Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Metų ataskaita

Metų ataskaitoje aprašomi Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) uždaviniai ir veikla ir informuojama apie Eusosistemos pinigų politiką. Ataskaita paprastai skelbiama kitų metų balandžio mėn. Vienas iš ECB vykdomosios valdybos narių ją pristato per viešąjį klausymą Europos Parlamente.

2020

Pagrindiniai skaičiai

–6,6 %

Dėl koronaviruso sukeltos krizės ekonomika susitraukė

2020 m. dėl pandemijos euro zonos ekonominis aktyvumas kito netolygiai. 2020 m. pirmą pusmetį jis smarkiai sumažėjo, o antrą pusmetį iš dalies atsigavo. Palyginti su 2019 m., BVP sumažėjo 6,6 %.

Daugiau
0,3 %

2020 m. infliacija sumažėjo

Pandemija padarė didelį poveikį ir kainų raidai: vidutinė euro zonos infliacija sumažėjo nuo 1,2 % (2019 m.) iki 0,3  % (2020 m.).

Daugiau
2,2 trln. eurų

Papildomas likvidumas palaikė įmones ir namų ūkius

Bankų sektoriuje centrinių bankų likvidumas padidėjo 2,2 trln. eurų. To pasiekta ECB priemonėmis, skirtomis palankioms finansavimo sąlygoms ekonomikoje užtikrinti ir kainų stabilumui vidutiniu laikotarpiu palaikyti.

Daugiau

Pristatymas Europos Parlamentui

Skaitykite Luiso de Guindoso kalbą, kuria jis Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komitete pristatė metų ataskaitą.

Skaityti kalbą

Visa ataskaita

Sužinokite, ką nuveikė ECB ir kaip mes vertiname praėjusių metų ekonomikos raidą.

Skaityti visą ataskaitą

Finansinės ataskaitos

Finansinės ataskaitos rodo mūsų finansinę būklę ir veiklos rezultatus. Jos yra metų ataskaitos dalis, tačiau skelbiamos ankstėliau – vasario mėn. Peržiūrėkite naujausias ir ankstesnes ataskaitas.

Finansinės ataskaitos
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Atskaitomybės įsipareigojimai

ECB yra nepriklausoma institucija, kuri savo uždaviniams ir įsipareigojimams įvykdyti savo nuožiūra taiko turimas priemones. Svarbu tai, kad šis nepriklausomumas turi atsvarą – atskaitomybę.

Atskaitomybė

Transliacijos internetu

ECB pirmininkas ir kiti Vykdomosios valdybos nariai reguliariai pasisako Europos Parlamente.

Klausymai Europos Parlamente

Visi šios dalies puslapiai