Menu

Ēkas apraksts

Trīs galvenie elementi

Tirgus halle jeb Grossmarkthalle (agrākā Frankfurtes vairumtirdzniecības tirgus ēka), kas papildināta ar jaunām iekšējām struktūrām, augstceltne, kas sastāv no diviem ar ātriju savienotiem biroju torņiem, un ieejas ēka, kura rada vizuālu saikni starp Tirgus halli un augstceltni un skaidri iezīmē ECB galveno ieeju no Sonnemannstrasse puses.


Tirgus halle

Tirgus halle, kas pilnībā atjaunota un restaurēta, ir neatņemama ECB jaunās ēkas sastāvdaļa. Fotoattēli

Pagājušā gadsimta 20. gadu relikvija

Tirgus halle celta 1926.–1928. gadā saskaņā ar projektu, ko izstrādājis Martins Elzēsers (Martin Elsaesser), kurš tajā laikā bija Frankfurtes pie Mainas pilsētplānošanas vadītājs. Kopš 1972. gada tā iekļauta aizsargājamo ēku sarakstā, un līdz 2004. gadam tajā atradās Frankfurtes augļu un dārzeņu vairumtirdzniecības tirgus.

Jauns pielietojums

Pēc plašiem atjaunošanas un restaurācijas darbiem, kas tika pabeigti 2014. gadā, Tirgus hallē tagad izvietotas ECB telpas, kas vairāk paredzētas sabiedriskai lietošanai, piemēram, vestibils, izstāžu zāle un kafejnīca, kā arī apmeklētāju centrs, darbinieku restorāns un konferenču zona. Konferenču zona integrēta hallē kā atsevišķa ēka saskaņā ar "ēka ēkā" koncepciju. Tirgus hallē var iekļūt pa galveno ieeju, kas novietota zem ieejas ēkas.

Sīkāk par Tirgus halli
Halles kopējā platība aptuveni 12 500 m²
Halles augstums aptuveni 23 m
Halles garums 220 m
Halles platums 50 m
Spārnu ēku augstums 32.50 m
Spārnu ēku platība aptuveni 975 m²

Augstceltne

Augstceltnes raksturīgais siluets, kas pacelsies 185 metru augstumā, papildinās Frankfurtes panorāmu uz austrumu pusi. Fotoattēli

Augstceltne sastāv no diviem daudzstūrveida torņiem, kas savienoti ar ātriju. Ziemeļu tornim ir 45, bet dienvidu tornim – 43 stāvi.

Vertikālā pilsēta

Stiklotais ātrijs, kas atrodas starp abiem torņiem, veidots, balstoties uz "vertikālās pilsētas" koncepciju.Savienojošās platformas un tilti rada pilsētas ielu un laukumu efektu. Savienojošās platformas sadala ātriju trijās dažāda augstuma sekcijās (45–60 m).

Pielāgojamība

Augstceltnē izvietota lielākā daļa ECB darbvietu un iekšējās sanāksmju telpas. Lielā Padomes sēžu zāle un ECB lēmējinstitūciju locekļu biroji izvietoti augšējos stāvos. Visi stāvi ir lielā mērā pielāgojami, ļaujot izvēlēties dažādas biroju konfigurācijas.

Sīkāk par augstceltni
Kopējā platība aptuveni 110 000 m²
Platība (viena stāva platība vienā tornī) 700 m²–1 200 m²
Ziemeļu torņa augstums 185 m (45 stāvi)
Dienvidu torņa augstums 165 m (43 stāvi)

Ieejas ēka

Ieejas ēka iezīmē ECB galveno ieeju no Sonnemannstrasse puses. Fotoattēli

Vizuāla saikne

Ieejas ēka rada vizuālu saikni starp augstceltni un Tirgus halli. Tās asimetriskais dizains, slīpās fasādes un vērienīgie logi rada dizainisku pāreju uz augstceltni, kas paceļas aiz tās.

Preses centrs

Ieejas ēkā atrodas preses centrs, no kura tiek pārraidītas ECB preses konferenču tiešraides. Preses centrā var nokļūt pa vestibilu, virs kura atrodas darbstacijas, kuras preses konferenču laikā var izmantot žurnālisti. Blakus lielajai preses konferenču zālei atrodas vēl viena auditorija.

Sīkāk par ieejas ēku
Kopējā platība aptuveni 3 000 m²
Augstums 27.50 m