Apskatiet!

Nav laika lasīt garu rakstu?
Informācija par ECB multividē.

Kā mūsu politika ietekmē dzīvi jūsu dzimtajā ciematā vai pilsētā?

16.10.2018.

ECB Valdes loceklis Benuā Kerē (Benoît Cœuré) apmeklēja "Vorwerk" rūpnīcu Francijas ciematā Kluā pie Luāras. Viņš runāja ar vietējiem iedzīvotājiem par to, kā ECB politika rosinājusi bankas vairāk aizdot uzņēmumiem, radot labākus nosacījumus uzņēmējdarbībai un palīdzot radīt jaunas darbavietas.

Skatīt


Kā ECB politika mazinājusi nevienlīdzību

27.07.2018.

ECB monetārās politikas pasākumi laikā kopš 2014. gada ne vien veicinājuši izaugsmi un novērsuši deflācijas risku – tie mazinājuši arī vispārējo nevienlīdzību euro zonā, kā liecina jauns pētījums. Noskatieties sērijas "Noderīga informācija" video, lai uzzinātu, kā tas noticis.

Skatīt


Kā izvēlas ECB Valdes locekļus?

08.06.2018.

Vai kādreiz esat domājuši, kā tiek iecelti Valdes locekļi? Vēlēti valstu pārstāvji Eiropas līmenī lemj par kandidātu atbilstību Valdes locekļa amatam. Valdes locekļu pilnvaru termiņš ir astoņi gadi un to nevar pagarināt. Uzziniet, kas izvirza kandidatūras un kā notiek atlase.

Skatīt


Kā euro palīdz eiropiešiem veikt uzņēmējdarbību?

09.05.2018.

Mazie un vidējie uzņēmumi veido euro zonas tautsaimniecības mugurkaulu. Uzziniet, kādas priešrocības vienotā valūta sniedz uzņēmējiem un mazo uzņēmumu īpašniekiem!

Skatīt


Kā mēs aizsargājam savu naudu pret kiberuzbrukumiem?

02.05.2018.

Mēs noguldām naudu bankā, lai tā būtu drošībā. Taču kas notiek, ja kāds ielaužas bankas datorsistēmā? Noskatieties video par to, kā ECB palīdz nodrošināt finanšu sistēmas drošību, mudinot veikt ētisku datorsistēmu uzlaušanu.

Skatīt


Kas ir TARGET ātro maksājumu norēķini (TIPS)?

17.10.2017.

Uzziniet vairāk par TIPS – jauno pakalpojumu, kas tiks ieviests 2018. gada beigās un atvieglos uzņēmumu un iedzīvotāju dzīvi.

Skatīt


Kāpēc saglabājas zemas procentu likmes?

04.10.2017.

Uzziniet, kāpēc cenu stabilitātes nodrošināšanai nepieciešamas zemas procentu likmes.

Skatīt


Drīzumā: pārrobežu zibmaksājumi

02.10.2017.

Mūsdienās tik daudz kas pieejams zibenīgi ātri, un varbūt esam brīnījušies, kāpēc bankas pārskaitījumi dažkārt var aizņemt līdz pat 24 stundām. ECB strādā, lai to mainītu.

Skatīt


Kā norēķinās eiropieši?

12.04.2017.

2017. gada 4. aprīlī ECB laida apgrozībā jaunu 50 euro banknoti ar uzlabotiem pretviltošanas elementiem. Uzziniet vairāk par to, kā Eiropas iedzīvotāji mūsdienās veic maksājumus.

Skatīt


No izveides līdz apgrozībai – jaunās 50 euro banknotes ceļš

04.04.2017.

Darbs pie jaunās 50 euro banknotes dizaina veidošanas, izstrādes, drukāšanas, testēšanas, ražošanas, iepakošanas, glabāšanas, transportēšanas un emitēšanas turpinājies vairākus gadus. Uzziniet par cilvēkiem un procesiem, kas bijuši iesaistīti banknotes sarežģītajā ceļā, pirms tā no bankomāta varēja nonākt jūsu rokās.

Skatīt


Euro – atveram durvis eiropiešiem

07.02.2017.

Eiropas valstu vadītāji pirms 25 gadiem parakstīja Māstrihtas līgumu. Tas bija Eiropas integrācijas pavērsiena punkts, kas sagatavoja ceļu euro ieviešanai. Noskatieties video un uzziniet, kā pēc vienotās valūtas ieviešanas eiropiešiem kļuvis vieglāk ceļot, studēt un strādāt ārvalstīs.

Skatīt


Euro ārpus Eiropas

24.01.2017.

Aptuveni 339 milj. cilvēku euro zonā ikdienā izmanto euro banknotes un monētas. Taču vai zinājāt, ka euro izmanto arī vairākās valstīs ārpus euro zonas un teritorijās, kas neatrodas Eiropas kontinentā? Aplūkojiet kartes, lai uzzinātu, kur tās atrodas!

Vairāk


Informatīvs attēls "Kā darbojas kvantitatīvā stimulēšana?"

09.12.2016.

ECB aktīvu iegādes programmas veicina ekonomisko izaugsmi un palīdz sasniegt mūsu inflācijas mērķi. Uzziniet, kā darbojas programmas, kāda ir komercbanku loma un kā šie pasākumi ietekmē uzņēmumus un patērētājus.

Vairāk


Pieci fakti par jauno 50 euro banknoti

05.07.2016.

Jums ir iespēja pirmo reizi aplūkot jauno 50 euro banknoti un uzzināt piecas lietas, kuras varbūt nezinājāt par Eiropā visbiežāk izmantoto banknoti.

Skatīt


Ieskats AIP

06.06.2016.

Ielūkojieties aizkulisēs un iepazīstieties ar cilvēkiem, kas plāno un īsteno ECB aktīvu iegādes programmu. Uzziniet vairāk par kvantitatīvi veicinošajiem pasākumiem un rodiet atbildes uz jautājumiem "Kāpēc?" un "Kā?".

Skatīt


Uzziniet vairāk par ITRMO II

10.03.2016.

Kas ir jaunā ilgāka termiņa refinansēšanas mērķoperāciju kārta un kāpēc tā nepieciešama? ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) sniedz ieskatu šajos jautājumos.

Skatīt


Kā T2S veicina Eiropas vienoto kapitāla tirgu?

02.07.2015.

Uzziniet, kā T2S – jaunā Eiropas vērtspapīru norēķinu platforma – atvieglo vērtspapīru kustību Eiropā un samazina ar to saistītās izmaksas, palīdzot uzņēmumiem un ieguldītājiem.

Skatīt


Euro zonas hronoloģija

01.01.2015.

Izpētiet šo interaktīvo karti, lai uzzinātu, kuras valstis pievienojušās euro zonai un kad tas noticis.

Vairāk


ECB telpas – no vīzijas līdz realitātei

10.12.2014.

ECB darbinieki 2014. gada novembrī pārcēlās uz jaunu ēku Frankfurtes Ostendā. Noskatieties šo īso videomateriālu par būvdarbu gaitu.

Skatīt


Pārskats par iebildumu neizteikšanas procedūru VUM

Lēmumu pieņemšana ECB banku uzraudzības jomā

04.11.2014.

Uzziniet, kā tiek pieņemti lēmumi banku uzraudzības jomā, pamatojoties uz iebildumu neizteikšanas procedūru.

Vairāk


Tirgus infrastruktūras integrācija

24.09.2014.

Eiropas tirgus infrastruktūras integrācija nozīmē vienotu, efektīvu "cauruļvadu sistēmu", kas atrodas tirgus pamatā. Uzziniet, kādas priekšrocības maksājumu un vērtspapīru norēķinu infrastruktūra sniedz iedzīvotājiem, uzņēmumiem un ieguldītājiem.

Skatīt


Kā mani ietekmē negatīvas procentu likmes?

05.06.2014.

Padome 2014. gada 5. jūnijā noteica negatīvu noguldījumu iespējas procentu likmi. ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) skaidro, ko šāda procentu likme nozīmē euro zonas noguldītājiem.

Skatīt


Uzziniet vairāk par VUM trīs minūtēs!

24.03.2014.

Noskatieties šo video par Vienoto uzraudzības mehānismu un uzziniet, kā tiek īstenota Eiropas banku uzraudzība.

Skatīt


Uzziniet vairāk par ECB un Eurosistēmu!

26.09.2013.

Kas ir inflācija? Kāpēc cenu stabilitāte ir tik svarīga? Trīs minūšu ilgais stāstījums par ECB un Eurosistēmas lomu un uzdevumiem sniegs atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem.

Skatīt