Menu

Hoonekompleksi kirjeldus

Kolm põhielementi

EKP uue hoonekompleksi moodustavad kolm põhielementi: uuendatud sisestruktuuriga Grossmarkthalle (Frankfurdi endine hulgimüügiturg), aatriumi kaudu ühendatud kaksiktornidega kõrghoone ja sissepääsuhoone, mis loob visuaalse ühenduslüli kõrghoonekompleksi ning Grossmarkthalle vahel, tähistades peasissepääsu EKPsse Sonnemannstrasselt.


Grossmarkthalle

Täielikult restaureeritud ja renoveeritud Grossmarkthalle moodustab EKP uue hoonekompleksi lahutamatu osa. Galerii

Muinsuskaitsealune ehitis 1920. aastatest

Grossmarkthalle ehitati aastatel 1926–1928 linna tollase peaarhitekti professor Martin Elsaesseri projekti järgi. Alates 1972. aastast on hoone kuulunud arhitektuurimälestiste nimekirja ja selles tegutses 4. juunini 2004 puu- ja köögiviljaturg.

Uus otstarve

Pärast põhjalikku renoveerimist ja restaureerimist, mis viidi lõpule 2014. aastal, asuvad Grossmarkthalles EKP üldsusele juurdepääsetavad ruumid, nagu fuajee, näituseruumid, kohvik, külastajate ala, töötajate söökla ja konverentsiruumid. Konverentsiruumid on turuhalli integreeritud eraldiseisva siserajatisena. Grossmarkthallesse saab sissepääsuhoone all asuva peasissepääsu kaudu.

Grossmarkthalle andmed
Halli kogupindala u 12 500 m²
Halli kõrgus u 23 m
Halli pikkus 220 m
Halli laius 50 m
Tiibhoonete kõrgus 32,50 m
Tiibhoonete pindala u 975 m²

Kõrghoone

185 m kõrguse hoone silmapaistev siluett täiendab Frankfurdi panoraami idast. Galerii

Kõrghoone koosneb kahest hulknurksest tornist, mis on ühendatud aatriumi kaudu. Põhjatornis on 45 ja lõunatornis 43 korrust.

Vertikaalne linn

Kaksiktornide vaheline klaasist aatrium kujutab endast ühendavate platvormide ja sildadega vertikaalset linna, mis loob mulje tänavatest ja väljakutest. Platvormid jagavad aatriumi kolmeks eri kõrgusega (45–60 m) osaks.

Paindlikud lahendused

Kõrghoones asuvad enamik töökohti ja koosolekuruumid. Nõukogu avar istungitesaal ja EKP otsustusorganite liikmete tööruumid asuvad ülemistel korrustel. Kõik korrused võimaldavad tööruumide väga paindlikke lahendusi.

Kõrghoone andmed
Üldpind u 110 000 m²
Korruse pindala (korruse ja torni kohta) 700 m² kuni 1200 m²
Põhjatorni kõrgus 185 m (45 korrust)
Lõunatorni kõrgus 165 m (43 korrust)

Pääslahoone

Pääslahoone tähistab peasissepääsu EKPsse Sonnemannstrasselt. Galerii

Visuaalne ühenduslüli

Pääslahoone moodustab visuaalse sideme Grossmarkthalle ja kõrghoone vahel. Oma ebasümmeetrilise disaini, kaldus fassaadide ja suurejooneliste akendega on hoone kujunduslikuks sissejuhatuseks tagapool kõrguvatele kaksiktornidele.

Pressikeskus

Pääslahoones asub pressikeskus, kus toimuvad EKP pressikonverentsid. Pressikonverentsi saali pääseb fuajeest, mille kohal paiknevaid tööruume saavad kasutada ajakirjanikud pressikonverentside ajal. Saali kõrval asub veel üks auditoorium.

Pääslahoone andmed
Üldpind u 3000 m²
Kõrgus 27,50 m