Menu

Pastato aprašymas

Trys pagrindiniai elementai

Naujoji ECB būstinė - tai pastatų ansamblis, kurį sudaro trys pagrindiniai elementai: Grossmarkthalle pastatas (buvusi Frankfurto didmeninė turgavietė) su naujomis vidaus struktūromis; aukštybinis pastatas, kurį sudaro atriumu sujungti du biurų bokštai, ir įėjimo pastatas, kuris sukuria vizualią jungtį tarp Grossmarkthalle pastato ir aukštybinio pastato. Be to, tai – pagrindinis įėjimas į ECB iš Sonnemann gatvės (vok. Sonnemannstrasse) pusės.


Grossmarkthalle pastatas

Grossmarkthalle pastatas buvo visiškai renovuotas bei restauruotas ir yra neatsiejama naujosios ECB būstinės dalis. Nuotraukų galerija

3-iojo dešimtmečio reliktas

Grossmarkthalle pastatas pastatytas 1926–1928 m. pagal Martin Elsaesser, Frankfurto prie Maino Miesto planavimo departamento tuometinio direktoriaus, projektą. Nuo 1972 m. jis yra saugomas pastatas, o iki 2004 m. birželio 4 d. jame veikė didmeninis vaisių ir daržovių turgus.

Nauja paskirtis

2014 m. buvo baigti nuodugnūs renovavimo ir restauravimo darbai ir dabar šiame pastate įkurtos viešos ECB erdvės, pavyzdžiui, fojė, parodoms skirtos erdvės, kavinė, taip pat ten yra lankytojų centras, darbuotojų valgykla ir konferencijų salės. Pastarosios erdvės buvo integruotos į salę kaip atskiri pastatai pagal principą „namas name“. Į šią buvusią turgaus salę galima patekti per pagrindinį įėjimą įėjimo pastato apačioje.

Informacija apie Grossmarkthalle pastatą
Bendras salės plotas apytiksliai 12 500²
Salės aukštis apytiksliai 23 m
Salės ilgis 220 m
Salės plotis 50 m
Flygelių aukštis 32,50 m
Flygelių plotas apytiksliai 975 m²

Aukštybinis pastatas

Šis 185 m. aukščio ir savito silueto aukštybinis pastatas pratęsia Frankfurto panoramą toliau į rytus. Nuotraukų galerija

Aukštybinį pastatą sudaro du daugiakampiai bokštai, sujungti atriumu. Šiaurinis bokštas yra 45 aukštų, pietinis – 43.

Vertikalus miestas

Du bokštus jungiančio įstiklinto atriumo koncepcija pagrįsta „vertikalaus miesto“ idėja, mat jungiančios platformos ir tiltai sukuria miesto gatvių ir skverų įspūdį. Jungiamosios platformos dalija atriumą į tris skirtingo aukščio dalis (45–60 m).

Lankstumas

Šiame pastate yra didžioji dauguma ECB darbo vietų ir vidaus pasitarimams skirtų patalpų. ECB sprendimus priimančių organų kabinetai bei didelė posėdžių salė yra įsikūrę viršutiniuose aukštuose. Kiekviename aukšte yra galimybių įvairiai suplanuoti kabinetus.

Informacija apie aukštybinį pastatą
Bendras plotas apytiksliai 110 000 m²
Plotas (vieno bokšto vieno aukšto) Nuo 700 iki 1 200 m²
Šiaurinio bokšto aukštis 185 m (45 aukštai)
Pietinio bokšto aukštis 165 m (43 aukštai)

Įėjimo pastatas

Įėjimo pastatas yra pagrindinis įėjimas į ECB iš Sonnemann gatvės (vok. Sonnemannstrasse) pusės. Nuotraukų galerija

Vizuali jungtis

Įėjimo pastatas sukuria vizualią jungtį tarp Grossmarkthalle pastato ir aukštybinio pastato. Jo asimetriškas dizainas, palinkę fasadai ir didelis langų plotas tarsi meniškai įrėmina už jo esantį aukštybinį pastatą.

Spaudos centras

Įėjimo pastate įsikūręs spaudos centras. Iš jo transliuojamos ECB spaudos konferencijos. Į spaudos centrą galima patekti per fojė, virš kurios įrengtos darbo vietos, kuriomis spaudos konferencijų metu gali naudotis žurnalistai. Šalia didelės spaudos konferencijų salės yra dar viena salė.

Informacija apie įėjimo pastatą
Bendras plotas apytiksliai 3 000 m²
Aukštis 27,50 m