European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

Metų ataskaitoje aprašomi Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) uždaviniai ir veikla ir informuojama apie Eusosistemos pinigų politiką. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų balandžio mėn. Vienas iš ECB vykdomosios valdybos narių ją pristato per viešąjį klausymą Europos Parlamente.

2021 m.

Pagrindiniai skaičiai

+5,3%

Ekonomika atsigavo

2020 m. dėl pandemijos stipriai susitraukęs euro zonos realusis BVP 2021 m. padidėjo 5,3 %, nes pandeminė padėtis pagerėjo, o apribojimai buvo pamažu švelninami.

Daugiau
2%

ECB nustatė simetrinį 2 % infliacijos tikslą

Peržiūrėjęs savo strategiją, ECB iš naujo suformulavo savo kainų stabilumo tikslą – simetrinį 2 % infliacijos vidutiniu laikotarpiu tikslą.

Daugiau
7,6%

ECB ne pinigų politikos tikslais laikomiems portfeliams taikoma tvaraus ir atsakingo investavimo strategija

Žaliųjų vertybinių popierių dalis ECB nuosavų lėšų portfelyje 2021 m. padvigubėjo ir sudarė 7,6 %. Nuosavo kapitalo ir bendrovių obligacijų lyginamieji indeksai, taikomi darbuotojų pensijų fondui, buvo pakeisti mažo anglies dioksido kiekio ekvivalentais, taip gerokai sumažinant šio fondo paliekamą anglies pėdsaką.

Daugiau

Pristatymas Europos Parlamentui

Skaitykite Luiso de Guindoso kalbą, kuria jis Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatė metų ataskaitą.

Skaityti kalbą

Visa ataskaita

Sužinokite, ką nuveikė ECB ir kaip vertiname praėjusių metų ekonomikos raidą.

Skaityti visą ataskaitą

Finansinės ataskaitos

Finansinės ataskaitos rodo mūsų finansinę būklę ir veiklos rezultatus. Jos yra metų ataskaitos dalis, tačiau skelbiamos ankstėliau – vasario mėn. Peržiūrėkite naujausias ir ankstesnes ataskaitas.

Finansinės ataskaitos
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Atskaitomybės įsipareigojimai

ECB yra nepriklausoma institucija, kuri savo uždaviniams ir įsipareigojimams įvykdyti savo nuožiūra taiko turimas priemones. Svarbu tai, kad šis nepriklausomumas turi atsvarą – atskaitomybę.

Atskaitomybė

Transliacijos internetu

ECB pirmininkas ir kiti Vykdomosios valdybos nariai reguliariai pasisako Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai