrija, 2006 m.
Ačiū, Austrija!

Vengrija, 2005 m.
Ačiū, Vengrija!

Lenkija, 2004 m.
Ačiū, Lenkija!

Portugalija, 2003 m.
Ačiū, Portugalija!