European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

Metų ataskaitoje aprašomi Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) uždaviniai ir veikla ir informuojama apie Eusosistemos pinigų politiką. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų pavasarį. Vienas iš ECB vykdomosios valdybos narių ją pristato per viešąjį klausymą Europos Parlamente.

2022 m.

Pagrindiniai skaičiai

+3,5%

Ekonomikos augimas sulėtėjo

Pirmąjį pusmetį tęsėsi euro zonos ekonomikos atsigavimas po pandemijos, tačiau antrąjį pusmetį jis labai sulėtėjo. BVP iš viso padidėjo 3,5 %.

Daugiau apie ekonomikos augimą
+250bazinių punktų

ECB pradėjo didinti savo pagrindines politikos palūkanų normas

Liepos mėn. pirmą kartą per daugiau nei dešimtmetį Valdančioji taryba padidino ECB pagrindines palūkanų normas. Taip pasibaigė neigiamų politikos palūkanų normų laikotarpis. Per antrąjį pusmetį palūkanos padidintos 250 bazinių punktų, siekiant grąžinti infliaciją į tikslinį 2 % vidutiniu laikotarpiu lygį.

Mūsų pinigų politika
20metų

2022 m. minėta grynųjų eurų 20-ies metų sukaktis

Eurų banknotų ir monetų įvedimas 2002 m. buvo ypatingas įvykis Europos istorijoje. Dėl jo šiandien savo rankose turime apčiuopiamą Europos integracijos simbolį.

Daugiau

Pristatymas Europos Parlamentui

Skaitykite Luiso de Guindoso kalbą, kuria jis Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatė metų ataskaitą.

Skaityti kalbą

Visa ataskaita

Sužinokite, ką nuveikė ECB ir kaip vertiname praėjusių metų ekonomikos raidą.

Skaityti visą ataskaitą

Atsakymas į pastabas

Pranešime, paskelbtame ECB 2022 metų ataskaitos pristatymo Europos Parlamente proga, pateikiami atsakymai į Europos Parlamento rezoliucijoje dėl ankstesnių metų ataskaitos išdėstytas pastabas ir reikalavimus.

Skaityti visą pranešimą

Finansinės ataskaitos

Finansinės ataskaitos rodo mūsų finansinę būklę ir veiklos rezultatus. Jos yra metų ataskaitos dalis, tačiau skelbiamos ankstėliau – vasario mėn. Peržiūrėkite naujausias ir ankstesnes ataskaitas.

Finansinės ataskaitos
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Atskaitomybės įsipareigojimai

ECB yra nepriklausoma institucija, kuri savo uždaviniams ir įsipareigojimams įvykdyti savo nuožiūra taiko turimas priemones. Svarbu tai, kad šis nepriklausomumas turi atsvarą – atskaitomybę.

Atskaitomybė

Transliacijos internetu

ECB pirmininkas ir kiti Vykdomosios valdybos nariai reguliariai pasisako Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai