Žiūrėti

Atsibodo skaityti?
Sužinokite apie ECB iš multimedijos šaltinių.

Kaip mūsų politika veikia vietos bendruomenes?

2018 m. spalio 16 d.

Vykdomosios valdybos narys Benoît Cœuré lankėsi „Vorwerk“ gamykloje Klua prie Luaro miestelyje Prancūzijoje. Su vietiniais jis kalbėjosi apie tai, kaip ECB paskatino bankus teikti paskolas įmonėms. Tai reiškia geresnes sąlygas verslui ir galimybes sukurti daugiau darbo vietų.

žiūrėti


Kaip ECB politika mažina nelygybę

2018 m. liepos 7 d.

Naujo tyrimo duomenimis patvirtinta, kad ECB pinigų politikos priemonėmis nuo 2014 m. ne tik paskatintas ekonomikos augimas ir panaikinta defliacijos rizika, bet ir apskritai sumažinta nelygybė euro zonoje. Pažiūrėkite šį vaizdo siužetą ir sužinokite, kaip.

žiūrėti


Kaip skiriami Vykdomosios valdybos nariai?

2018 m. birželio 8 d.

Ar kada nors jums buvo kilęs klausimas, kaip skiriami ECB vykdomosios valdybos nariai? Išrinktieji šalių atstovai europiniu lygmeniu nusprendžia, kas gali tapti Valdybos nariu nepratęsiamai aštuonerių metų kadencijai. Sužinokite, kas siūlo kandidatus ir kaip jie renkami.

žiūrėti


Kuo eurai naudingi Europos verslininkams?

2018 m. gegužės 9 d.

Mažosios ir vidutinės įmonės yra euro zonos ekonomikos stuburas. Sužinokite, kuo bendra valiuta naudinga verslininkams ir mažųjų įmonių savininkams.

žiūrėti


Kaip apsaugoti savo pinigus nuo kibernetinių išpuolių?

2018 m. gegužės 2 d.

Padedame savo pinigus į banką saugojimui. Bet kas nutiktų, jei būtų įsilaužta į banko kompiuterių sistemą? Pasižiūrėkite šį vaizdo siužetą, kuriame aiškinama, kaip ECB padeda užtikrinti finansų sistemos saugumą skatindamas taikyti etiško įsilaužimo metodą …

žiūrėti


Kas yra TARGET momentinių mokėjimų vykdymo (TIPS) sistema?

2017 m. spalio 17 d.

Sužinokite daugiau apie TIPS – 2018 m. pabaigoje pradėsiančią veikti naują paslaugą, kuri palengvins įmonių ir žmonių gyvenimą.

žiūrėti


Kodėl palūkanų normos mažos?

2017 m. spalio 4 d.

Sužinokite, kodėl kainų stabilumui reikia mažų palūkanų normų.

žiūrėti


Tarptautiniai momentiniai mokėjimai – jau netrukus

2017 m. spalio 2 d.

Šiais laikais daug ką įmanoma padaryti iškart, todėl gali kilti klausimas, kodėl gi banko pavedimai vis dar keliauja beveik 24 valandas. Kaip tik tai ECB ir stengiasi pakeisti.

žiūrėti


Kaip europiečiai moka?

2017 m. balandžio 12 d.

2017 m. balandžio 4 d. ECB išleido į apyvartą naująjį 50 eurų banknotą su pagerintomis apsaugos priemonėmis. Sužinokite, kaip šiais laikais moka europiečiai.

žiūrėti


Nuo sukūrimo iki išleidimo – naujojo 50 eurų  banknoto kelias

2017 m. balandžio 4 d. 

Visas ciklas, pradedant naujojo 50 eurų banknoto dizaino sukūrimu, banknotų gamyba, spausdinimu, testavimu, pakavimu, saugojimu, transportavimu ir baigiant išleidimu į apyvartą, trunka ne vienus metus. Pažiūrėkite, kiek žmonių dalyvauja šiame procese ir koks sudėtingas banknoto kelias iki bankomato.

žiūrėti


Eurai atveria duris europiečiams

2017 m. vasario 7 d.

Prieš 25 metus Europos lyderiai pasirašė Mastrichto sutartį – tai buvo vienas iš svarbiausių Europos integraciją paskatinusių įvykių, padėjęs pamatą eurui. Pažiūrėkite, kaip su bendrąja valiuta europiečiams tapo paprasčiau keliauti, studijuoti ir dirbti užsienyje.

žiūrėti


Euro naudojimas ne Europoje

2017 m. sausio 24 d.

Apie 339 milijonai žmonių euro zonoje kasdien naudoja eurų banknotus ir monetas. O ar žinote, kad eurai naudojami ir už Europos Sąjungos bei Europos ribų? Pasižiūrėkite mūsų parengtą žemėlapį ir sužinokite, kur dar jie naudojami.

daugiau


Infografika: kaip veikia kiekybinis skatinimas

2016 m. gruodžio 9 d.

ECB vykdomos turto pirkimo programos skatina ekonomikos augimą ir padeda priartinti infliaciją prie siekiamo lygio. Sužinokite, kaip šios programos veikia, koks komercinių bankų vaidmuo jose ir kokią įtaką jos daro verslui ir vartotojams.

daugiau


Penki faktai apie naująjį 50 € banknotą

2016 m. liepos 5 d.

Pamatykite naująjį 50 € ir sužinokite penkis dalykus, kurių galbūt dar nežinojote apie Europos labiausiai naudojamo nominalo banknotą.

žiūrėti


Turto pirkimo programa iš arčiau

2016 m. birželio 6 d.

Galite iš arčiau pamatyti, kaip dirba ECB turto pirkimo programą rengiantys ir vykdantys žmonės, ir daugiau sužinoti apie kiekybinį skatinimą euro zonoje.

žiūrėti


Kas yra TITRO-II?

2016 m. kovo 10 d.

Kas yra naujos tikslinės ilgesnės trukmės refinansavimo operacijos ir kam jos reikalingos? Plačiau paaiškina ECB Pirmininkas Mario Draghi.

žiūrėti


Kaip T2S padeda kurti Europos bendrąją kapitalo rinką?

2015 m. liepos 2 d.

Pažiūrėkite, kaip paprastėja ir pinga vertybinių popierių „keliavimas“ po Europą įvedus naująją atsiskaitymų už vertybinius popierius sistemą T2S ir kuo tai naudinga įmonėms bei investuotojams.

žiūrėti


Kas ir kada prisijungė prie euro zonos?

2015 m. sausio 1 d.

Šis interaktyvus žemėlapis padės jums sužinoti, kurios šalys priklauso euro zonai ir kada jos į ją įstojo.

daugiau


Naujoji ECB būstinė. Nuo vizijos iki realybės

2014 m. gruodžio 10 d.

2014 m. lapkričio mėn. ECB darbuotojai persikėlė į naują ECB pastatą Frankfurto Ostend rajone. Pažiūrėkite šį filmuką apie tai, kaip jis buvo statomas.

žiūrėti


BPM nustatyta neprieštaravimo tvarka

Sprendimų priėmimas ECB bankų priežiūros srityje

2014 m. lapkričio 4 d.

Sužinokite, kaip, taikant neprieštaravimo tvarką, priimami sprendimai dėl bankų priežiūros.

daugiau


Rinkos infrastruktūros integracija

2014 m. rugsėjo 24 d.

Integruota Europos rinkos infrastruktūra – tai viena bendra efektyvi rinkos „transporto sistema“. Pažiūrėkite, kuo mokėjimų ir atsiskaitymų už vertybinius popierius infrastruktūra naudinga gyventojams, įmonėms ir investuotojams.

žiūrėti


Ką man reiškia neigiama palūkanų norma?

2014 m. birželio 5 d.

2014 m. birželio 5 d. Valdančioji taryba įvedė neigiamą palūkanų normą už indėlius. ECB Pirmininkas Mario Draghi aiškina, ką toks sprendimas reiškia euro zonos indėlininkams.

žiūrėti


Apie BPM – per 3 minutes

2014 m. kovo 24 d.

Pažiūrėkite šį filmuką apie Bendrą priežiūros mechanizmą ir sužinosite, kaip Europoje vykdoma bankų priežiūra.

žiūrėti


ECB ir Eurosistemos pristatymas

2013 m. rugsėjo 26 d.

Kas yra infliacija? Kodėl jums svarbus kainų stabilumas? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau sužinosite pažiūrėję šį 3 minučių trukmės pasakojimą apie ECB ir Eurosistemos vaidmenį bei uždavinius.

žiūrėti