Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2021. gads

Monētu aprakstiem šajā lapā izmantota informācija no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc tie var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Andora

Motīvs: rūpes par mūsu vecāka gadagājuma cilvēkiem

Apraksts. Monētas tematiku "CUIDEM LA NOSTRA GENT GRAN" ("Rūpes par mūsu vecāka gadagājuma cilvēkiem") simbolizē jauna cilvēka roka, kas tur vecāka cilvēka roku. Zem rokām attēlots stetoskops. Virs emitentvalsts nosaukuma "ANDORRA" lokā ir izkārtoti vairāki simboliski SARS-CoV-2 vīrusa attēli, kas atspoguļo valsts apņemšanos novērst vīrusa izplatību un rūpēties par saviem pilsoņiem. Dizainparaugā ir norādīts arī izdošanas gads "2021". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 70 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada pēdējais ceturksnis

Andora

Motīvs: Meritšelas Dievmāte

Apraksts. Dizainparauga priekšplānā attēlota romānikas stilā veidotās Meritšelas Dievmātes (Andoras Firstistes svētās aizbildnes) grebuma reprodukcija, kas datējama ar 11.–12. gadsimtu. Dizainparauga fonā redzams bazilikas sanktuārija, kurā atrodas dievmāte, daļējs atveidojums, grafisks elements, kas simbolizē ziedu, emitentvalsts nosaukums "ANDORRA" un gadskaitļi "1921–2021". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 73 750 monētu

Emisijas datums: 2021. gada pēdējais ceturksnis

Slovākija

Motīvs: Aleksandra Dubčeka 100. dzimšanas diena

Apraksts. Profilā no kreisās puses attēlots vadošais slovāku politiķis Aleksandrs Dubčeks, kura centieni īstenot liberālas reformas Čehoslovākijā 1968. gadā kļuva pazīstami kā "Prāgas pavasaris". Gar monētas iekšējo loku kreisajā malā norādīta emitentvalsts "SLOVENSKO". Profila lejas daļā norādīts vārds "Alexander Dubček" (vārds virs uzvārda), zem uzvārda – viņa dzimšanas gads 1921 un nāves gads 1992, arī viens virs otra. Labajā malā ir emisijas gads 2021, zem gada – Kremnicas monētu kaltuves zīme, kas sastāv no burtiem "MK", kuri atrodas starp divām presformām. Blakus labās puses apakšējai malai ir monētas valsts puses dizainparauga autora Branislav Ronai stilizēti iniciāļi "BR". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada novembris

Somija

Motīvs: Olandes autonomijas 100. gadadiena

Apraksts. Uz monētas redzama arhipelāga ainava, ko veido reljefas formas. Dizainparauga apakšējā daļā attēlots jūras ceļš ar bojām, laivas priekšgals un roka, kas tur kompasu. Dizainparauga horizontālā vidus līnija ir jūras horizonts. Dizainparauga augšējā daļā attēlotas debesis un mākoņi. Apakšējā daļā puslokā ir uzraksts "OLANDES SALU AUTONOMIJAS 100 GADI" somu valodā. Augšpusē puslokā ir uzraksts "OLANDES SALU AUTONOMIJAS 100 GADI" zviedru valodā. Centrā starp abiem uzrakstiem ir divi dimanta formas izcēlumi: viens kreisajā un otrs – labajā pusē. Virs dimantiem labajā pusē ir uzraksts "2021 FI", bet kreisajā pusē – Somijas monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 800 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada rudens

Beļģija

Motīvs: 500. gadadiena kopš rīkojuma izdošanas par monētu emisijas otro posmu Kārļa V valdīšanas laikā

Apraksts. Monētas valsts pusē iekšējā daļā attēlots Kārļa V portrets un iegravēts teksts "Carolus V". Monētas kreisajā pusē redzams 500 gadus senais zelta "carolusgulden", kas tika izdots saskaņā ar rīkojumu par monētu emisijas otro posmu Kārļa V valdīšanas laikā. Tā kā monētas tiks kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, monētas apakšējā daļā ir attēlota gan Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaducejs), gan Beļģijas kaltuves meistara zīme (Herzeles pašvaldības ģerbonis). Tajā ietverti arī monētas dizaina autora Luc Luycx iniciāļi "LL". Valsts kods "BE" un gadskaitlis "2021" atrodas monētas kreisajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 155 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada rudens

Igaunija

Motīvs: Igaunijas nacionālais dzīvnieks – vilks

Apraksts. Dizainparaugā attēlots vilka siluets uz meža fona. Pie iekšējā apļa malas kreisajā pusē ir redzams valsts nosaukums "EESTI", labajā pusē – emisijas gads "2021" un augšpusē – teksts "CANIS LUPUS" ("vilks" latīņu valodā). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada rudens

Malta

Motīvs: Maltas aizvēsturiskie Taršīnas tempļi (no sērijas "UNESCO Pasaules mantojuma vietas")

Apraksts. Dizainparaugā attēlota aizvēsturiskās būves detaļa. Virs attēla ir uzraksts "TARXIEN TEMPLES 3600–2500 BC". Lejas daļā ir emitentvalsts nosaukums "MALTA", un zem nosaukuma – emisijas gads "2021". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 181 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada oktobris

Vatikāns

Motīvs: Dantes Aligjēri nāves 700. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots Dantes portrets un Florencē esošais palaco Vekjo (Palazzo Vecchio). Augšā labajā pusē pusaplī redzams emitentvalsts nosaukums "CITTÀ DEL VATICANO". Apakšā ir uzraksts "Dante", zem uzraksta – gadskaitļi 1321–2021 un mākslinieka vārds "P. DANIELE". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 86 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada oktobris

Slovēnija

Motīvs: pirmā Slovēnijas muzeja, proti, Karniolas provinces muzeja, dibināšanas 200. gadadiena

Apraksts. Par dizainparauga iedvesmu kalpojušas joslas uz Vače Situla – viena no skaistākajiem situlu mākslas artefaktiem. Joslas ir nākamajām paaudzēm muzeja glabātās vēstures slāņu grafisks simbols. Dizainparaugā attēloti muzeja vēstures slāņi ar dažādiem nosaukumiem, kādi muzejam bijuši tā 200 gadu ilgajā pastāvēšanā. Vārdi ir attēloti joslās tā, kā tie būtu uzrakstīti uz Vače Situla. Dizainparaugā iekļauts valsts nosaukums "SLOVENIJA" un emisijas gads 2021. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada oktobris

Francija

Motīvs: olimpiskās spēles Parīzē 2024. gadā

Apraksts. Dizainparaugā attēlota Marianna (Francijas Republikas simbols un Francijas numismātikas ikona), kas skrien "tradicionālā" stilā (šādi atsaucoties uz antīkajām olimpiskajām spēlēm). Mariannas siluets saplūst ar Eifeļa torni, kas ir Parīzes kultūras mantojuma pamatelements, abiem tēliem veidojot kopīgu asi. Fonā ir attēlota vieglatlētikas trase, kuras kreisajā pusē ir redzama Parīzes 2024. gada spēļu emblēma. Zem torņa arkas redzams gadskaitlis, norāde "RF" un kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 510 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada septembris

Igaunija

Motīvs: somugru tautas

Apraksts. Monētas valsts pusē attēlots alu zīmējums, kas atklāts Oņegas ezera apkaimē. Mednieka, aļņa, ūdensputna un saules tēli veido somugru tautu simbolisku dzīves ciklu. Centrālā figūra ir ūdensputns, kas ir attēlots visu somuguru tautu mākslā un folklorā. Augšējā labajā pusē puslokā iegravēts valsts nosaukums "EESTI", kam seko gadskaitlis "2021". Apakšējā kreisajā pusē ir uzraksts "FENNO-UGRIA". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada septembris

Sanmarīno

Motīvs: Albrehta Dīrera dzimšanas 550. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlota Jaunava Marija ar Jēzusbērnu – fragments no Ufici galerijā (Florencē) glabātās Albrehta Dīrera gleznas "Madonna ar bērnu". Kreisajā pusē ir uzraksts "SAN MARINO" un monētu kaltuves zīme "R". Augšējā labajā pusē ir Albrehta Dīrera iniciāļu "AD" monogramma, un labajā pusē ir uzraksts "DÜRER". Apakšā ir autora Valerio De Seta iniciāļi "VdS" un gadskaitļi 1471–2021. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 54 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada augusts

Monako

Motīvs: firsta Alberta II un firstienes Šarlēnas laulību 10. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēloti firsta Alberta II un firstienes Šarlēnas portrets profilā. Apakšējā daļā puslokā ir uzraksts "2011 MARIAGE PRINCIER 2021". Augšpusē redzams emitentvalsts nosaukums "MONACO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada jūlijs

Lietuva

Motīvs: Dzūkija (no sērijas "Lietuvas etnogrāfiskie reģioni")

Apraksts. Dizainparaugā attēlotajā ģerbonī redzams bruņots kareivis, kas labajā rokā tur helebardi un kreiso roku atbalstījis pret sudraba baltu vairogu. Uz sijas novietoto ģerboni tur divi lūši. Zemāk ir lente ar uzrakstu latīņu valodā EX GENTE BELICOSISSIMA POPULUS LABORIOSUS (no kareivīgas cilts cēlusies strādīga tauta). Kompozīciju ieskauj uzraksts LIETUVA un DZŪKIJA, kā arī emisijas gads (2021) un Lietuvas monētu kaltuves zīme. Dizainparauga autors ir Rolands Rimkūns. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada 3. ceturksnis

Vatikāns

Motīvs: Karavadžo dzimšanas 450. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlots zēns ar augļu grozu no Karavadžo gleznas. Augšējā daļā puslokā izvietots emitentvalsts nosaukums "CITTA' DEL VATICANO". Kreisajā pusē ir monētu kaltuves zīme "R". Apakšējā daļā ir uzraksts "CARAVAGGIO", zem uzraksta – gadskaitļi 1571–2021. Apakšējā daļā labajā pusē ir mākslinieces Kjāras Prinčipes (Chiara Principe) iniciāļi "CP". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 86 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada jūnijs

Мalta

Motīvs: Pandēmijas varoņi

Apraksts. Dizainparaugu veido Maria Anna Frisone, un tajā ir attēloti divi mediķi, kas gatavojas stāties pretī nezināmajam. Šādi tiek cildināts minēto personu pašaizliedzīgais darbs priekšējās rindās cīņā ar Covid-19 pandēmiju. Augšpusē puslokā ir uzraksts "PANDĒMIJAS VAROŅI". Apakšā puslokā ir uzraksts "MALTA – 2021". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 72 500 monētu

Emisijas datums: 2021. gada jūnijs

Beļģija

Motīvs: Beļģijas un Luksemburgas Ekonomikas savienības (BLEU) izveides 100. gadadiena

Apraksts. Monētas valsts pusē attēloti Beļģijas karalis Filips I un Luksemburgas lielhercogs Anrī. Uz monētas ir attēlotas arī abu valstu kontūras, vārdi "ECONOMIC UNION" ("Ekonomikas savienība") un gadskaitļi "1921" un "2021". Tā kā monētas tiks kaltas Nīderlandes Karaliskajā monētu kaltuvē, monētas apakšējā daļā ir attēlota gan Utrehtas monētu kaltuves zīme (kaducejs), gan Beļģijas kaltuves meistara zīme (Herzeles pašvaldības ģerbonis). Tajā ietverti arī monētas dizaina autora Luc Luycx iniciāļi "LL". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 155 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada vasara

Portugāle

Motīvs: Portugāles dalība 2020. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs

Apraksts. Portugāles Nacionālās olimpiskās komitejas emblēmas autora veidots stilizēts attēls, ko ieskauj uzraksts "Portugal nos Jogos Olímpicos de Tóquio'20 2021".

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada maijs

Somija

Motīvs: žurnālistika un atklāta saziņa, kas atbalsta Somijas demokrātiju

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlotos skaitļus var interpretēt kā stilizētus cilvēku siluetus no lentēm, kas savītas vijīgā tīklā. Ap monētas iekšējās daļas ārējām malām ir izvietoti vārdi "JOURNALISMI JOURNALISTIK". Iekšējās daļas apakšā ir uzraksts "2021 FI" ar Somijas monētu kaltuves zīmi priekšplānā. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 800 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada pavasaris

Lietuva

Motīvs: UNESCO programma "Cilvēks un biosfēra" – Žuvintas biosfēras rezervāts

Apraksts. Dizainparaugā ir redzama UNESCO programmas "Cilvēks un biosfēra" biosfēras rezervātu tīklam piederošajam Žuvintas biosfēras rezervātam raksturīgā ainava: attālas salas ezerā ar unikālu sugu putniem un Lietuvas lielākais mitrājs ar tā savdabīgajiem dzīvniekiem. Priekšplānā ir attēlots lielais dumpis, kas mēģina noķert ūdenī peldošu sarkanvēdera ugunskrupi. Labajā pusē meldrājā ir grīšļu ķauķis un augšā – pelēko dzērvju bars un paugurknābja gulbis, kas simbolizē rezervāta izveidi. Dizainparaugam augšā ir uzraksts LIETUVA un apakšā – ŽUVINTAS un UNESCO, kā arī emisijas gads (2021) un Lietuvas monētu kaltuves zīme. Dizainparauga autori ir Egle Ratkute (Eglė Ratkutė) un Ernests Žemaitis (Ernestas Žemaitis). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada 2. ceturksnis

Grieķija

Motīvs: Grieķijas revolūcijas 200. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā centrā attēlots Grieķijas karogs, ko ieskauj lauru zari. Gar iekšējo malu grieķu valodā ir rakstīti vārdi "1821–2021. GRIEĶIJAS REVOLŪCIJAS 200. GADADIENA" un "GRIEĶIJAS REPUBLIKA". Apakšā starp diviem lauru zariem ir palmete (Grieķijas monētu kaltuves zīme) un mākslinieka Georga Stamatopula (George Stamatopoulos) paraksts. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada aprīlis

Latvija

Motīvs: 100 gadu kopš Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas

Apraksts. 1921. gada 26. janvārī Latvijas diplomātiem izdevās paveikt svarīgu uzdevumu – pasaules lielvaras atzina Latvijas valsts de iure pastāvēšanu. Lai gan Latvija neatkarību bija pasludinājusi 1918. gada 18. novembrī, jaunā nācija tika atzīta tikai 1920. gadā pēc neskaidrību pilna cīņu perioda. Dizainparaugu rotā māksliniecisks uzraksts "100 LATVIJA DE IURE 2021", kurā ietverts arī valsts nosaukums (Latvija) un izdošanas gads (2021). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 412 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada 1. ceturksnis

Sanmarīno

Motīvs: Karavadžo dzimšanas 450. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlota Magdalēna, grēkus sūdzot, – fragments no Karavadžo tāda paša nosaukuma gleznas, kas glabājas Doria-Pamfili galerijā Romā. Augšējā kreisajā pusē ir uzraksts "SAN MARINO", zem uzraksta – gadskaitļi 1571–2021. Kreisajā pusē ir autores Silvijas Petrasi (Silvia Petrassi) iniciāļi "SP". Augšējā labajā pusē ir uzraksts "CARAVAGGIO" un monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 54 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada marts

Francija

Motīvs: UNICEF

Apraksts. Dizainparauga apraksts: dizainparaugā attēlota "UNICEF" darba alegorija, kur rokas ir galvenais elements. Tās tur zemeslodi un savieno dažādās Zemes teritorijas. Ir norādīta 75. gadadiena, ko ieskauj lauru vainags, un akronīms RF. Augšējā daļā ir vārds "UNICEF" kopā ar attiecīgajiem datumiem, kā arī UNICEF moto franču valodā "POUR CHAQUE ENFANT" ("Par katru bērnu"). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 7.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada marts

Spānija

Motīvs: UNESCO – Toledo

Apraksts. Dizainparaugā attēlots skats ar Puerta de Sol un "La Sinagoga del Tránsito" mūra daļa – abas ēkas celtas 14. gadsimtā mudehāru stilā. Kreisajā pusē ar lielajiem burtiem vārds "ESPAÑA" un kalšanas gads "2021". Augšpusē labajā pusē ir monētu kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 4 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada februāris

Luksemburga

Motīvs: Lielhercoga Anrī laulības 40. gadadiena

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas Lielhercoga Anrī un Lielhercogienes Marijas Terēzes ģīmetnes. Zem šīm ģīmetnēm ir divi laulības gredzeni; pirms tiem ir kāzu datums "14. FEBRUAR 1981", kam seko gadskaitlis "2021". Vārds "LETZEBUERG", kas apzīmē emitentvalsti, ir attēlots zemāk. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada februāris

Vācija

Motīvs: Vācijas federālo zemju sērija – Saksija-Anhalte

Apraksts. Dizainparaugā attēlota Magdeburgas katedrāle – pirmā gotiskā stila katedrāle, kas uzcelta uz Vācijas zemes. Monētas iekšējā daļā ir arī uzraksts "SACHSEN-ANHALT" un apakšā redzams emitentvalsts kods "D", kreisajā pusē ir redzama attiecīgās naudas kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J") un gadskaitlis "2021", bet labajā pusē – graviera zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada 26. janvāris

Itālija

Motīvs: 150. gadadiena, kopš Roma pasludināta par Itālijas galvaspilsētu

Apraksts. Dizainparaugā attēlots elements no mākslinieka Andželo Dzanelli (Angelo Zanelli) skulptūras Dea Roma, kas atrodas Altare della Patria centrā – tas ir liels Itālijas nācijai veltīts votīvaltāris, kas veido daļu no Vittoriano kompleksa Romā. Dizainparauga augšpusē ir uzraksts "ROMA CAPITALE", savukārt labajā pusē – gadskaitļi "•1871•2021•", kuri apzīmē Romas pasludināšanas par Itālijas galvaspilsētu gadu un monētas emisijas gadu. Kreisajā pusē attēlots Itālijas Republikas akronīms "RI", kā arī akronīms "R", kas apzīmē Romas monētu kaltuvi. Apakšpusē ir dizaineres Uljanas Pernacas (Uliana Pernazza) iniciāļi "UP". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada janvāris

Itālija

Motīvs: veselības aprūpes speciālisti

Apraksts. Dizainparaugā centrā attēloti vīrietis un sieviete medicīnas darbinieku apģērbā ar maskām, stetoskopu un medicīnas mapi, tādējādi attēlojot ārstus un medmāsas, kuri strādā priekšplānā cīņā pret Covid-19. Augšpusē attēlots vārds "GRAZIE", kam labajā pusē seko sirds simbols. Kreisajā pusē ir atveidots medicīnas krusts. Centrā atrodas Itālijas Republikas akronīms "RI". Labajā pusē ir burts "R", ar ko apzīmē Romas monētu kaltuvi. Apakšpusē pa kreisi atrodas dizaineres Klaudijas Momoni (Claudia Momoni) iniciāļi "CM", apakšā pa vidu redzams monētas emisijas gads – "2021". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 3 milj. monētu

Emisijas datums: 2021. gada janvāris

Luksemburga

Motīvs: Lielhercoga Žana dzimšanas 100. gadadiena

Apraksts. Dizainparauga kreisajā pusē attēlota Lielhercoga Žana ģīmetne un labajā pusē Lielhercoga Anrī ģīmetne. Pie katras ģīmetnes ir norādīts attiecīgā Lielhercoga vārds, kā arī Lielhercoga Žana dzimšanas gads "1921". Zem šīm ģīmetnēm attēlots Luksemburgas pilsētas siluets. Kreisajā pusē ir redzams apļveida teksts "GROUSSHERZOGE VU LËTZEBUERG", kas apzīmē arī emitentvalsti. Apakšā pa labi redzams gadskaitlis "2021". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada janvāris

Portugāle

Motīvs: Portugāles prezidentūra Eiropas Savienības Padomē

Apraksts. Dizainparaugā attēlotas līnijas, kas saista Portugāles galvaspilsētu ar citu Eiropas valstu galvaspilsētām kartē, pāri ir uzraksts "PRESIDÊNCIA DO CONSELHO DA UNIÃO EUROPEIA PORTUGAL 2021" (angļu valodā – EIROPAS SAVIENĪBAS PADOMES PREZIDENTŪRA PORTUGĀLE 2021). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 510 000 monētu

Emisijas datums: 2021. gada janvāris